Strona 1 z 14 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 135

Temat: 1,9JTDM vs 2,0 JTDM ,a może BMW ?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie 1,9JTDM vs 2,0 JTDM ,a może BMW ?

    Powoli aktualna alfa wybiera się na sprzedaż.Dalsze modyfikacje nie mają żadnych uzasadnień ekonomicznych ,czy też osiągowych.1,9 16v to wspaniały motor,ale nieco już przestarzały tak jak i sama 156,choć nadal grzeje serca.Przezyłem z nią piekne chwile ,ale czas na następcę.

    Od zawsze podobała mi się 159.Brak jej zakupu tłumaczyłem sobie przy duzą wagą,ale po kilku odbytych przejazdach z róznymi jednostkami przekonałem się do niej niemal w 100%.Na poczatku byłem usilnie zdecydowany na jednostkę 2,0.Wielki potencjał tuningowy,lżejsza karoseria,lepsze hamulce, gdyby nie te ceny... Zadbana 159 2,0 z 2009 roku ,oscyluje w granicach 55-60 tyś czyli duzo jak na auto uzywane i tu pojawia sie kwestia 1,9 16v gdzie dobrze utrzymana kosztuje 40-45tyś ( 2007-2008),a za niewiele więcej mozna kupić wypaśną wersję TI,tyle ,że potencjału tuningowego już takiego nie ma ( choć po zmianie turbo mozna celować w okolice 230km,czyli tyle ile w 2,0 po programie).Ktoś może powiedziec, że jest jeszcze 2,4 , ale ja sobie odpuszczam tą wersję całkowicie.Gdyby i tego problemu było mało,pojawia się dawne marzenie posiadania BMW serii 3 e90.Może nie tak piekne,agresywne ( choć z lampami i zderzakiem od wersji M wygląda nieporównywalnie lepiej),ale z wreszczie właściwym napędem i ciekawymi motorami ,zwłaszcza 3,0 d.Zdaje sobie sprawę ,że w kwocie około 50 tyś nie znajdę pewnego 3,0 d,ale już 2,0 d 163 mozna upolować ( roczniki 2006-2007).

    Moje pytania do panów/pań:

    -warto przepłacać za wersję 2,0 w stosunku do 1,9 ,gdzie 1,9 ma rozpoznane wszelkie bolączki,a 2,0 jednak dopiero zaczyna świadczyć o swojej niezawodności?
    -może szukać maxymalnej wersji TI 1,9 ?
    -wybrać opcję BMW 2,0d ,gdzie po programie mamy mniej więcej to samo co w 1,9 16v,ale z "M" pakietem ?
    -Wstrzymać się do wiosny 2013 i wtedy oszacować ceny 2,0 159/ 3,0 e60 ?

    Powiem szczerze,że nie chciałbym wydawać grubo ponad 50 tyś na auto uzywane,ale z drugiej strony korci młodszy model i lepszy silnik.

    Jesli możecie,podpowiedzcie,bo w tej chwili to nawet zona już nie może wytrzymać ciągłych dywagacji o samochodach ;p.

    Kupiony samochód ,będzie słuzył conajmniej kolejnych 5-6 lat.

    Acha,uwzględniam tylko jednsotki dieslowskie z przyczyn sobie znanych.

    pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q-tronic SW JTDM 2008 była jest Lexus GS
    Postów
    216

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem nad bmw e90 a konkretnie e 91-kombi. ładnie wygląda tylko jedna sprawa, brak wskaźnika temperatury silnika. Jakoś nie wyobrażam sobie jazdy ropniakiem bez tego wskaźnika. Nie wiedzieć kiedy można przycisnąć...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Rybak powiem ci tak, jesli e90 to nie 320d 163km. To szalu nie robi i jezdzi podobnie do serii 1.9 16v w 156. Znajomy ma i pare razy byla proba. Teraz pojawia sie kwestia jakiego ty auta chcesz? Bo jesli patrzysz na osiągi to mimo ze chcesz tylko diesla, to ja bym sie rozejrzał za jakims evo lub sti. To jedzie i wiadomo ze zaden diesel 2.0 czy nawet 3.0 w bmw nie ma szans. Masz w domu crome do oszczednej jazdy wiec moze moja propozycja jest dobra. Jeżeli chodzi o alfe to nie jechalem nigdy silnikiem 2.0 170, wiec nie wypowiem sie. Tyle z mojej strony

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Najbardziej odpowiadała by mi turbobenzyna ,zwłaszcza coś z koncernu vaga typu 2,0 tfsi z ogromnym potencjałem,ale po pierwsze jedyne auto,które podobami się z takim motorem to passat cc,a ten jest z innej półki cenowej,po drugie i to jest najwazniejszy argument,kupuję rope po duzo nizszej cenie i ten aspekt ekonomiczny jest dla mnie najsilniejszy,poza tym przywyczaiłem się do charakterystyki jazdy dieslem,a mieć coś benzynowego,najlepiej z dobrą pojemnocią i turbo to piekna sprawa,gorzej z tankowaniem.Nie ma co się oszukiwać,mocna benzyna swoje wypije,a przy deptaniu wypije duuuzo wiecej.

    Z bmw e 90 miałem do czynienia ,ale z jednostką 122km 2,0 i 276km czyli 3,0 biturbo.Pierwsza jest totalnym mułem,druga ucieka spod czterech liter,ale nie stać mnie na nią,bo to by był target numer jeden bezkonkurencyjnie.Jesli 2,0 163 to wiadomo ,że zaraz na conajmniej program jazda by była ,zreszta to samo tyczy sie 159 i 1,9 i 2,0.Jeździłem 2,0 170 w kombii m.in.kolezanki z forum i wrażenia są nie najgorsze,słabawy dół,bo poniżej 2100 obr nic sie nie dzieje,dopiero później jest juz jakiś kopniaczek.Po programie z tym silnikiem miałem do czynienia w giulieccie zrobionej na ponad 240km i to juz jeździło bardzo miło,oraz w insygnii zrobionej na 220km i przyznać trzeba ,że też nie było najgorzej,ale duzo słabiej od julki.Ciekaw jestem jak zachowuje sie taka 159 w 1,9 zrobiona na 190km ?Ogólnie nie tylko dynamika jest dla mnie wazna,chcę również auta bardziej komfortowego od swojej 156 no i co tu duzo ukrywać,również nowocześniejszego,a zarówno 159 jak i bmw spełniają te kryteria.

    Za 1,9 przemawia dokładne rozpoznanie serwisowe.Wiadomo co trzeba zrobic by mieć auto totalnie bezawaryjne i to za niewielkie pieniądze.Inaczej sprawa ma się w przypadku 2,0 170.Niby z samym silnikiem nic się nie dzieje,niby maglownica poprawiona,ale to młode roczniki i dopiero jakieś niespodzianki mogą wychodzic.Jesli ma ktoś informacje na temat jakichkolwiek awarii w modelu 159 2,0 , to będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

    Słowo jeszcze o bmw: jazda nim daje duzo radości,przede wszystkim ze względu na napęd.Nawet 120konnym dieslem mozna się pobawić,choć mocy zdecydowanie za mało.Sam komfort itp jest słabszy od 159,ale nieznacznie,tyle co miejsca mniej.Serwis nieco mnie przeraża na przykładzie e46 mojego brata.

    Zastanawia mnie spadek wartości.Ile mniej więcej taka 159 2,0 2009 może kosztować w roku 2013?

    Wisienką było by 3,0d w bmw ,ale te są drogie w odpowiednio utrzymanym stanie.Przez chwilę zastanawiałem się nad A4 b8,ale tam diesle są dosc kontrowersyjne,jedyne wyjście to 3,0tdi ,które jest stanowczo za drogie,lub benzyna,która tez jest droga i paliwożerna.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 21-08-2012 o 08:44

  5. #5
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Hej

    Wedlug mnie wybór jest oczywisty : Alfa a nie BMW
    Fakt , tylny napęd jest fajny , ale wyglad BMW do mnie zupelnie nie przemawia , a 159 jest genialna.
    I za kolejne wiele lat 159 nadal bedzie wygladac zjawiskowo a BMW bedzie po prostu kolejnym starym modelem BMW

    Co do spadku cen w 2013 to nie wiem , ale nie sadze aby to była duza róznica.
    Najwieksza utrata jest w pierwszym roku , pozniej coraz mniejsza , to na wykresie nie leci po prostej a raczej po takiej krzywej logarytmicznej

    Jeżdziles moja i tak jak piszesz , źle nie jezdzi , a po programie byłoby naprawde fajnie.
    Co do awaryjnosci 2,0 170 km ja bym sie nie bała , to raczej sa dobre silniki.
    Ja juz natrzaskałam ponad 60 tys i nic.
    A delikatnie sie z nia nie obchodze.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Może zamiast jednego kup sobie drugie auto tylko do dłubania.
    Jakaś ibiza III (polo?) ASZ lub BPX. Silniki ogarnięte przez tunerów i o potencjałach 250KM.
    Ze względu na niższą masę ibizy zrobione na 200KM nieźle jadą.

    - - - Updated - - -

    By nie być gołosłownym
    Gotowiec: http://otomoto.pl/seat-ibiza-cupra-6l-C25557189.html

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    wybrać opcję BMW 2,0d ,gdzie po programie mamy mniej więcej to samo co w 1,9 16v,ale z "M" pakietem ?

    czyli ? BMW bez sensu ....

    jesli BMW e90, to tylko 3.0D, albo 3.5D ale to juz $$$ , wiec moze warto poczekac jeszcze ? Zaraz bedzie rocznik spadal, wiec slow down po nowym roku przed/na wiosne zobaczysz co mozesz ugrac i tak zrob


    co do 2.0 w 159, ma moj prezes juz ..... 3 rok bedzie, ok 70 tys walniete ma .... ZERO problemow.
    Znajomy ma lancie Delte od nowosci z tym tez silnikiem nieco mniej km zrobione .... ZERO problemow - doslownie
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Hej Anka,to własnie po przejechaniu sie twoją alfa, zauroczyłem sie jeszcze bardziej ,tyle że twoja jest jak nówka i do tego w super wersji sport +,a na taki rocznik i wersje trzeba wydać około 70tyś.

    Jarzabek,kiedyś miałem ibize tdi 110km nieco zdłubana,i ok masa jest malutka,nie potrzeba duzej mocy ,by dobrze się napędzic,ale zdaje mi sie ,że już wyrosłem z takich hothachów i chcę też trochę komfortu,dobrego prowadzenia.Celuje w klasę średnią auta,wszystko poniżej odpada.

    Świetny też jest lexux IS,gdyby nie ten anemicznie padaczkowaty 220d.Ceny lexów też są zabujcze,zwłaszcza serwisowanie.

    Alfa i bmw,te auta przypadają mi do gustu i spośród tych będę wybierał.Jak pisałem ,bardzo mi się podobają przody e90 po przeszczepie światel i zderzaka z wersji coupe/cabrio lub M.Dokładnie coś w ten deseń:




    Wygląda to obłędnie,ale tylko z 3,0 pod maską ma to sens moim zdaniem.

    Kenobi dobrze mówisz,ale sam wiesz ile dobrze utrzymane 3,0 kosztuje.Chciałbym kupić auto z przebiegiem poniżej 100 tyś,a trafić takie bmw to chyba tylko cud,albo gruby portfel.Nie wiem ,czy rocznik cokolwiek tu pomorze.Tyle ,że 300km po wydechu i sofcie mooocno kusi.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 21-08-2012 o 09:42

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    @rybakmj:

    - nie przepłacisz za wersję 2.0 170 KM w stosunku do 1.9 150 KM. Jeśli popatrzysz na ceny 159 z roku 2009 z tymi silnikami, to różnicy praktycznie nie ma. I dobrze, bo to przecież ten sam silnik, tylko lekko zmodyfikowany (zwiększona średnica cylindrów + przeprogramowanie). 1.9 ma oczywiście swoje dobrze znane bolączki, ale 2.0 z początku produkcji (2009 rocznik właśnie) też nie były bez grzechu. Swego czasu głośno było o problemach tych silników np w Fiatach Bravo (silniki "wariowały" z powodu błędu w oprogramowaniu silnika). Na Twoim miejscu szukałbym przede wszystkim egzemplarza krajowego z dobrze udokumentowaną przeszłością, możliwie niskim przebiegiem etc. A czy to będzie 2.0 czy 1.9 to już sprawa drugorzędna.

    - TI - ładnie wygląda, ale wg mnie nie nadaje się na nasze drogi.

    - BeeMWe ? łeeee.....

    - czy wstrzymać się do wiosny ? Ujmę to tak - kupienie DOBREGO auta używanego to często kwestia kilkumiesięcznych poszukiwań, więc zacząć możesz już teraz
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Akurat 2,0 vs 1,9 dość znacząco się róznią,gdyż wystepuje absolutnie inny układ wtryskowy,oraz inny system doładowania wraz z o wiele nowoczesniejszą turbosprężarką.O przeneisieiu napędu nie wspominam ,bo też jest absolutnie inne począwszy od sprzęgła,na skrzyni biegów skończywszy.mechanicznie silniki mają wspólne bloki,układ korbowotlokowy.Ceny 1,9 jednak dośc znacząco różnią się w stosunku do 2,0 z tego samego rocznika,oczywiście mówię oegzemplarzach z niskim przebiegiem i od pierwszych właścicieli ,zwłaszcza z PL.

    Ti to jak pakiet M,moje marzenie,ale fakt,alu 19" od razu poszły by na sprzedaz,na rzecz jakichś ładnych 18".

    Czy to bmw ,czy alfa ,czy inne auto,na 99% będę poszukiwał krajowego wozu,chyba ,że trafi sie coś absolutnie pewnego i wyrafinowanego z zagranicy,ale też z niskim przebiegiem.Wybór pomiędzy 1,9 czy 2,0 nie jest sprawą drugorzędną,gdyz potencjał tuningowy tego drugiego jest nie do przecenienia,mi chodzi głownie o bezawaryjność 2,0 oraz o dynamike 1,9 po sofcie.

    O problemach z oprogramowaniem w 2,0 nie słyszałem,ale dzięki za poszlakę.Co do kilkumiesięcznych poszukiwań,to absolutnie masz rację.Sam swojej 156 szukałem kilka ładnych miesięcy.Poszukiwania następcy już trwają,ale co to będzie ,to sam jeszcze nie wiem,dzwonię po ogłoszeniach alfy i bmw.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 21-08-2012 o 11:18

Podobne wątki

  1. [159] Pompa paliwa 159 JTDM pilnie szukam - może być martwa :)
    Utworzone przez Mr_Kain w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 11:58
  2. [Brera] 2.4 Jtdm. Wyciek oleju, co może być przyczyną?
    Utworzone przez samsung w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 11:48
  3. [159] Zakup AR 159 1.9JTDM a może jednak 2.2 JTS ?
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:53
  4. [159] Stuki w 1.9 JTDm 16v 136 KM (filmik), co to może być?
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory