Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [156] Prześwit

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar slow
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    AR 156 2.0TS 1999r.
    Postów
    162

    Domyślnie [156] Prześwit

    Jaki macie prześwit w swoich alfach z silnikiem benz. np. TS 2.0,między zderzakiem przy kole a asfaltem :?:
    @LFA-to nieziemska robota!!!!!!!!

    http://slow.fotosik.pl/

  2. #2
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    u mnie 15 cm od zderzaka do podłoża

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar slow
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    AR 156 2.0TS 1999r.
    Postów
    162

    Domyślnie

    Masz orginalny zderzak, bo ja mam coś takiego i prześwit tylko 12cm?
    @LFA-to nieziemska robota!!!!!!!!

    http://slow.fotosik.pl/

  4. #4
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    tak, mam oryginalny zderzak ale obniżane zawieszenie tzn chyba bo w porównaniu do innych alf jest dużo mniejszy prześwit a dokładnie co i jak było robione to Ci nie powiem bo już tka kupiłem, no chyba że w książce serwisowej jest ale niestety nie znam niemieckiego
    swoją drogą fajny grill w tym Twoim zderzaku tylko że na allegro są straaasznie drogie;p

  5. #5
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    a mnie się zdaje, że tak orginalnie to jeszcze niżej są szpilki od osłony wydechu przy misce olejowej. Mogę się mylić ale po małym skoku zderzak miałem cały a nie miałem miski olejowej więc trzeba ten prześwit jeszcze raz przemyśleć

    pozdrawiam

  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    ja ja kbede obnizał to bede sygerował sie wysokością płyty pod silnikiem. Stanowi wsytarczajacą ochronę moim zdaniem.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    adamek,
    Fakt to chyba najnizsza czesc samochodu i dosc latwo ja stracic nawet w nie obnizonej alfie
    Ja to juz nawet na budowe nie wjezdzam bo ciagle tre ta plyta pod miska o koleiny a zderzakiem jeszcze nigdy

    Dobrze ze Laguna wchodzi tam z palcem w d ... bo inaczej musial bym chyba Uaza kupic
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  8. #8
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    no ten samoochód to raczej w teren nie został stworzony, chociaż na polskich drogach chyba każdy można tak traktować. Ja rozbiłem miske właśnie na prostej drodze z wybojami co prawda troche za szybko chciałem je pokonać no ale sory... wolniej sie nei dało
    a wspomniana plastikowa osłona raczej nic nie pomoże co najwyżej nie rozleje Ci się olej na drogę. Niestety miska zrobiona jest z jakiegoś stopu aluminium, dość kruchego stopu który przy odpowiednim uderzeniu pęka, dodatkowo wspomniane szpilki stanowią poważne zgrożenie. Ja się już ich pozbyłem uznałem że nei przydają się do niczego. A właśnie 2 z nich zrobiły mi dziury w misce (a dokładniej wyrawły znaczną jej część). Gdyby miska była metalowa to inna historia no ale nie jest więc trzeba uważać. Ja już uważam, cała operacja z miską zamknęła się u mnie kwotą 2900zł z rabatem 100zł he

    pozdrawiam

  9. #9
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    2900!?!? nie wpisało Ci się o jedno zero za dużo? to chyba nie była sama miska, bo takową można dostać na allegro za 289zł http://www.allegro.pl/item321081249_...win_spark.html

    lub prawie nowa za 500:
    http://www.allegro.pl/item319847443_...a_olejowa.html

  10. #10
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    sprawa była w grudniu także całkiem neidaleko. Miske kupiłem na allegro za już dokładnie nei pamiętam ale chyba 380zł a nowa w serwisie coś gość mówił koło 1700zł no ale już nie dowiadywałem się ile dokładnie bo i po co...
    jak zauważyłeś to nie był koszt samej miski i jej wymiany bo to sam zrobiłem, ale okazło się, iż po rozbiciu miski zapaliła się kontrolka oleju(bardziej efektywny byłby jakiś piszczek) no wiadomo że go już nie było. ale co z tego jak byłem tak zajęty utrzymaniem się na drodze że nie zauważyłem, a jak zacząłem zwalniać było już za późno... efekt? obrócona panewka, szlif wału, przy okazji wymiana rozrządu, róznych tam uszczelek i uszczelniaczy i tak uzbierała się sumka... a to i tak jak sądze chyba nie za wysoka cena, znalazłem dobrego fachowca w częstochowie

Podobne wątki

  1. [159] prześwit
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 20:55
  2. [GTV] Prześwit
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 19:15
  3. [MiTo] Prześwit MiTo?
    Utworzone przez mentos1990 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 11:14
  4. Jaki jest prześwit w 156 1.8TS
    Utworzone przez olo156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:56
  5. Alfa 155 prześwit
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory