Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem z zamkami

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie Problem z zamkami

    Panowie Alfa kolejny raz zaskakuje swoim charakterem.

    Problem 1. Juz zeszlej zimy mialem problem zamkiem od strony kierowcy, tj drzwi nie dało się zamknąc. Dokladnie przy próbie zamknięcia drzwi, drzwi sie nie zamykały - w sensie dochodziły do progu, szyba sie dosuwała, ale po puszczeniu ich same się otwierały. Wg moich obserwacji zamarzała tam jakas część, doraźnym lekarstwem było ogrzanie. Jakiś pomysł co to mogło byc ? Dodam, że "haczyk" w drzwiach nie byl przymarzniety bo dało się nim ruszać.

    Problem 2. Dosłownie dzisiaj po stronie pasażera drzwi po zamknięciu widziane są przez samochód jako otworzone tzn. wyświetla się ostrzeżenie o nie zamkniętych prawych drzwiach, lampki pomimo zamknięcia drzwi wciąż się świecą. Dodam, że drzwi fizycznie są zamkniete, szyba się dosuwa itd. Jestem również w stanie zamknąć samochód, chociaż z tego co widze centralny czasem lubi się zmieszac i stara się zamknąć samochód, jednak nie jest w stanie - powiedzmy za 2gim razem samochód się zamyka. Przy zamykaniu z kluczyka problem nie wystąpił.

    Wg mnie przyczyną tych anomalii jest zmiana pogody ( minusy ) przez co wilgoć zaczyna przymarzać i zaczynają się problemy. Jak sobie z tym radzić ?

    Prosiłbym o opinie, z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    akumulator masz dobrze naładowany ? U mnie podobne cuda się działy jako aku było rozładowane.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Akumulator wymienialem w styczniu i samochód jest ciągle w użytkum, "kręci" bez problemu przy zapalaniu.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    164

    Domyślnie

    Co do problemu nr. 1 to przyczyną jest stary/zużyty smar, który powoduje opór w ruchu tego "haczyka", ustaw go żeby był całkowicie do góry i wtedy mocniej trzaśnij drzwiami to powinny sie zamknąć. Możesz spróbować trochę przeczyścić ten smar, bo pewnie zebrał się na nim syf, ale też nie przesadź bo jednak jest on tam potrzebny.

    Co do problemu nr. 2 to nie mam pomysłu, choć wydaje mi się, że może to być podobna przyczyna.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Uwierz mi, że mocniej trzaskać niż trzaskałem to chyba nikt by sie nie odważył Haczyk nie był zapieczony, bo dało się go zsunąc palcami ( później podnosi się go otwierając klamke ), także to chyba raczej nie to. W każdym razie popsikałem dzisiaj po mechanizmie czymś podobnym do WD 40, oczyszczając powierzchnie. Odnosnie problemu nr 2 -> rano bylo wszytsko w porzadku, wieczorem znow pojawil sie monit o otwartych drzwiach i w czasie jazdy odsuneła się szyba ( o wartość skoku przy otwieraniu ). Drzwi oczywiscie dalej pozostały zaryglowane.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    164

    Domyślnie

    Nie chodzi o moc trzaśnięcia. Też miałem podobną sytuacje ale podczas mrozów, też dało się tym ruszać jednak mechanizm sam się nie zamykał jak zamykałem drzwi, powodem był właśnie stary smar… Tak to nie mam pomysłu

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Ok teraz rozumiem. Faktycznie miałeś chyba racje odnośnie tego smaru, bo po przesmarowaniu produktem w stylu WD-40 usterka zniknęła - zobaczymy na jak długo. Dzieki za pomoc !

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Molique
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    R19 Williams, Alfa Romeo GT Q2
    Postów
    41

    Domyślnie

    problem numer 1 to chyba częsta sprawa bo mam to każdej zimy. Zawsze wtedy kiedy się człowiek najbardziej śpieszy to nie da się zamknąć auta . WD-40 pomaga ale nie rozwiązuje problemu na stałe. Najlepiej użyć jakiś smar grafitowy albo coś w tym stylu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że najbardziej zastanawia mnie w tym wszytskim fakt, że po zagrzaniu wnętrza, drzwi sie zamykały pewnie ten smar przymrażało

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    bologt, tak jak pisze Molique, WD40 jest chwilowym rozwiązaniem - z moich doświadczeń z cyrków z zamkami zeszłej zimy smar grafitowy jest rzeczywiście dobrym i dość trwałym pomysłem.

Podobne wątki

  1. Problem z zamkami w drzwiach.
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 22:15
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. Problem z kluczykami i zamkami AR156 2.4JTD 1997r
    Utworzone przez geronimosin w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 13:58
  5. [164] Problem z zamkami
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 22:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory