Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Szkoda całkowita

  1. #1
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie Szkoda całkowita

    witam,
    niestety przedwczoraj jak jechalem do mechinika mialem delikatne zderzenie drogowe...
    gosc konczyl wyprzedzanie..ale na blocie posniegowym sie poslizgnal i moje auto wyglada tak...

    jest zlamane itp, wystrzelily wszystkie poduchy, szybla peknieta
    kliknac i sie powiekszy,
    po diagnozie Pawla auto ma wyrwany slupek,
    jest to pierwsza taka akcja w moim wydaniu..wiec nie iwem jak wyglada sytuacja
    zglosilem szkode u goscia, compensa

    i teraz jak to bedzie? dostane pelna kwote ubezpieczenia auta? czy jakies grosze i wrak? ktory sie raczej do niczego nie nada...

    w piatek wymienilem sprzeglo, przeguby itp
    podobno jak dorzuce fakture to zawyzy to wartosc auta?

  2. #2
    Kabar
    Gość

    Domyślnie

    Wycenią wartość auta wg katalogu + zwyżki/zniżki za wyposażenie, stan, ilość właścicieli itp.
    Następnie wycenią że to co zostało jest warte X i wypłacą Ci różnicę.

    Z reguły jest tak że zaniżają wartość auta całego a zawyżają wartość wraku.

  3. #3
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    czyli delikatnie mowiac poleca sobie w kulki i bede sie bujac z czesciami? ;/

    pieknie..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    napisz do bociana on ostatnio tez mial szkode calkowita
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    niekoniecznie.
    Jeżeli gośc jest ubezpieczony w PZU,lub w jednej z kilku ubezpieczalni które mają swój portal aukcyjny , nie będize tak źle.
    Oni wyceniają samochód przed wypadkiem-tu się kłóć ile wlezie, potem wystawiają na aukcję. Klijent który kupuję MUSI kupić.
    Ty dostajesz różnicę pomiędzy tym, co klient wylicytował a wartością samochodu przed wypadkiem,potem dzwonisz do gościa i on przyjeżdża i musi ci zapłacić ile wylicytował, czyli dopłacić do wartości autka przed wypadkiem.
    Czasem opłaca się skorzystać z pomocy firmy zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań.
    Ale czy zawsze ... zależy od kwoty. Jeżeli samochód jest stosunkowo niskiej wartości np10.000,- a koszt ich usługi to powiedzmy 20% czyli ...2.000,-, a ubezpieczyciel orżnie Cie na 1000,- to naprawdę się opłąci?
    tym bardziej że ubezpieczalnie oszukują na samochodach drogich ..bo tak naprawdę ile zarobią na Tobie 200 czy góra 500zł.....

    natomiast firmy takie super przydają się w pozyskiwaniu odszkodowania za szkody na zdrowiu.
    Przecież kark Cię boli, głowa też.Leć do chirurga...tak czy inaczej da ci kołnierz.
    A straty moralne? a to że nie możesz jeździć?
    I tutaj taka firma wie za co i jak doić... i nawet jak wezmą swoją działkę i tak będziesz do przodu..dużo.
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 15-12-2010 o 21:01

  6. #6
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    auto bylo ubezpieczone na 15.800 bodajze

    do tego doloze faktury z ubieglego tyg. na rozrzad, sprzeglo itp
    cos ponad 2500zl

    a klocic sie bede faktycznie ile wlezie.... gdyz za duzo milosci i pieniedzy wydalem na te auto
    a ubezpieczalnia to.. compensa

    a jak u siebie mam jeszcze ubezpieczenie autocasco to moge cos z tego urwac? czy niedotyczy?
    Ostatnio edytowane przez milkyyyy ; 15-12-2010 o 21:13

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cholernie....cholernie mi przykro..co do działań , to tak jak piszą przedmówcy. Trzymam kciuki, że jeśli nie postawisz belli na koła niebawem nabędziesz następną.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkyyyy Zobacz post
    auto bylo ubezpieczone na 15.800 bodajze

    do tego doloze faktury z ubieglego tyg. na rozrzad, sprzeglo itp
    cos ponad 2500zl

    a klocic sie bede faktycznie ile wlezie.... gdyz za duzo milosci i pieniedzy wydalem na te auto
    a ubezpieczalnia to.. compensa

    a jak u siebie mam jeszcze ubezpieczenie autocasco to moge cos z tego urwac? czy niedotyczy?
    AC jest bardziej ograniczone niż OC.
    AC jest na zasadach ubezpieczyciela, i tu daje olbrzymie pole do oszukiwania, poprzez udział własny, zaniżanie wartości, ceny zamienników pomniejszone o amortyzację itp idt....
    OC musi być na zasadach ogólnych i tu masz możliwośc odwołania się do rzecznika Ubezpieczonych i nikt Ci nie powie Ogólne warunki Ubezpieczenia (OWU) któe podpisałeś mówią tak i tak..Jak to jest przy AC.

    JA płacę AC ale nie liczę na cuda, po prostu uważam ze w razie czego niech mi dadzą na 30% naprawy, zawsze to lepiej niż nic...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Współczuje i trzymam kciuki. Mam nadzieję, że to połamanie się dobrze zrośnie. I pamiętaj kark cię boli

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    he he - mój sprawca też miał w compensie ( jedni z gorszych )
    ale po odwołaniu dołożyli odszkodowania
    a teraz walczę o zadośćuczynienie sam bo jakoś nie chce mi się oddawać ok 20-30 % wywalczonej kwoty jakiejś firmie która zrobi to "na sztukę "( długo mi to schodzi ale wysoko ich zaatakowałem i ciągle coś chcą żebym dosłał )

    pierwsze zdziwienie pewnie będziesz miał przy ich wycenie wartości auta przed szkodą ( u mnie 5900 sobie policzyli - szok )

    na GG pogadamy więcej
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 16-12-2010 o 08:56








Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory