Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: No to mam problem Q-Tronic

  1. #1
    Wrath
    Gość

    Domyślnie No to mam problem Q-Tronic

    Witajcie.
    Wrocilem wlasnie z 3miasta.

    Autostrada A1 -super, 160 wbite w tempomat, jak po sznurku.
    Pozniej droga S10 (zdaje sie) i zaczely sie wioski, a w kazdej wiosce cmentarze...
    Policja kierujaca ruchem itd
    Pierwszy stop- ruszam- 1-2-3-4... biegi w automacie smieniaja sie plynnie- pelna radosc.
    Kolejna miejscowosc, kolejny stop.
    1-2-3 i kurde...panika - mam niedokrecone kola?!
    Na trzecim biegu, w okolicy 60-80 samochod zaczyna sie trzasc na tyle solidnie, ze puszka redbula obija sie oscianki "kabholdera" w tunelu srodkowym.
    Bieg przeskakuje na 4 i wszsyto sie uspokaja. Zjezdzam na pobocze, sprawdzam wszystkie kola, sprawdzam kluczem sruby- zero luzu, zero problemow.
    Wsiadam, ruszam 1-2-3 -mam wrazenie, ze samochod sie zaraz rozleci.
    Pociagnalem go na trzecim w manualu - wpada w telepke jak cholera - im mocniej dodaje gazu tym bardziej nim rzuca- po przejsciu na bieg 4 wszystko wraca do normy.

    Pozniej odkrylem, ze jesli jade bardzo delikatnie, prawie bez gazu na trojce to telepanie jest minimalne.
    Jazda z wieksza predkoscia 1-2-4-5-6, jak po sznurku, silnik ciagnie dobrze, zadne kontroilki sie nie zapalaja.

    Po wjechaniu do Warszawy zaczely sie swiatla, wiec przez trojka byla grana co chwile - czasami telepalo bardziej czasami mniej- jednak zawsze na trzecim biegu do 2000-3500 obrotow.
    Jakies 10 KM od domu dalem w rure i spod swiatel dawalem gaz do dechy (jak ma sie rozleciec to pod domem).
    1-2-cisza-3 telepka-4-5-6 cisza. Podobne sensaje mialem kiedys w Renault 9, gdy zerwala sie podusza pod silniekiem- lecz dzialo sie to juz od pierwszego biegu. Tutaj zawsze na trojce proporcjonalnie do ilosci dodania gazu :/
    Po glowie chodzi mi przykre przeczucie, ze moze to byc skrzynia.
    Jakie pomysly?
    Cholera...
    Popularny jest kosz C1 - u mnie- jesli to skrzynia wyglada na C3?
    Ostatnio edytowane przez Wrath ; 01-11-2011 o 18:18

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 jtdm
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wrath Zobacz post
    Witajcie.
    Wrocilem wlasnie z 3miasta.

    Autostrada A1 -super, 160 wbite w tempomat, jak po sznurku.
    Pozniej droga S10 (zdaje sie) i zaczely sie wioski, a w kazdej wiosce cmentarze...
    Policja kierujaca ruchem itd
    Pierwszy stop- ruszam- 1-2-3-4... biegi w automacie smieniaja sie plynnie- pelna radosc.
    Kolejna miejscowosc, kolejny stop.
    1-2-3 i kurde...panika - mam niedokrecone kola?!
    Na trzecim biegu, w okolicy 60-80 samochod zaczyna sie trzasc na tyle solidnie, ze puszka redbula obija sie oscianki "kabholdera" w tunelu srodkowym.
    Bieg przeskakuje na 4 i wszsyto sie uspokaja. Zjezdzam na pobocze, sprawdzam wszystkie kola, sprawdzam kluczem sruby- zero luzu, zero problemow.
    Wsiadam, ruszam 1-2-3 -mam wrazenie, ze samochod sie zaraz rozleci.
    Pociagnalem go na trzecim w manualu - wpada w telepke jak cholera - im mocniej dodaje gazu tym bardziej nim rzuca- po przejsciu na bieg 4 wszystko wraca do normy.

    Pozniej odkrylem, ze jesli jade bardzo delikatnie, prawie bez gazu na trojce to telepanie jest minimalne.
    Jazda z wieksza predkoscia 1-2-4-5-6, jak po sznurku, silnik ciagnie dobrze, zadne kontroilki sie nie zapalaja.

    Po wjechaniu do Warszawy zaczely sie swiatla, wiec przez trojka byla grana co chwile - czasami telepalo bardziej czasami mniej- jednak zawsze na trzecim biegu do 2000-3500 obrotow.
    Jakies 10 KM od domu dalem w rure i spod swiatel dawalem gaz do dechy (jak ma sie rozleciec to pod domem).
    1-2-cisza-3 telepka-4-5-6 cisza. Podobne sensaje mialem kiedys w Renault 9, gdy zerwala sie podusza pod silniekiem- lecz dzialo sie to juz od pierwszego biegu. Tutaj zawsze na trojce proporcjonalnie do ilosci dodania gazu :/
    Po glowie chodzi mi przykre przeczucie, ze moze to byc skrzynia.
    Jakie pomysly?
    Cholera...
    Popularny jest kosz C1 - u mnie- jesli to skrzynia wyglada na C3?
    a może w twojej alfie tak przebiega wypalanie w mojej 159 w czasie wypalania mam wrażenie odkręconych kół i telepania silnika

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Żartujesz, czy o drogę pytasz? Musi wytrząść sadzę z filtra, czy jak?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 jtdm
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Żartujesz, czy o drogę pytasz? Musi wytrząść sadzę z filtra, czy jak?
    w uproszczeniu tak wygląda wypalenie w jtdm

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie



    Jednym słowem - alfa. Powinni o tym w instrukcji ostrzegać... Z drugiej strony może tak się właśnie dzieje, tylko nikt jej nie czyta
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	118392wtf.jpg
Wyświetleń:	820
Rozmiar:	30.4 KB
ID:	38158  

  6. #6
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam50 Zobacz post
    a może w twojej alfie tak przebiega wypalanie w mojej 159 w czasie wypalania mam wrażenie odkręconych kół i telepania silnika
    Może sie nie znam, ale NIGDY nie udało mi się wyłapać momentu wypalania filtra, żadnych podniesionych obrotów, zapachów, spadku mocy itd. Więc coś u ciebie jest nie tak. Miałem objawy mocnego szarpania na zimnym silniku, ale okazało się, że to stary dobry znajomy EGR..

  7. #7
    Wrath
    Gość

    Domyślnie

    U mnie auto nie szarpie- przod tyl, tylko na boki. Jakby pod maska napierdzielalo sie 2 120 kilowych kolesi.
    Owe drgania czuje w podlodze, drzy pedal gazu, trzesa sie siedzenia. Szarpie prawo/lewo.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wypalanie DPF trwa max kilka minut i podczas jazdy z większą prędkością absolutnie nie czuć żadnego telepania (przynajmniej nie powinno być czuć). Delikatne falowanie obrotów czuć na biegu jałowym. Więc to co opisuje Wrath nie ma nic wspólnego z DPF. Ja bym obstawiał skrzynię a dokładniej łozysko na 3 biegu. Może całkowicie się rozsypało i wałek ma luz co przenosi się na budę. Bez zdjęcia skrzyni pewnie się nie obędzie.
    Born to be wild.

  9. #9
    Wrath
    Gość

    Domyślnie

    Skrzynia to q-tronic, wiec juz sie ciesze

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Ja miałem problem z drganiami podczas dodawania gazu gdy padł mi przegub.. a raczej gdy przez marną obejmę wyleciał mi smar spod manszety.. Opisywałem mój przypadek latem zeszłego roku na forum..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny problem z q-tronic
    Utworzone przez woj222 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 23:29
  2. [159] Działanie ASB q-tronic
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 17:02
  3. [159] Sterownik Q-tronic
    Utworzone przez kowal78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 08:28
  4. [159] Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 13:55
  5. [159] problem ze skrzynią q-tronic
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 11:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory