Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [146] Słyszalne stuki spod auta

  1. #1
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie [146] Słyszalne stuki spod auta

    To juz chyba jakies fatum autko dobilo bez problemowo do 120.000 km a teraz jak by w nie cos wstapilo najpier siadla skrzynia biegow robocizna czesci + olej 1100 zl.
    A teraz mam nastepujacy problem w momencie skrecania nie koniecznie mocno lub wystarczy zeby pojechac chwile slalomem dochodza z pod auta takie dziwne pojedyncze uderzenia w momencie skretu jakby cos bylo luzne :x juz nawet nie chce myslec co tam moglo pasc bo sie zaczynam wkurzac bo jeszcze mnie czeka wymiana sprezyn tylnich.
    Jak ktos ma jakies pomysly lub rady jestem otwarty na wszelka pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Moze to przegub?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  3. #3
    michalalfa146
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam dosłownie taki sam problem podejrzewam, że to osłona tłumika środkowego lata i sie tłucze ale nie jestem pewien jeśli ktoś ma jakieś pomysły to także będę wdzięczny przegłub wykluczam bo to zupełnie inny dźwięk

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: Słyszalne stuki spod auta

    Cytat Napisał DDEvil
    To juz chyba jakies fatum autko dobilo bez problemowo do 120.000 km a teraz jak by w nie cos wstapilo najpier siadla skrzynia biegow robocizna czesci + olej 1100 zl.
    A teraz mam nastepujacy problem w momencie skrecania nie koniecznie mocno lub wystarczy zeby pojechac chwile slalomem dochodza z pod auta takie dziwne pojedyncze uderzenia w momencie skretu jakby cos bylo luzne :x juz nawet nie chce myslec co tam moglo pasc bo sie zaczynam wkurzac bo jeszcze mnie czeka wymiana sprezyn tylnich.
    Jak ktos ma jakies pomysly lub rady jestem otwarty na wszelka pomoc.
    Pozdrawiam
    przy 120 tys to nie fatum...raczej normalne zuzycie jakiegos elementu zawieszenia.nie pomoze lament itp.trzeba na kanal i posprawdzac.trudno by ktos byl jasnowidzem i udzielil ci odpowiedzi co stuka.auto na kanal.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalalfa146
    Ja mam dosłownie taki sam problem podejrzewam, że to osłona tłumika środkowego lata i sie tłucze ale nie jestem pewien jeśli ktoś ma jakieś pomysły to także będę wdzięczny przegłub wykluczam bo to zupełnie inny dźwięk
    koledzy miejcie litosc ;// podejrzewasz oslone kata?dlaczego nie sprawdzisz a piszesz?to nie zlosciwosc z mojej strony...pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    koledzy miejcie litosc podejrzewasz oslone kata?dlaczego nie sprawdzisz a piszesz?to nie zlosciwosc z mojej strony...pozdrawiam
    miej litosc niektorzy wola sie zapytac zeby wiedziec czego mniej wiecej szukac ja odebralem auto od mechanika w piatek na wieczor i dzisaj rano uslyszalem te stuki a raczej niedziela nie jest dniem zeby lezec w kanale pozatym nie mam czasu na eliminowanie wszystkiego i siedzenie przy aucie calymi dniami szykuje wszystko do wesela ucze sie do zatwierdzen i zaczynam remont mieszkania wiec moze ktos mial podobne przyczyny i moze mnie na to szybko naprowadzic.
    Cytat Napisał michalalfa146
    Ja mam dosłownie taki sam problem podejrzewam, że to osłona tłumika środkowego lata i sie tłucze ale nie jestem pewien jeśli ktoś ma jakieś pomysły to także będę wdzięczny przegłub wykluczam bo to zupełnie inny dźwięk
    z tym tlumikiem to musze sprawdzic bo jak auto stalo u mechanika to caly wydech byl rozkrecony i moze faktycznie czegos nie dokrecil bo to sa takie dziwne pojedyncze udrerzenia jakby cos bylo luzne.

  7. #7
    michalalfa146
    Gość

    Domyślnie Re: Słyszalne stuki spod auta

    Cytat Napisał lesio146
    Cytat Napisał DDEvil
    To juz chyba jakies fatum autko dobilo bez problemowo do 120.000 km a teraz jak by w nie cos wstapilo najpier siadla skrzynia biegow robocizna czesci + olej 1100 zl.
    A teraz mam nastepujacy problem w momencie skrecania nie koniecznie mocno lub wystarczy zeby pojechac chwile slalomem dochodza z pod auta takie dziwne pojedyncze uderzenia w momencie skretu jakby cos bylo luzne :x juz nawet nie chce myslec co tam moglo pasc bo sie zaczynam wkurzac bo jeszcze mnie czeka wymiana sprezyn tylnich.
    Jak ktos ma jakies pomysly lub rady jestem otwarty na wszelka pomoc.
    Pozdrawiam
    przy 120 tys to nie fatum...raczej normalne zuzycie jakiegos elementu zawieszenia.nie pomoze lament itp.trzeba na kanal i posprawdzac.trudno by ktos byl jasnowidzem i udzielił ci odpowiedzi co stuka.auto na kanal.pozdrawiam
    Jeśli nie potrafisz pomoc to sie nie wypowiadaj... a rada- "na kanał" nic nie załatwia, to chyba normalne, że kolega sie orientuje w temacie po to to forum min. jest połowę tematów mogło by nie być gdyby każdy tak podsumowywał każdego.

    z tym tlumikiem to musze sprawdzic bo jak auto stalo u mechanika to caly wydech byl rozkrecony i moze faktycznie czegos nie dokrecil bo to sa takie dziwne pojedyncze udrerzenia jakby cos bylo luzne.[/quote]
    Ja wybieram sie do mechanika na koniec miesiąca po wypłacie wymian oleju, filtrów i niech zerknie na ten wydech bo te uderzenia są naprawdę denerwujące na szczęście nie tak częste... a obserwujesz to tylko podczas zakrętów, na wybojach tez??

  8. #8
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    w sumie to nie wiem bo nie jechalem po dziurach ale z reguly to jak zaczalem jechac slalomem to byly pojedyncze uderzenia w omencie przechylenia auta (chyba) w lewa strone jutro bede jechal do pracy to jeszcze dokladnie sprawdze i napisze pozniej pojade na kanal i zobacze czy nie ma tam czegos luznego jak nic nie znajde to jade do mechanika

  9. #9
    BYKrak
    Gość

    Domyślnie

    Mi stuka coś delikatnie podczas jazdym nie muszę skręcać, jutro jade do mechanika na przegląd silnika i przy okazji powiem mu żeby oglądnął zawieszenie, jeśli dowiem się co to jest i będzie to też pasowało do waszego stukania to dam znać.

  10. #10
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    ja juz wiem co jest u mnie :/ niestety nic z tym narazie nie zrobie sa to odglosy ze skrzyni biegow ktora byla niedawno robiona i mechanik mi powiedzial (oczwiscie inny nie ten u ktorego byla skrzynia robiona)ze narazie przez jakis czas tak bede mial dopuki sie to wszystko nie dotrze a mianowicie nowe przekladnie ze starymi :| tylko ze mnie to az drazni bo nie lubie jak cos puka naszczescie nie jest na tyle glosne ze jak wlacze radio to tego nie slychac
    Pozdrawiam
    piszcie co tam u was stukalo.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Kanał wentylacyjny - stuki spod deski
    Utworzone przez s_o_r_e_n w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 15:39
  2. Cykanie spod auta
    Utworzone przez beriba w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 15:02
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 13:06
  4. stuki spod podłogi
    Utworzone przez marciano0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:40
  5. Stuki spod maski
    Utworzone przez Mikas w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory