Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Stelvio „warczy” przy dodawaniu gazu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    11

    Exclamation Stelvio „warczy” przy dodawaniu gazu

    Witam wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post,mam nadzieje ,że nie zdubluję. Założyłem turaj konto bo od dwóch dni mam problem z moim Stelvio 2.0 280KM.Przedwczoraj podczas jazdy na trybie dynamicznym zauważyłem ,że auto dziwnie brzmi ,bardziej „sportowo” ,zaczęło warczeć-trochę jak auta z dziurawym tłumikiem.Wczoraj nie jezdzilem.Dzisiaj wsiadłem i to samo,tylko pojawia się na wszystkich trybach.Po rozgrzaniu trochę mniej „warczy” ale nadal te dźwięki się pojawiają.Probowalem nagrać podczas jazdy-słychać to ale bardzo cicho.Czy ktoś z was miał podobny problem?We wtorek jestem umówiony w serwisie w Warszawie.Pozdrawiam.P.S No niestety nie mogę dodać filmu bo zły format.Acha nie wyskoczyła mi żadna kontrolka

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    w giuliettach za tego typu atrakcje odpowiadał moduł Multiair.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Jeśli to jest taki metaliczny dźwięk i pochodzi od silnika, to może być to moduł Multiair. Częsta przypadłość zarówno w Giuliettach jak i co coraz więcej się słyszy o Giulia/Stelvio. Na zimnym silniku jest najbardziej słyszalny. Jak w serwisie zczytają błędy to powinno to wyjść. Jest to dość droga zabawa.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Były wypadki że popuszczały śruby kolektora wydechowego/ wydechu - wtedy były takie dźwięki. Awaria MA generuje pracę na 3 cylindrach i inne atrakcje.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 26-04-2020 o 23:49

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipokrates Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post,mam nadzieje ,że nie zdubluję. Założyłem turaj konto bo od dwóch dni mam problem z moim Stelvio 2.0 280KM.Przedwczoraj podczas jazdy na trybie dynamicznym zauważyłem ,że auto dziwnie brzmi ,bardziej „sportowo” ,zaczęło warczeć-trochę jak auta z dziurawym tłumikiem.Wczoraj nie jezdzilem.Dzisiaj wsiadłem i to samo,tylko pojawia się na wszystkich trybach.Po rozgrzaniu trochę mniej „warczy” ale nadal te dźwięki się pojawiają.Probowalem nagrać podczas jazdy-słychać to ale bardzo cicho.Czy ktoś z was miał podobny problem?We wtorek jestem umówiony w serwisie w Warszawie.Pozdrawiam.P.S No niestety nie mogę dodać filmu bo zły format.Acha nie wyskoczyła mi żadna kontrolka
    Z którego roku auto i jaki ma przebieg?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Były wypadki że popuszczały śruby kolektora wydechowego/ wydechu - wtedy były takie dźwięki. Awaria MA generuje pracę na 3 cylindrach i inne atrakcje.
    Awaria MA generuje pracę na 3 cylindrach jak już jest końcówka MA, w początkowej fazie właśnie objawia się głośniejszą pracą jednostki, szczególnie zanim się rozgrzeje. Nie widzę powodu dlaczego przy "popuszczonych" śrubach kolektora na ciepłym miało by to być mniej słyszalne. Wiadomo, że w tym przypadki, potrzebna diagnostyka, co najmniej zczytanie błędów.

    Przydał by się też jakiś filmik, żeby chociaż "na ucho" ocenić.

    Swoją drogą tutaj jest ciekawy filmik jak mechanik wymienia MA w Giulii. Wiedzieliście, że łańcuch rozrządu ma zęby w tym silniku? Ciekawa nowinka o której mówi od 3:46
    https://www.youtube.com/watch?v=mtDV3XCM0Fo

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Spróbuję filmik wrzucić na jakiś portal i podesłać film.Problem z MA sugerował właśnie znajomy ,który pracuje w alfie ale skierował mnie jeszcze do was Rocznik 2008 przebieg 31 tysięcy.Ciekawa rzecz jeszcze sprawdziłem ,że na postoju podczas dodawania gazu dźwięk się nie pojawia,tylko podczas jazdy.Jutro wizyta w salonie to dam znać.Pozdrawiam. P.S moja żona określiła ,że ten dźwięk brzmi dla niej jak z rury wydechowej choppera

    - - - Updated - - -

    Zauważyłem jeszcze teraz jadąc z pracy ,ze jest niewielka różnica pomiędzy trybami jazdy i auto wchodzi na wysokie obroty bardzo latwo

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    dziwna sprawa, moze cos z osprzetu silnika sie rozsypalo jak silnik sie latwiej wkreca na obroty bo ma lzej?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje na multiair. Jak piszą może pomóc wymiana filterka układu multiair co drugą wymianę oleju. " Mechanicy często zalecają olej inny niż fabryczny Selenia." Uwaga na silniki 2.0/200 i 280 KM z Alfy Romeo, bo tu do wymiany filtra M-air konieczny jest demontaż głowicy silnika" - cytat z autoświat.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Post

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Wszystko wskazuje na multiair. Jak piszą może pomóc wymiana filterka układu multiair co drugą wymianę oleju. " Mechanicy często zalecają olej inny niż fabryczny Selenia." Uwaga na silniki 2.0/200 i 280 KM z Alfy Romeo, bo tu do wymiany filtra M-air konieczny jest demontaż głowicy silnika" - cytat z autoświat.
    Gdyby ten filtr multiair rzeczywiście wymagał wymiany, byłby to chyba techniczny babol dekady...
    Przeglądałem fora zagraniczne i nie było nic na ten temat.

    Jeszcze się okaże, że za kilka lat techniczne omnibusy z AŚ i Motoru będą w "polecanych sedanach do 50 tysięcy" odradzać 2.0 i sugerować kupno 2.2 jtd albo 2.9V6
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 27-04-2020 o 20:57

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Mateusz_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 22:45
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  3. Dym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez nowy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:53
  4. Wyje przy dodawaniu gazu.2,4 JTD
    Utworzone przez marcus891 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 17:27
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory