Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Problem z automatyczna skrzynia biegów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie Problem z automatyczna skrzynia biegów

    Witam , w mojej ar 159 2.4 qtronic 200KM, skrzynia zaczyna szwankować a dokładnie czasem zacina sie na 3 biegu i nie przerzuca biegu na wyższy , musze przełączyć na manual i wtedy jest ok , redukcja biegów bez problemu , czasem tylko jest problem od 3 , stan oleju w porządku , błędów żadnych nie ma , wyczytałem w necie ze pewien kolega z giata cromy miał podobny problem z tym ze u niego zmiana manualna nie następowała od tej nieszczęsnej 3 , no i miał błąd P 1720 , u mnie czysto , czy ktos podpowie gdzie szukać usterki lub do kogo sie udać w okolicach Warszawy , moze ktos miał cos podobnego , dzieki i pzdr


    Nastukane z komóreczki

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 SW 150KM 07'
    Postów
    14

    Domyślnie

    Mówiąc "zacina" masz na myśli, że nawet w momencie gdy łapiesz 80-90-100...to obroty rosną 2-3-4tys. a bieg w ogóle nie przeskakuje?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie

    Tak dokladnie , zostaje na 3 i tylko manualem zmieniam bieg , ostatnio zrobiłem trasę 550 km i działała super , wiec nie mam pojęcia co sie dzieje


    Nastukane z komóreczki

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    157

    Domyślnie

    Raczej zaczynają się problemy z sterownikiem :/ u mnie tez się to zdarza,jak sie zatnie na 3 to nie przelacza nawet jak ciagniesz do czerwonego pola :/Fakt,że u mnie zdarzylo sie to moze 3 razy i to zazwyczaj jak nie uzywalem auta z tydzien po dlugim postoju..Plus tej skrzyni to taki,ze jest popularna i koszt uzywanej w dobrym stanie jest taki jak regeneracja dwumasy w VW

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Nie wierzę w "używana w dobrym stanie" - zwykle nie wiadomo co to jest, z jakim przebiegiem, w jakim stanie itp. Moim zdaniem, jeżeli samochodem chcemy jeździć, lepiej jest robić swoją skrzynię (wtedy wiadomo co i jak). Kupowanie używanej skrzyni biegów to pchanie się w kłopoty, bo prędzej czy później będzie z nią coś nie tak (zwykle prędzej lub od razu) i będziemy w dokładnie tym samym punkcie, tylko już z wydaną niemałą kwotą.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Nowy oryginalny sterownik Aisina kosztuje ok 2600zł, do tego wymiana 300zł i olej 200zł. Po co się babrać w używkę niewiadomego pochodzenia?

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    157

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego,co dzieje się ze skrzynią.Bo jeśli jest w dobrej kondycji to oczywiście,że warto kupić nowy sterownik.Ale jeśli auto ma z 250tys km i zaczynają się problemy,to ja bym nie pakowal kasy.Kiedyś kupiłem skrzynie do pasata bo padla przy 200tys, dzis passat ma 340tys km(kolega kupił i śmiga do dziś) i skrzynia chodzi jak nowa.Widać,można trafić.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Można trafić, ale 1/10, a pozostałe będą miały właśnie ponad 200k miały nakręcone, bez żadnej wymiany oleju.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie

    Czyli trzeba jeździć dopóki nie padnie


    Nastukane z komóreczki

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Lepiej zawsze zdiagnozować co jej jest, bo być może teraz koszt naprawy zamknąłby się w 3000 zł a za rok będzie to 6000 zł i np. hol w trakcie wyjazdu wakacyjnego...

Podobne wątki

  1. [164] Automatyczna Skrzynia biegów
    Utworzone przez Jakub1989 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 15:03
  2. automatyczna skrzynia biegów
    Utworzone przez LUKI82 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 21:14
  3. automatyczna skrzynia biegów
    Utworzone przez LUKI82 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory