Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [159] 1750 Tbi. Kilka pytań.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie 1750 Tbi. Kilka pytań.

    Witam, na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi. Dokładnie 2 tyg temu kupiłem przy pomocy Pana Tomka z Krakowa - dziękując i polecając innym - Alfę jak w tytule. Przejechałem już prawie 700 km i jak na razie gra muzyka, tz mechanicznie bo konkretnie jak o muzykę chodzi to ten Clarion co go poprzedni właściciel zamocował to nie jest mistrzostwo świata.
    Moje spostrzeżenia i pytania:
    1. Coś wpada w rezonans przy ok 2500 - 3000 obrotów w komorze silnika, jakby jakaś rurka o coś uderzała. Wie ktoś co to?
    2. W porównaniu z moim innym 15 letnim autem kierownica w Alfie obraca się dużo ciężej, trzeba ją pewnie i mocno trzymać, czy to celowy zabieg inżynierów żeby trzymać pewnie te 200 koni czy może coś niedomaga?
    3. Czy wyższe obroty po odpaleniu auta po nocy normujące się po ok 1-2 minutach to jest normalna rzecz w tej furze?
    4. Czy jak kupię taką ramkę dedykowaną do 2 DIN jak na allegro można spotkać to będzie pasować i do Clariona i do wnęki tak jak oryginalne CD?
    5. Czy zamontowanie tego Clariona na takie czarne coś przypominające silikon zamiast na śrubki w otworze to normalna praktyka?
    6. Kiedy powinien być wymieniony rozrząd po raz pierwszy w tym aucie? Tu jest łańcuch czy pasek?
    Ostatnio edytowane przez _Mariusz_ ; 03-08-2015 o 11:38

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    1. To może być wszystko
    2. Wspomaganie w tych autach jest dosyć sportowe, ale jeśli jest faktycznie ciężko to sprawdź płyn czy nie ma za mało. Pompa wydaje jakieś dźwięki?
    3. Tak, to benzyna i ssanie.
    4. To zależy czy miałeś duża deskę czy mała. Były dwa otwory montażowe dla navi i dla radia.
    5. A jak myślisz?;D
    6. Lepiej wymień dla świętego spokoju już. Były przypadki przedwczesnego zrywu. Pasek.

    Ale jeśli to od "tego" Tomka to chyba po wymianie już jest paska i pakiecie startowym.
    Ostatnio edytowane przez oleksy00 ; 03-08-2015 o 11:43 Powód: Dopisek

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Pan Tomek tylko uczestniczył w przeglądzie przy umowie k-s, więc nic tam nie wymieniał sprawdzał w jakiej auto jest kondycji.
    Ponawiam zapytanie. Jaki jest wiek w km książkowo na wymianę rozrządu?

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Rozrząd wymienia się gdy osiągnie 4-5 lat i 105 kkm. Wcześniej zalecenia były na 140 kkm, ale parę osób skończyło z urwanym paskiem i skrócono interwał do 105 kkm:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...720_tbi-3.html
    post #21 i późniejsze

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    Witam, na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi. Dokładnie 2 tyg temu kupiłem przy pomocy Pana Tomka z Krakowa - dziękując i polecając innym - Alfę jak w tytule. Przejechałem już prawie 700 km i jak na razie gra muzyka, tz mechanicznie bo konkretnie jak o muzykę chodzi to ten Clarion co go poprzedni właściciel zamocował to nie jest mistrzostwo świata.
    Moje spostrzeżenia i pytania:
    1. Coś wpada w rezonans przy ok 2500 - 3000 obrotów w komorze silnika, jakby jakaś rurka o coś uderzała. Wie ktoś co to?
    2. W porównaniu z moim innym 15 letnim autem kierownica w Alfie obraca się dużo ciężej, trzeba ją pewnie i mocno trzymać, czy to celowy zabieg inżynierów żeby trzymać pewnie te 200 koni czy może coś niedomaga?
    3. Czy wyższe obroty po odpaleniu auta po nocy normujące się po ok 1-2 minutach to jest normalna rzecz w tej furze?
    4. Czy jak kupię taką ramkę dedykowaną do 2 DIN jak na allegro można spotkać to będzie pasować i do Clariona i do wnęki tak jak oryginalne CD?
    5. Czy zamontowanie tego Clariona na takie czarne coś przypominające silikon zamiast na śrubki w otworze to normalna praktyka?
    6. Kiedy powinien być wymieniony rozrząd po raz pierwszy w tym aucie? Tu jest łańcuch czy pasek?
    I lej 98 oktanów. Subiektywnie stwierdzam, że silnik pracuje równiej i ciszej. A obiektywnie pali pół litra mniej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi. Pan Tomek tylko uczestniczył w przeglądzie przy umowie k-s, więc nic tam nie wymieniał sprawdzał w jakiej auto jest kondycji.
    Ponawiam zapytanie. Jaki jest wiek w km książkowo na wymianę rozrządu?
    No i jak auto jest z 2010 roku to rozrząd wymień. 4-5 lat albo 104 tys.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    Witam, na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi. Dokładnie 2 tyg temu kupiłem przy pomocy Pana Tomka z Krakowa - dziękując i polecając innym - Alfę jak w tytule. Przejechałem już prawie 700 km i jak na razie gra muzyka, tz mechanicznie bo konkretnie jak o muzykę chodzi to ten Clarion co go poprzedni właściciel zamocował to nie jest mistrzostwo świata.
    Moje spostrzeżenia i pytania:
    1. Coś wpada w rezonans przy ok 2500 - 3000 obrotów w komorze silnika, jakby jakaś rurka o coś uderzała. Wie ktoś co to?
    2. W porównaniu z moim innym 15 letnim autem kierownica w Alfie obraca się dużo ciężej, trzeba ją pewnie i mocno trzymać, czy to celowy zabieg inżynierów żeby trzymać pewnie te 200 koni czy może coś niedomaga?
    3. Czy wyższe obroty po odpaleniu auta po nocy normujące się po ok 1-2 minutach to jest normalna rzecz w tej furze?
    4. Czy jak kupię taką ramkę dedykowaną do 2 DIN jak na allegro można spotkać to będzie pasować i do Clariona i do wnęki tak jak oryginalne CD?
    5. Czy zamontowanie tego Clariona na takie czarne coś przypominające silikon zamiast na śrubki w otworze to normalna praktyka?
    6. Kiedy powinien być wymieniony rozrząd po raz pierwszy w tym aucie? Tu jest łańcuch czy pasek?
    A i doczepię się jeszcze do wspomagania.... Polecam Ci wymienić płyn. Kierownica w 9 generalnie chodzi ciężko, ale po wymianie płynu nieco aksamitniej. U mnie po 4 latach w zbiorniczku był gnój.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    No i ślicznie dziękuję. Wszystko jasne.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    macie coś takiego w swoich tbi (nie chce otwierac nowwego tematu). Jak autko troche dłużej postoi (2-3 dni) jak je odpalam to zaraz po odpaleniu slysze taki dziwny dzwiek (troche takie terkotanie jak w dizlu) które po chwili ustaje i silnik pracuje normalnie (ciche cykanie)?????????

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrijko Zobacz post
    macie coś takiego w swoich tbi (nie chce otwierac nowwego tematu). Jak autko troche dłużej postoi (2-3 dni) jak je odpalam to zaraz po odpaleniu slysze taki dziwny dzwiek (troche takie terkotanie jak w dizlu) które po chwili ustaje i silnik pracuje normalnie (ciche cykanie)?????????
    Ja tak mam i wydaje mi się, że to pompa wspomagania. Ale pewny nie jestem. Przy czym trwa to dosłownie 2 3 sekundy.

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    Kilka razy po tym epizodzie z terkotaniem wywaliło mi "have engine checked"i po kilku odpaleniach zgasło. Wydawało mi się, że poliftowe modele sa już wolne od problemu ze wspomaganiem.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    cisnienie oleju/popychacze? mialem tak w daewoo

Podobne wątki

  1. Kilka pytań
    Utworzone przez Efka w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 11:00
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. [146] Kilka pytań
    Utworzone przez WeGi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2008, 20:37
  5. [166] Pytań kilka
    Utworzone przez Loczek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 23:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory