Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: AR 156 1.8 TS Pasek rozrządu zerwany. POMOCY

  1. #1
    Roalek
    Gość

    Domyślnie AR 156 1.8 TS Pasek rozrządu zerwany. POMOCY

    Wielka prośba . Ile może kosztować remont silnika do mojej Belli?? rozrząd padł mi przed rondem na wolnych obrotach. Pytam orientacyjnie. Z góry dziękuje.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Ja miałem zerwany we wrześniu przy dojeżdzaniu do skrzyżowania, 10 zaworów pogietych nowe prowadnice planowanie głowicy itp nowy rozrząd wyniosło koło 3500zł z robocizna. Tyle że mam teraz inne problemy z tm silnikiem o czym pisze w innym temacie. Pilnuj mechanika żeby wsyztsko zrobił ok bo później takie problemy jak ja mam;/

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    O kurde to chyba najgorsza rzecz jaka moze sie stac alfaholikowi tak szczerze ile km zrobiles na tym rozrzadzie?
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  4. #4
    Roalek
    Gość

    Domyślnie

    było około 60.000km Proszę wszystkich o pomoc czy opłaca się lepiej remontować czy odrazu kupić silnik?

  5. #5
    banita
    Gość

    Domyślnie

    ja bym szukał silnika za około 3.500zł znajdziesz już jakiś ... wymienisz rozrzad zalejesz olej ... i powinno być ok... aj aż przykro słyszeć że tak sie stało powodzenia alfaholikowi życze

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    Cześć.
    Miałem 2 miesiące temu taki sam problem. Na wolnych obrotach z tym ze pasek sie nei zerwał tylko poprostu starło zęby na nim i wszystko zmieliło. Koszt 4500zł. . Nowy pasek napnacze rolki pompa wodna kable wys napiecia uszczelka pod glowicą uszczelka pod pokrywą zaworów badanie glowicy pod cisnieniem i na rendgen czy nie peknieta . Szczescie w nieszczesciu ze z tlokami wszytko ok , nowe zawory uszcelniacze szklanki. Chcialem jeszcze wymienic swiece 8szt ale juz kasy nie mialem. Oczywiście ole musialem wymienic 2 razy bo wymieniany byl tydz przed tym wypadkiem. Aha i jeszcze odrazu wymienilem filtr oleju i powietrza . Na auto czekalem 1miesiac .Czesci trudno dostepne. Na same szklanki 2 tyg poniewaz dostelem ale okazaly sie w zlym rozmiarze. Moim zdaniem poprzedni pasek byl jakis lewy moze chińszczyzna. Ledwo znaleźlismy na nim jakiekolwiek oznaczenia. Mechanik ktory w to sie bawil powiedzial zenigdy wiecej do tego sie nie zabiera :/. 2 walki rozrzadu.
    Wiem że u mnie w mieście mechanicy boją sie Alf. Ilu bym ie spytal odpowiadaja ze do alf sie nie dotykają. Mają przykre doswiadczenia.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:51 ----------

    Nowego silnika nie chcialem szukac. A bo to wiadomo jaki bym kupił. A tak mam pewnosc ze mam teraz prawie to samo co po duzym remoncie

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    [QUOTE=FacesOfDeath;175916]pasek sie nei zerwał tylko poprostu starło zęby na nim[COLOR="Silver"]
    Pasek nigdy sie nie zrywa, no chyba, ze jest jakies jego mechaniczne uszkodzenie (przeciecie). Tak sie tylko potocznie mowi "zerwal sie pasek rozrzadu" co w praktyce oznacza, ze zerwanych zostalo kilka, albo i wiecej zebow.
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    aaaaaaaaaa dzieki. Wiesz że nie wiedzialem hahahahah. To moje 1sze auto dopiero ))))))

  9. #9
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał FacesOfDeath Zobacz post
    badanie glowicy pod cisnieniem i na rendgen czy nie peknieta . Moim zdaniem poprzedni pasek byl jakis lewy moze chińszczyzna. [COLOR="Silver"]
    no z tym rentgenem to lekka przesada,ale liczy sie bajer,i tak klient płaci,lepiej by korby sprawdzil i sworznie tloka...
    jesli to byl pasek Gates to mozliwe, bedac w firmie Gates w Legnicy slyszalem o mnustwie reklamacji z produkcji fabryki w Chinach,dostawali na ten temat biuletyny i czesc produkcji do poprawki, a zaznaczyc trzeba ze dostali do Chin nowe maszyny do produkcji,w Polsce byly "stare dobre,uzywki co poszly jako nowe"

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał FacesOfDeath Zobacz post
    Cześć.
    Miałem 2 miesiące temu taki sam problem. Na wolnych obrotach z tym ze pasek sie nei zerwał tylko poprostu starło zęby na nim i wszystko zmieliło. Koszt 4500zł. . Nowy pasek napnacze rolki pompa wodna kable wys napiecia uszczelka pod glowicą uszczelka pod pokrywą zaworów badanie glowicy pod cisnieniem i na rendgen czy nie peknieta . Szczescie w nieszczesciu ze z tlokami wszytko ok , nowe zawory uszcelniacze szklanki. Chcialem jeszcze wymienic swiece 8szt ale juz kasy nie mialem. Oczywiście ole musialem wymienic 2 razy bo wymieniany byl tydz przed tym wypadkiem. Aha i jeszcze odrazu wymienilem filtr oleju i powietrza . Na auto czekalem 1miesiac .Czesci trudno dostepne. Na same szklanki 2 tyg poniewaz dostelem ale okazaly sie w zlym rozmiarze. Moim zdaniem poprzedni pasek byl jakis lewy moze chińszczyzna. Ledwo znaleźlismy na nim jakiekolwiek oznaczenia. Mechanik ktory w to sie bawil powiedzial zenigdy wiecej do tego sie nie zabiera :/. 2 walki rozrzadu.
    Wiem że u mnie w mieście mechanicy boją sie Alf. Ilu bym ie spytal odpowiadaja ze do alf sie nie dotykają. Mają przykre doswiadczenia.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:51 ----------

    Nowego silnika nie chcialem szukac. A bo to wiadomo jaki bym kupił. A tak mam pewnosc ze mam teraz prawie to samo co po duzym remoncie
    4500 za takie coś?! Jednym słowem ktoś tutaj sobie dobrze policzył za robociznę, bo części nawet połowę z tego nie kosztowały..

Podobne wątki

  1. zerwany pasek rozrządu alfa 156 2,5v6
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2015, 12:48
  2. Zerwany pasek rozrządu,jakie są skutki? 3.0 V6 24V
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 06:54
  3. Zerwany po roku pasek rozrządu- odpowiedzialność
    Utworzone przez Robalgis w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 14:19
  4. [145] 145 1.9jtd zerwany pasek rozrządu.
    Utworzone przez tomkolp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:23
  5. Zerwany pasek rozrządu - procedura naprawy V6
    Utworzone przez bloksi w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory