Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 1.9JTD - Po wyjęciu kluczyka, silnik gaśnie dopiero po 2 sekundach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie 1.9JTD - Po wyjęciu kluczyka, silnik gaśnie dopiero po 2 sekundach

    Witam.

    Wczoraj po wymianie osłon przegubów i złożeniu wszystkiego do kupy, wybrałem się na jazdę testową i jakie było moje zdziwienie, jak w drodze powrotnej poczułem swąd spalenizny, poczułem lekki niepokój, stanąłem i chciałem wyłączyć silnik, owszem po przekręceniu kluczyka w pozycje stop, wszystkie kontrolki zgasły, radio, itp, a silnik jeszcze chodził, po chwili, ok. 2s. zgasł...

    Nie mam pojęcia co to może być, przy elektryce nic nie grzebałem, jedyna opcja, że mogłem coś "elektrycznego" zwalić przy wymianie osłon przegubów, to chyba tylko przy czujniku zużycia klocków

    Jakieś sugestie ?? Bo próbowałem szukać na forum podobnego tematu, ale nic nie znalazłem, albo i też nie potrafię obsługiwać forumowej wyszukiwarki, jakby co z góry przepraszam...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Turbina puszcza olej który jest paliwem dla niby zgaszonego silnika (tzw. choroba szalonych diesli), niebezpieczne zjawisko które może prowadzić do zniszczenia silnika - to wersja pesymistyczna
    Wersja optymistyczna padł zawór odcinający paliwo
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Witam.

    Wczoraj po wymianie osłon przegubów i złożeniu wszystkiego do kupy, wybrałem się na jazdę testową i jakie było moje zdziwienie, jak w drodze powrotnej poczułem swąd spalenizny, poczułem lekki niepokój, stanąłem i chciałem wyłączyć silnik, owszem po przekręceniu kluczyka w pozycje stop, wszystkie kontrolki zgasły, radio, itp, a silnik jeszcze chodził, po chwili, ok. 2s. zgasł...

    Nie mam pojęcia co to może być, przy elektryce nic nie grzebałem, jedyna opcja, że mogłem coś "elektrycznego" zwalić przy wymianie osłon przegubów, to chyba tylko przy czujniku zużycia klocków

    Jakieś sugestie ?? Bo próbowałem szukać na forum podobnego tematu, ale nic nie znalazłem, albo i też nie potrafię obsługiwać forumowej wyszukiwarki, jakby co z góry przepraszam...
    Padła Ci klapa gasząca (przycina się) albo turbina jeszcze przez chwilę pompuje olej, ale tą opcję obstawiam na mało realną.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Syl66
    Gość

    Domyślnie

    W 105 konnej wersji nie ma klapy gaszącej. Trzeba sprawdzić czy nie ciągnie nadmiernie oleju przez turbo. Po wyłączeniu kluczyka nie tylko odcina dopływ paliwa w pompie, ale również odcina wtryskiwacze. Może zawieszają się styki w stacyjce, lub przekaźnik zasilający komputer silnika, co jest raczej mało prawdopodobne.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Przed chwilą wyszedłem z pracy aby odpalić profilaktycznie autko i normalnie zgasiłem, przekręciłem drugi raz, odpalił ale już gasło tak jak w opisie powyżej... Może jakiś przekaźnik ?? W silnikach CR jest jakiś elektrozawór odcinający paliwo w momencie gaszenia silnika ?? CR dopiero poznaje, do tej pory miałem styczność tylko z silnikami z pompą rozdzielaczową ;/ Może jakiś bezpiecznik, bo skąd ten swąd spalenizny przez moment ?

    Pytanie poboczne, muszę się dostać do pętli IMMO, da rade tam się dostać, bez zdejmowania kierownicy ??

    Aktualizacja !!!

    Dzisiaj rano autko umarło, odpaliłem, wyjechałem z posesji, przejechałem 200m i na zakręcie silnik zgasł, dobrze że niewielką prędkość miałem bo można było by się zabić ;/ Silnik zgasł, zjechałem na pobocze, spróbowałem odpalić jeszcze raz, odpalił, wyszedłem na zewnątrz, otworzyłem maskę i było słychać jakby ciche terkotanie, syczenie, z okolic filtru paliwa, po chwili silnik zgasł. Zadzwoniłem po starszego aby mnie ściągnął do domu, przyjechał, wsiadł, odpalił, autko pochodziło 5 min i starszy zdecydował się jechać, bez problemu dojechał do domu. Masakra, nie ogarniam tego autka, starszy mówi, że coś ze stacyjką może być, ja że coś odcina paliwo, jak jest rozwiązane gaszenie silnik 1.9JTD ? Komputer odcina wtryskiwacze czy jakiś główny elektrozawór od tego jest ??
    Ostatnio edytowane przez Lukas-182 ; 13-09-2011 o 06:32 Powód: Nowe fakty

  6. #6
    Syl66
    Gość

    Domyślnie

    Po wyłączeniu stacyjki wyłączają się przekaźniki pompy paliwa w baku jak i komputera silnika, przez co odcina właściwie całe sterowanie silnika. Może jest problem w kostce stacyjki. Najlepiej rozebrać i sprawdzić czy styki prawidłowo przekazują napięcie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Problem chyba rozwiązany, tak jak pisałeś Syl66 kostka stacyjki czasami nie łączyła, ale głównym problemem gaśnięcia silnika był zasyfiony regulator ciśnienia paliwa w pompie wtryskowej, wyczyściłem regulator, a dokładniej takie tyci tyci sitko i autko od 3 dni jeździ odpukać ! bezproblemowo, ba nawet nie zapala mi się marchewka co nie miało wcześniej miejsca, bo zapalała się bardzo często Przy okazji szukania problemu poprawiłem styki wtyczki od antenki IMMO i problem z rozpoznawaniem kluczyka też znikł... Szykuje mi się trasa 1500km i mam nadzieje, że autko nie zawiedzie mnie

Podobne wątki

  1. Wyłączenie automatyczne radia po wyjęciu kluczyka
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2022, 06:38
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 19:22
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 15:45
  4. Nie gaśnie po wyjęciu kluczyka
    Utworzone przez shrek2oo7 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 20:32
  5. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory