Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Wycena.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM
    Postów
    4

    Domyślnie Wycena.

    Witajcie. Właśnie dostałem wycenę naprawy mojej nowo nabytej od rodziców znajomego Alfy 159 1.9 JTD 150KM 2007R. Jako, że po znajomości to ubzdurałem sobie we łbie, że kupię auto bez większego wkładu. Dwumasa robiona, rozrząd wymieniony (pewnie tylko pasek patrząc na to jak te auto wygląda teraz), turbina po regeneracji. Wiedziałem, że jest do zrobienia zawieszenie przednie i jakieś pierdoły. A teraz przejdźmy do wyceny:

    Filtry i oleje 500zl
    Klocki przód 155 zł
    Klocki tył 128 zł
    Tarcze przód 490 zł
    Tarcze tył 276 zł
    Błaszki do klocków 35 zł
    Wahacz tył 790 zł sztuka
    Łączniki 66 zł sztuka
    Czujnik poziomowania świateł 500 zł
    Końcówka drążka 76 zł
    Drążek jest też wybity 97 zł
    Zacisk tył 300 zł
    Korek spusty oleju 20 zł
    Zmywaczem 18 zł sztuka
    Śruby mimośrodowe 160 zł
    Płyn do wspomagania 45 zł
    I dodatkowe jakieś pierdoły 100 zł
    Łącznie części 4600 zł plus robota

    Proszę was panowie o opinie na temat tego albo ewentualną podpowiedź gdzie tu można by zaoszczędzić trochę grosza. Na pewno mogę czujnik świateł kupić używany. Obstawiam, że wahacze czy hamulce też można kupić taniej takie które dadzą radę na moje 7tys kilometrów rocznie.

    P. S. Wahacze dolne tylne. Zgnite potężnie. Nie wiem co to są jakieś pierdoły.
    P. S. 1 Bądźcie dla mnie wyrozumiali.
    P. S. 2 Kupiłem auto bez większego oglądania więc biorę wszystko na siebie xd
    Ostatnio edytowane przez Człowiek Jacek ; 27-06-2023 o 08:24

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,230

    Domyślnie

    W sumie same pierdoły.

  3. #3
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Czujnik poziomowania swiatel możesz nabyć uzywany sprawny ponad połowę ceny która podałeś kupowałem chyba rok temu 120zl jak dobrze pamiętam. I śmiga

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    320

    Domyślnie

    Ja zaciski tył kupowałem poniżej 3 stówek na allegro regenerowane z gwarancją. Za dwie sztuki, więc cena jednego pewnie o połowę niższa. Poszukaj, znajdziesz na pewno.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    702

    Domyślnie

    Generalnie wycena jest zawyżona jeśli chodzi o części - wejdź sobie na Allegro i posprawdzaj cenę każdej z nich, nie mówiąc już nawet o tym, że mechanik powinien mieć dojście do części tańszych niż dla zwykłego kupującego, bo każda szanująca się firma z częściami zamiennymi, daje im spore upusty - wiem, bo korzystam z nich, w InterCarsie i nie są to jakieś grosze, ale konkretne pieniądze - uczciwy mechanik, w kwestii części, powinien zarabiać właśnie dzięki tym rabatom, a z tej wyceny wynika, że chce Cię "skroić" dodatkowo, chociaż bez dokładniejszych informacji, jakich konkretnie marek części dotyczy wycena, trudno ocenić ile chce na tym "przykleić" - podam tylko jeden przykład - komplet hamulców na przód, czyli tarcze + kompletne klocki, znalazłem w zestawie za 300 zł.

    500 zł za olej i filtry, to też niezłe przegięcie, ale po tych czujnikach poziomowania lamp, widać, że gostek idzie po linii najmniejszego oporu, bo Ty i tak nie będziesz w stanie sprawdzić, czy masz wymienione na nowe, czy na sprawne używki za 1/4 ceny, tym bardziej, że wstawienie nowych, ma raczej niewielki sens, jeśli byłyby do kupienia sprawne używki - nie wiem czy nadal mają swój biznes "Szwagro" w Ciechanowie, bo mieli naprawdę sporo części do AR, ale słyszałem, że zamierzają zamknąć interes, możesz również uderzyć do Oskara z Radomia, który ma warsztat i zajmuje się tylko AR - kupiłem od niego silnik do 146 od sprowadzonej przez niego AR147 z Anglii.

    Był jeszcze taki gostek w Iganiach, ale z nim ciężko się gadało i czasami za używki chciał więcej niż za nową część w ASO - pomiętam, że za górny "lizak" do 146, chciał ode mnie 120 zł, podczas gdy nowy w ASO kosztował 100 zł
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 27-06-2023 o 08:25 Powód: Literówka w wyrazie "Radom".

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Generalnie to co opisałeś to ciężko wycenić, bo nawet nie wiadomo jakich firm te części.

    Dla przykładu olej i filtry można kupić za 500zł jeśli pójdziesz w Millersa i Manna/Knechta, a można i za 300-350 jak pójdziesz w coś tańszego.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,230

    Domyślnie

    No i pytanie podstawowe, czy to wszystko wymaga wymiany na już. może te naprawy można podzielić na 2 czy 3 etapy. są rzeczy pilne i pilniejsze, zużyte w różnym stopniu. Te strasznie zgnite wahacze mają dziury na wylot, czy po prostu intensywną korozję? to dość gruby profil i może wystarczy zdemontować, wypiaskować , pomalować, wymienić tuleje i założyć z powrotem. Tarcze koniecznie trzeba wymieniać? może na sezon wystarczą klocki i przetoczenie tarcz? jak jeździsz sam, to te światła można na stale ustawić w optymalnej dla ciebie wysokości i jakiś czas idzie tak opękać.

    Jest jeszcze elementarz każdego nowego posiadacza 1,9 150KM: olej w skrzyni biegów i klapy wirowe. Jazda na starym oleju to hodowanie sobie naprawy skrzyni za 3-4tysiące. Pozostawienie klap wirowych, to jazda z tykająca bombą w silniku. Nie znasz dnia ani godziny kiedy klapka się urwie, wpadnie do silnika i będzie dużo $$ potrzebne na naprawę - w skrajnych przypadkach silnik i turbo do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 27-06-2023 o 08:11

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Fajnie, że wspomniałeś o oleju w skrzyni bo kompletnie o tym nie pomyślałem. Wahacze mają właśnie dziury już i to trzeba zrobić. Kolega z forum polecił firmę NTY, ale widziałem, że cena jest wysoko. Może jakaś tańsza firma też da radę?

    - - - Updated - - -

    Super. Dzięki za odpowiedź. Będę coś kombinował. Kilka rzeczy może samemu uda mi się ogarnąć

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,230

    Domyślnie

    a tu masz czujnik za 220zł:
    https://allegro.pl/oferta/czujnik-13...ra-11664245521

    odnośnie zawieszenia, pogadaj z kolegą [MENTION=22195]jasio79[/MENTION]. to nasz forumowy spec od regeneracji zawiasu.

  10. #10
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Uwaga na nowe zamienniki czujników poziomowania kupiłem w tamtym roku i za cholerne nie dało się zrobić adaptacji. Wracał uzywany orginalni adaptacja poszła bez problemu.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. wycena 166
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 09:29
  2. [164] Wycena modelu
    Utworzone przez Jaro_84 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 08:20
  3. Wycena
    Utworzone przez xdevil2x w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 12:31
  4. Wycena 166
    Utworzone przez Gandziuch w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 23:07
  5. Wycena 166...
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory