Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: CD - zakłócenia - słychać obroty silnika - gwizd

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie CD - zakłócenia - słychać obroty silnika - gwizd

    witam ...

    mały problem z CD tzn zmieniarką ...
    podczas odtwazania płyt przy uruchomionym silniku słychać w tle muzyki gwizdy - obroty silnika ... jest to strasznie wnerwiające bo podczas jazdy zmienia się amplituda tych dźwięków zgodnie ze zmianą obrotów silnika.

    pierwsza moja myś to brak masy ale zmasowałem dodatkowo obudowę zmieniarki i nadal jest to samo.

    macie jakieś pomysły jak to zlikwidować ? znaczy te piski
    please help

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    Witam
    Nie znam się na elektronice.
    Tylko się zastanawiam:
    I. Jeżeli gwizdy masz tylko z CD zmieniarki to:
    1. Wg mnie dobrze jest zrobić zasilanie zmieniarki z tego samego źródła co radio samochodowe - bo na pewno do miejsce zasilania jest odpowiednio stabilizowane i filtrowane przed zakłóceniami.
    2. Dobrze jest zrobić zarówno zasilanie zmieniarki jak i pozostałe przewody do zmieniarki z przewodów ekranowanych - żeby nie łapać zakłóceń po drodze.

    II. Jeżeli masz gwizdy również z radia to pewnie padł ci regulator napięcia.

    Ja spróbowałem bym jeszcze zmieniarkę podłączyć na krótkich przewodach - blisko radia - żeby sprawdzić czy moja teoria z przewodami i miejscem zasilania jest słuszna.

    Mam nadzieję, że to trochę pomoże.
    Pozdrawiam
    wal_kon

  3. #3
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie masa

    ja kiedyśczytałem żeby tą mase podpiąć w innym miejscu. Jakim dokładnie nie pamiętam.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    obudowę zmieniarki zmasowałeś? a po co?
    raczej przewody chinch by wypadało sprawdzić (to po nich idzie sygnał do ICS), ale niestety trudno to wykonać bez rozbierania kawałka autka

  5. #5
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Marcins tu by pomogl...
    ale ktos musi zastapic, wiec opowiem ja.
    Po pierwsze, to gdziec przy alternatorze powinien byc jakis kondensator antyzakloceniowy... Gdzie - nie wiem, gdziec pod maska.

    Idac dalej (tu juz wiecej wiem....), Warto dac osobne zasilanie audio wprost z akumulatora. Sa gotowe kity do takiej przerobki, koszt w granicy 100 zl.. O masie tez koledzy slusznie prawia.....

  6. #6
    LUKE
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli wszystko dobrze podpiąłeś to prawdopodobnie poleciał tobie bezpiecznik przeciwzakłóceniowy. Masz u siebie alternator Magneti Marelli 100A (156 v6 maja 120A Boscha).Najpierw musisz wyciągnąć alternator (współczuję).Jak zdejmiesz obudowe (plastikową na tyle alternatora) to będziesz widział prostownik ( półokrągły mostek prostowniczy z diodami) ,regulator (też wyokrąglony z zew.pod obudowę,a z drugiej strony łączący się z prostownikiem) Obok regulatora (taka mała kostka 2cm na 1cm z oczkami do przykręcenia do regulatora) jest właśnie bezpiecznik przeciwzakłóceniowy) który zdejmuje tobie szumy z silnika i osprzętu.Musisz odkręcić krzyżakiem śrubkę i go wymienić (w serwisie postawią na ciebie oczy w słup jak ich poprosisz o niego.Oni żadko wymieniają regulatory a co dopiero takie maniunie coś) Idź do dobrego elektryka i powiedz,że takie same są w Punto,Sienie,Bravo,Roverze 214 itp jak nie będzie miał od Alfy (ach ta unifikacja...)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 10:03
  2. problem po wymianie rur, słychać gwizd
    Utworzone przez speed646 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 20:48
  3. Gwizd z zimnego silnika
    Utworzone przez jarcon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 19:47
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 22:25
  5. W komorze silnika słychać cykanie.
    Utworzone przez alfawm w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 18:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory