Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z centralnym zamkiem Alfa 156 1.9jtd

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dziki90
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    35

    Domyślnie Problem z centralnym zamkiem Alfa 156 1.9jtd

    Witam, pierw auto zamykałem z kluczyka ale niedawno naprawiłem sobie pilot (oryginalny, kluczyk ten czerwony z 1 przyciskiem na górze) i jest bajka, daleki zasięg, otwiera/zamyka bez problemu ale zauważyłem że podczas zamykania/otwierania nie mrugają kierunki, z czasem zaczęło to przeszkadzać, i tu moje pytanie:
    Czy da się podłączyć kierunki pod oryginalną centralkę komfortu (za schowkiem pasażera) bo rozumiem że to tam mam się wpiąć?
    Sporo szukałem w internecie i czytałem ale niestety nie znalazłem nigdzie konkretnej informacji.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M40 centralka servizi.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	41.5 KB
ID:	227909


    Odnieść się do rysunku.

    Konektor A 20 stykowy
    1 Zasilanie podnośnika szyby w drzwiach po stronie pasażera - podnoszenie
    2 Sterowanie podnośnika szyby w drzwiach po stronie pasażera - opuszczanie
    3 Zasilanie podnośnika szyby w drzwiach po stronie pasażera - opuszczanie
    4 Połączenie z masą podnośnika po stronie pasażera
    5 Sterowanie podnośnikiem szyby w drzwiach po stronie pasażera przełącznikiem po stronie kierowcy - opuszczanie
    6 Sterowanie podnośnikiem szyby w drzwiach po stronie pasażera - podnoszenie
    7 Nie podłączony
    8 Zasilanie silnika podnośnika po stronie kierowcy - podnoszenie
    9 Zasilanie silnika podnośnika po stronie kierowcy - opuszczanie
    10 Sterowanie podnośnikiem po stronie kierowcy - podnoszenie
    11 Sterowanie podnośnikiem po stronie kierowcy - opuszczanie
    12 Nie podłączony
    13 Nie podłączony
    14 Nie podłączony
    15 Zasilanie +30
    16 Zasilanie +30
    17 Nie podłączony
    18 Sterowanie podnośnikiem szyby w drzwiach po stronie pasażera przełącznikiem po stronie kierowcy - podnoszenie
    19 Nie podłączony
    20 Połączenie z masą podnośnika szyby przedniej po stronie kierowcy
    Konektor B 18 stykowy
    1 Wyłącznik przednich świateł przeciwmgielnych
    2 Wyłącznik świateł wewnętrznych w drzwiach przednich po stronie kierowcy
    3 Wyłącznik świateł wewnętrznych w drzwiach przednich po stronie pasażera
    4 Zasilanie silników blokowania drzwi (odblokowanie)
    5 Zasilanie silników blokowania drzwi (blokowanie)
    6 Nie podłączony
    7 Zasilanie +15
    8 Zasilanie +30
    9 Zasilanie przekaźnika tylnej szyby ogrzewanej
    10 Nie podłączony
    11 Wyjście do lampki sygnalizacyjnej tylnej szyby ogrzewanej
    12 Nie podłączony
    13 Połączenie z masą urządzeń elektronicznych i zamka centralnego
    14 Sterowanie ogrzewaniem tylnej szyby
    15 Sterowanie (blokowanie) zamkiem drzwi przednich kluczykiem lub przyciskiem blokady
    16 Sterowanie (odblokowanie) zamkiem drzwi przednich kluczykiem lub przyciskiem blokady
    17 Sterowanie ogrzewanej szyby tylnej przy włączonej klimatyzacji ('odraszanie szybkie')
    18 Nie podłączony
    Konektor C 16 stykowy
    1 Zasilanie czasowe tylnej lampy oświetlenia wnętrza nadwozia
    2 Zasilanie czasowe lampy oświetlenia bagażnika
    3 Zasilanie czasowe przedniej lampy oświetlenia wnętrza nadwozia
    4 Nie podłączony
    5 Nie podłączony
    6 Sterowanie (blokowanie) nadajnikiem zdalnego sterowania
    7 Wyłącznik świateł wewnętrznych w drzwiach tylnych po stronie kierowcy
    8 Sygnał włączonych świateł pozycyjnych
    9 Nie podłączony
    10 Nie podłączony
    11 Sterowanie przekaźnikiem tylnych świateł przeciwmgielnych
    12 Nie podłączony
    13 Wyłącznik świateł wewnętrznych w drzwiach tylnych po stronie pasażera
    14 Wyłącznik świateł wewnętrznych w pokrywie bagażnika
    15 Sterowanie (odblokowanie) nadajnikiem zdalnego sterowania
    16 Nie podłączony

    Opis ma eLearna.
    Może mi ktoś wytłumaczyć co, gdzie i jak podłączyć żeby działały kierunki podczas zamykania/otwierania?
    Dodam że alarmu nie posiada a przynajmniej nic nie wiem na ten temat, alfa jest z 2000 roku

    Wyczytałem jeszcze ze schematu ze wychodzi sygnał na kierunkowskazy z odbiornika centralnego zamka (ten co jest w bagażniku pod światłem stop). Ten sygnał wychodzi z pinu nr. 1 , i piszą że tu trzeba podpiąć kierunki tylko jak to rozdzielić?
    Jeden kabelek na 2 strony?
    Czy tak się da?
    Moim zdaniem to będzie kolidować ze sobą podczas włączania normalnie kierunków podczas jazdy, a może się mylę?
    Ostatnio edytowane przez Dziki90 ; 07-05-2017 o 22:29

  2. #2
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziki90 Zobacz post
    Wyczytałem jeszcze ze schematu ze wychodzi sygnał na kierunkowskazy z odbiornika centralnego zamka (ten co jest w bagażniku pod światłem stop). Ten sygnał wychodzi z pinu nr. 1 , i piszą że tu trzeba podpiąć kierunki tylko jak to rozdzielić?
    Jeden kabelek na 2 strony?
    Czy tak się da?
    Moim zdaniem to będzie kolidować ze sobą podczas włączania normalnie kierunków podczas jazdy, a może się mylę?
    Będzie kolidować bez dwóch zdań.
    2x DIODA PROSTOWNICZA BY550 wpięta w dwa kabelki podłączone do kostki od kierunków załatwi sprawę.

    - - - Updated - - -

    Moduł komfortu to jedno,a centralka zamka centralnego to drugie. I z reguły podpinane nawet te dedykowane centralki sterujące centralnym zamkiem są podpinane pod sterowanie siłownikami (master/drzwi kierowcy/ i slave /pozostałe
    Natomiast co do migania kierunków, to być może u Ciebie wystarczy zrobić reset centralki fabrycznej, bo dedykowane mają osobny obwód z centralki do wpięcia się pod kierunki.
    Nie masz czasem schowanej "czarnej skrzynki" pod boczną osłoną deski rozdzielczej przy kierownicy albo schowanej za wykładziną w nadkolu pod deską?
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 07-05-2017 o 22:43

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dziki90
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    35

    Domyślnie

    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to muszę rozdzielić przewód z pinu 1 kostki odbiornika który znajduje się w bagażniku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M35 Odbiornik pilota.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	227917


    i wpiąć się jednym do "+" lewego kierunku a drugim do "+" prawego kierunku, i na tych dwóch przewodach wlutować 2 diody prostownicze by550 5A (po jednej na przewód)?
    A w jaki sposób reset fabrycznej centralki?
    Nie rozkoduje się wtedy pilot centralnego?
    Dziś jak trochę się poprawi pogoda to poszukam "czarnej skrzynki" (zapewne chodzi Ci o centralkę urządzenia alarmowego)

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Albo do swiatel awaryjnych sie mozesz podpiac

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dziki90
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał andmurbud Zobacz post
    Albo do swiatel awaryjnych sie mozesz podpiac
    Pod biała kostkę przy włączniku awaryjnych? jak dobrze pamiętam to pin 1 i pin 3.
    A może da się to podłączyć np pod przekaźnik 2x15A wtedy podczas zamykania/otwierania mrugało na zmianę lewa/prawa? taki bajer

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dziki90
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    35

    Domyślnie

    Więc tak, dobrałem się do tego odbiornika centralnego w bagażniku i tu zdziwienie,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_160322.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	38.9 KB
ID:	227972

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_160307.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	227971


    Okazało się że brakuje pinu 1 z którego miałem pociągnąć sygnał do kierunków. Pytanie czy mimo brakującego kabelka centralka wysyła sygnał?
    Czy wystarczy wpiąć w kostkę i będzie to śmigać?
    A druga sprawa to taka że znalazłem w domu takie oto diody:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_145647.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	227974

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_180024.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	40.8 KB
ID:	227973

    Czy mogę założyć te zamiast BY550???

    Co do centralki urządzenia alarmowego to szukałem pod deską od strony pasażera i nie znalazłem nic podobnego, gdzieś wyczytałem że ta centralka może się znajdować pod lewym nadkolem, jutro postaram się zdjąć nadkole i będę szukał.
    Ostatnio edytowane przez Dziki90 ; 08-05-2017 o 18:24

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dziki90
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    35

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże???

  8. #8
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziki90 Zobacz post
    Więc tak, dobrałem się do tego odbiornika centralnego w bagażniku i tu zdziwienie,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_160322.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	38.9 KB
ID:	227972

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_160307.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	227971


    Okazało się że brakuje pinu 1 z którego miałem pociągnąć sygnał do kierunków. Pytanie czy mimo brakującego kabelka centralka wysyła sygnał?
    Czy wystarczy wpiąć w kostkę i będzie to śmigać?
    A druga sprawa to taka że znalazłem w domu takie oto diody:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_145647.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	227974

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_180024.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	40.8 KB
ID:	227973

    Czy mogę założyć te zamiast BY550???

    Co do centralki urządzenia alarmowego to szukałem pod deską od strony pasażera i nie znalazłem nic podobnego, gdzieś wyczytałem że ta centralka może się znajdować pod lewym nadkolem, jutro postaram się zdjąć nadkole i będę szukał.
    Nie tyle w nadkolu co za wykładziną nadkola pod deską z lewej strony.
    Ja montowałem coś takiego http://allegro.pl/sterownik-2x-pilot...811983226.html bo nie miałem takiej kostki u siebie w bagażniku, a pod boczną osłoną deski coś było montowane przez poprzedniego właściciela. Dodatkowo doszukałem się za wykładziną nadkola 2 luźne kabelki, z czego jeden zakończony bezpiecznikiem. Zwierając je zamykałem zamki w drzwiach. Zostawiłem ten obwód otwarty a końcówki kabli zabezpieczyłem koszulkami termokurczliwymi.
    I paradoksalnie z tej w/w centralki wychodziły 2 przewody. które poprzez rzeczone diody miałem wpiąć pod kostkę świateł awaryjnych.
    Czy te Twoje będą pasować, to nie wiem, poradzić się elektronika nie zaszkodzi; nawet w sklepie

    Poszperaj w necie za tzw ponownym sprzężeniem klucza centralnego zamka, który naprawiłeś i na spokojnie poczytaj jak się podłączyć z sygnalizacją kierunków pod tą centralkę.
    Bo to co masz było montowane w zależności od wersji albo w bagażniku albo w nadkolu pod deską
    Nie wiem też czy to ustrojstwo nie jest połączone z centralką od immo, która jest jak nie w skrzynce bezpieczników, to przy pedałach.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dziki90
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Grójec
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bags Zobacz post
    Bo to co masz było montowane w zależności od wersji albo w bagażniku albo w nadkolu pod deską
    Nie wiem też czy to ustrojstwo nie jest połączone z centralką od immo, która jest jak nie w skrzynce bezpieczników, to przy pedałach.
    Tu się niestety nie zgodzę z Tobą ponieważ to co jest w bagażniku to jest odbiornik sygnału z pilota zdalnego, natomiast to co jest montowane w nadkolu to jest centralka alarmu (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) i sygnał na kierunki powinien wychodzić z tej właśnie centralki alarmu (dokładnie z pinu 1 i pinu 2 kostki "B"), problem w tym że nie zawsze alarm był montowany i jeśli nie ma alarmu to trzeba to jakoś obejść (o ile jest taka możliwość) i właśnie szukam na to sposobu...

    A co do tego sterownika z allegro, to nie chcę właśnie montować uniwersalnych sterowników, zależy mi na oryginalnym pilocie w kluczyku i dlatego chce to zrobić na fabrycznych podzespołach...

    - - - Updated - - -

    Wpadłem na jeszcze jeden pomysł, przecież sygnał na kierunki można wziąć np z modułu komfortu
    Sygnał blokowania 2 przewody do kierunków lewa/prawa
    Sygnał odblokowania 2 przewody do kierunków lewa/prawa
    Tylko w tym przypadku trzeba było by poprowadzić 4 przewody i zamontować na każdym z nich diodę prostowniczą.
    Potwierdzi ktoś to co ja piszę czy raczej tak się nie da??
    Ostatnio edytowane przez Dziki90 ; 08-05-2017 o 22:51

  10. #10
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze, tylko dlaczego ja mając siłowniki fabryczne w drzwiach tego nie mam łącznie z kablem iso w bagażniku, jakieś dwa kabelki z bezpiecznikiem wiszą w nadkolu i po zwarciu ich tylko zamykają alfę?
    A podpinając się w/w dedykowaną centralką z allegro, pobierałem zasilanie z modułu komfortu, a całą resztę robiła centralka; łącznie z wyjściem na kierunki z zaleceniem wpięcia się pod włącznik awaryjnych.
    Paradoksalnie mój kolega z alfą rok starszą - 97 - miał tą centralkę w bagażniku, podpiął się podobnie jak ja do modułu komfortu i wsio grało. pod nadkolem nie miał nic centralkowego, a wspólnym mianownikiem był wolny wtyk w module immo z kabelkiem magnetycznym doprowadzonym do stacyjki.
    Tak jak paradoksalnie jest z czujnikami, jedni mają złączki w nadkolu, inni na kielichach i tak też miałem w tym wypadku.

    Reasumując i wracając do Twojego problemu, to trochę dziwne mi się wydaje, by trzeba było ciągnąć specjalnie kabelek z bagażnika do przełącznika z rozdzieleniem na strony jak to jest w stykach wajchy. Tym bardziej jak ktoś zasugerował po moim pierwszym poście, by wpinać się jednak pod światła awaryjne. I tu ma rację w konfrontacji z dłubaniną przy kierunkach przy kierownicy.
    I jedynie masz rację w tym wypadku, że samymi kablami tego tematu puszczenia oczka kierunkami przez alfę, tematu nie załatwisz, bo zwierasz obwód.
    Problem jest gdzieś indziej, a gdzie... to już powodu trzeba szukać w necie i po ludziach analogicznie do wersji kluczyka jaki masz. Oby się nie okazało, że zaprogramowanie klucza do centralki robisz z kartą, której być może nie masz.
    A domyślam się, że masz klucz typu scyzoryk, ja mam zwykły oryginalny alfy i mając siłowniki w drzwiach. to analogiczny problem fabrycznego centralnego zamka załatwiłem przez allegro. Bez karty, bez fabrycznej centralki, a "alfabetem Morse'a" alfa ze mną gada.

    - - - Updated - - -

    Alfa Ci reaguje na kluczyk ale nie mruga... wina elektroniki albo potoczego pilota, albo centralki. I tu bym szukał przyczyn zamiast dokładać zbędne kable. kilka dupogodzin w sieci albo wizyt w różnych ASO, nawet przez telefon, bo czasem uzyskanie banalnych informacji kończy się zaleceniem dostawy auta do serwisu.
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 08-05-2017 o 23:28

Podobne wątki

  1. Problem z centralnym zamkiem
    Utworzone przez James512 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 10:56
  2. Problem z centralnym zamkiem alfa 147 1.6 120 KM 2004
    Utworzone przez megaviruz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 22:11
  3. alfa 147 problem z centralnym zamkiem pomocy
    Utworzone przez Aro147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 06:44
  4. Alfa 156 ciekawy problem z centralnym zamkiem
    Utworzone przez adasko527 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 21:37
  5. problem z zamkiem centralnym. Alfa 147
    Utworzone przez kawonczyk2312 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory