Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Klimatronik. Strzelanie w zębatkach klap wentylacji.

  1. #1
    neron78
    Gość

    Domyślnie Klimatronik. Strzelanie w zębatkach klap wentylacji.

    WIatm. Kolejny problem. 2 lata temu wymieniłem jedną z zębatek sterujących klapami nawiewu bo strasznie strzelało i połamało zęby.
    Ucichło. Niestety od pół roku problem powrócił. Po włączeniu zapłonu kiedy wszystko się ustawia słychać strzelanie. Jak wszystko już jes ustawione zaczyna się notoryczne "chrupanie" mniej więcej co sekundę. Wygląda to tak jakby silniczek dostawał impuls co sekundę i próbował ustalić klapę która już jest domknięta lub otwarta. Trudno powiedzieć. Stąd właśnie zniszczenia zębatki. Tyrkotanie jest non stop niezależnie od wybranego nawiewu. Czasami potrafi na jakiś czas zamilknąć gdy włączona jest klima. Przy econo non stop. Dostaję szału bo przy podróży 1000km to naprawdę przestaje być zabawne Czy ktoś ma chociaż cień myśli dlaczego tak się dzieje??? Bo za niedługo z zębatki zostanie rolka i znów będę 2 dni walczył z deskąrozdzielczą w celu wymiany zębatki co będzie oczywiście rozwiązaniem doraźnym...
    Jest jeszcze problem z niedziałającymi spryskiwaczami lamp ale to pryszcz w porównaniu z tym. Choć i tak nie mam już pomysłu dlaczego to nie działa. Silniczki dobre. Przekaźnik wymieniłem i dupa...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 164 2.0 TS r.92
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam.
    Mam ten sam problem. Pytanie podstawowe. Skąd miałeś kółko zębate?

    Jak dla mnie , to historia się powtórzyła. Znam ten miarowy dźwięk.
    Tu masz adres stronki: http://members.multimania.nl/Riesvan...gen/index.html
    Facet naprawdę się napracował.
    Na górze strony jest zakładka, w której opisuje modyfikację elektryczną układu, zmniejszającą moc silników elektrycznych.
    To ma uchronić, przed powtórnym wyłamywaniem zębów.

  3. #3
    neron78
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Koło zębate kupiłem kiedyś w komplecie z silniczkiem za jakieś 20 zyla. Wymieniłem i po sprawie. Na chwile. Będę musiał kupić ponownie. Allllle. Znam starego zegarmistrza. I on może dopasuje mi zębatki Stalowe oczywiście. W opcji nr 2 targam deskę. Bo już wiem jak. Wyciągam silniki. Wymieniam co trzeba. Lutuje rezystory i mam nadzieje po sprawie...
    W każdym razie dzięki serdeczne za zlokalizowanie przyczyny. Teraz już wiem z czym walczę. Ale będę walczył z tym w trakcie długiego urlopu to dam znać jak wyszło. Chyba że znajdę tego holendra (jak mniemam) w Holandii który to wszystko opatentował to szybko mi to ogarnie heheh

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dyny164
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Berlin .... Chełm
    Auto
    1. 164 TS BIAŁA (BYŁA) 2. 164 ZIELONA (BYŁA) 3. 164CZARNA (byla).4.164ale na czesci.5 164V62.0TURBO
    Postów
    352

    Domyślnie

    ja poprostu wypialem wtyke i cicho jest... bo ze zdejmowaniem deski nie chce mi sie walczyc....
    1. 164 TS biała ..była .2. 164 TS LPG zielona ..była.. 3. 164 TS niebieska ..jest ale na części,, 4. 164 TS czarna *była .5 164 2.0 V6 TURBO lpg bordo JEST

Podobne wątki

  1. Jak przejsc w tryb automatyczny wentylacji?
    Utworzone przez Dzakart w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 23:39
  2. Strzelanie/stukanie w 147
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 08:13
  3. [156] Strzelanie w zawieszeniu
    Utworzone przez grzes w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 11:12
  4. [GTV] Jak wymienić żarówki podświetlenia panelu wentylacji/regulacji nawiewu?
    Utworzone przez Piciu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 13:35
  5. [155] Podświetlenie panelu wentylacji
    Utworzone przez fiveseven w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory