Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Zakup AR 147 - prośba o rady

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Audi RS4
    Postów
    6

    Domyślnie Zakup AR 147 - prośba o rady

    Witam wszystkich,

    Proszę o kilka rad, ponieważ zastanawiam się nad zakupem modelu 147, jednak marka AR jest mi dość obca w związku z tym mam kilka pytań.
    Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? W planach mam zakup benzynowej jednostki, czy te silniki są trwałe, czy mają jakieś wady? Ewentualnie jak wygląda kwestia diesli w AR - czy są awaryjne? Jeśli tak, to co najczęściej się w nich psuje?
    Generalnie, czy ten model ma jakieś typowe awarie?

    Zastanawia mnie również, czy model 147 ma aluminiowe zawieszenie, jak w 156? Jak z trwałością na polskich drogach?

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Mam propozycję: zanim kupisz auto i w ogóle zanim zaczniesz oglądać jakieś egzemplarze, to posiedz trochę na forum (godzinkę dziennie przez tydzień-dwa), poczytaj, poszukaj... Będziesz miał pełen obraz tego o co pytasz, a nawet o wiele, wiele więcej. Na Twoje pytania odpowiedz była podana zapewne dziesiątki razy

    Tak, zawiecha jest ta sama co w 156, także podforum odnośnie 156 też możesz prześledzić.

    Moda prosze o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Audi RS4
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Mam propozycję: zanim kupisz auto i w ogóle zanim zaczniesz oglądać jakieś egzemplarze, to posiedz trochę na forum (godzinkę dziennie przez tydzień-dwa), poczytaj, poszukaj... Będziesz miał pełen obraz tego o co pytasz, a nawet o wiele, wiele więcej. Na Twoje pytania odpowiedz była podana zapewne dziesiątki razy

    Tak, zawiecha jest ta sama co w 156, także podforum odnośnie 156 też możesz prześledzić.

    Moda prosze o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.
    Tak się składa, że nie każdy ma czas, by siedzieć na forum "godzinkę-dwie" i wertować je wszerz i wzdłuż. Mam szansę, by kupić to auto za atrakcyjną cenę, w związku z czym zależało mi na szybkiej i merytorycznej odpowiedzi.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Napis z co możesz kupić a dostaniesz odpowiedź w miarę szybko.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Audi RS4
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Napis z co możesz kupić a dostaniesz odpowiedź w miarę szybko.
    Jest to 147 z 2003r 1.9jtd 140km.
    Tu pytanie jak z trwałością pompy, wtryskow itp.Bo naprawy pewnie tanie nie są.
    Ogólnie nie jestem zwolennikiem diesli. Stad też pytanie o silniki benzynowe.

    Ten model AR ma jakieś swoje wady typowe tylko dla niego?
    No i jak z tym zawieszeniem, bo legendy mówią że 10 000tys km... to prawda czy lekko naciągane?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenon Zobacz post
    No i jak z tym zawieszeniem, bo legendy mówią że 10 000tys km... to prawda czy lekko naciągane?
    tuż to 10 mlionów kilometrów... czy Ci to nie wsytarczy?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    hahah Auto jak auto, zawieszenie 40tysi spokojnie pojeździ na normalnych częściach, co do benzyn to TSy potrzebują dobrej ręki i najlepiej kupić ze sprawdzonego źródła bo katowane szybko się rozleca, z mankamentów benzyn to wariator i panewki, + drogi rozrząd w 2.0 nie wiem jak w 1.6

    ~ taka była piękna ! :C




  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Audi RS4
    Postów
    6

    Domyślnie

    Oczywiście miałem na myśli 10 tys to faktycznie nie za mocne te wahacze. Bmw robi ponad 100tys na markowych alu , audi nieco mniej ale spokojnie 80 przelata. A jak z tymi 1.9 ?

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Zenon, bez obrazy chłopie, ale jak kupisz AR to wcześniej czy później będziesz musiał trochę jej uwagi poświęcić (i na forum posiedzieć pewnie też). Im więcej poświęcisz przed kupnem, tym mniej po

    Na wszystkie pytania na tym forum znajdziesz odpowiedź i to dużo szybciej niż "dwie godzinki dziennie przez tydzień". Nie dziw się, że ludzie nie są chętni do "merytorycznej" odpowiedzi, bo na forum takich postów jak Twój jest sporo, a każdemu co dwa dni pisać to samo... sam rozumiesz

    A odnośnie Twoich pytań, Alfa to takie auto jak każde inne, zadbane będzie w miarę bezproblemowe, zaniedbane to studnia bez dna. Niewątpliwie nie jest to najmniej awaryjne auto na świecie, ale nie ma co wpadać w panikę. Sprawdź je w dobrym warsztacie, niech je przetrzepią, a w 10 letnim aucie i tak nie przewidzisz co jutro padnie

    A co do zawieszenia, w Mazdzie miałem oryginalny zawias przy 200k i był nadal w dobrym stanie, tu przy 60k robiłem cały przód - tak urok

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    ale za to układak kierowniczy jak i zawieszenie jest niepowtarzalne i perfekcyjnie się prowadzi

    ~ taka była piękna ! :C




Podobne wątki

  1. 159 z Lublina, prośba o rady
    Utworzone przez Mokatte w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 20:39
  2. zakup GT - rady
    Utworzone przez coobraa w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 19:29
  3. obcierka - prośba o rady
    Utworzone przez Natolin w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:18
  4. lampa prawa zakup na allegro proszę o rady.
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory