Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] ABS raz działa a raz nie

  1. #1
    naako
    Gość

    Domyślnie [156] ABS raz działa a raz nie

    Witam Panowie!Może ktoś mi pomoże.Mam problem,otóż mój abs raz działa a raz nie,ale z przewaga na nie.Kontrolka też czasem się świeci a czasem nie,co to jest?Anybody knows?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Nie zmieniales ostatnimi czasy opon (np na letnie?).
    Generalnie po zmianie opon czy kol czujniki potrzebuja paruset km na "nauczenie sie".
    Jezeli nie zmieniales to moze sie zabrudzily? XCzesto sie to zdarza, czasem jakas rdza podejdzie itd. Trzeba odmuchac kompresorem.

    W najgorsyzm wypadku uszkodzony ktorys z czujnikow z tym ze zeby wiedziec ktory trzeba jechac na egzaminer.

  3. #3
    naako
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    Nie zmieniales ostatnimi czasy opon (np na letnie?).
    Generalnie po zmianie opon czy kol czujniki potrzebuja paruset km na "nauczenie sie".
    Jezeli nie zmieniales to moze sie zabrudzily? XCzesto sie to zdarza, czasem jakas rdza podejdzie itd. Trzeba odmuchac kompresorem.

    W najgorsyzm wypadku uszkodzony ktorys z czujnikow z tym ze zeby wiedziec ktory trzeba jechac na egzaminer.
    dzięki!!sprawdzę,a drogie te czujniki?

  4. #4
    goofy2
    Gość

    Domyślnie Re: ABS raz działa a raz nie

    Cytat Napisał naako
    Witam Panowie!Może ktoś mi pomoże.Mam problem,otóż mój abs raz działa a raz nie,ale z przewaga na nie.Kontrolka też czasem się świeci a czasem nie,co to jest?Anybody knows?
    Mam kolego to samo. Tylko mi do tego zapala sie jeszcze kontrolka od VDC. zaczęło sie tak robić po odłączeniu aku przy wymianie termostatu. Ale w Nd dokręciłem wszystkie srubki na akumulatorze i na razie( odpukac ) OK! Jak znowu wyskoczy to przy wymianie kół na letnie poczyszcze wszystkie złącza.

    P.S.
    Poszukaj przez szukajke na wszystkich forach o AR dosc sporo tego było. (ale głowa cie rozboli od tego co moze byc przyczyna i ile to kosztuje, dlatego najlepiej zaczac od najtanszych rozwiazań )

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał naako
    zięki!!sprawdzę,a drogie te czujniki?
    Oj tego to nie wiem - ale looknij sobie np w intercars.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie Re: ABS raz działa a raz nie

    Cytat Napisał goofy2
    Cytat Napisał naako
    Witam Panowie!Może ktoś mi pomoże.Mam problem,otóż mój abs raz działa a raz nie,ale z przewaga na nie.Kontrolka też czasem się świeci a czasem nie,co to jest?Anybody knows?
    Mam kolego to samo. Tylko mi do tego zapala sie jeszcze kontrolka od VDC. zaczęło sie tak robić po odłączeniu aku przy wymianie termostatu. Ale w Nd dokręciłem wszystkie srubki na akumulatorze i na razie( odpukac ) OK! Jak znowu wyskoczy to przy wymianie kół na letnie poczyszcze wszystkie złącza.

    P.S.
    Poszukaj przez szukajke na wszystkich forach o AR dosc sporo tego było. (ale głowa cie rozboli od tego co moze byc przyczyna i ile to kosztuje, dlatego najlepiej zaczac od najtanszych rozwiazań )

    Pozdrawiam
    Sprawdz bezpiecznik przy akumulatorze 50a jest przy - w solonie z czerwonego plastiku
    rozbierz oslone i kuknij czy nie jest zlamany (jak jest zlamany to efektem bedzie zapalanie i wylaczanie lampek absu i vdc recznego)
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  7. #7
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    może po prostu wilgoci dostały też tak miałem jak auto stało ze 2 tyg na dworzu podczas roztopów, teraz stoi w cieplutkim garażu i wszystko jest ok

  8. #8
    goofy2
    Gość

    Domyślnie

    O a dzisiaj zapalila mi sie tylko kontrolka od VDC. Zawsze wlaczala sie razem z ABS a teraz sama phi juz nic nie wiem

    P.S.
    Muszę dodać że wczoraj zmieniałem koła ( nie moglem sie doczekac aby zobaczyc jak Bella wyglada na alusach) na letnie, czy w tym moze byc przuczyna!? Przy okazju szukalem tych wtyczek co mogly zardzewiec czy cuś ale znalazlem tylko na lewym przednim kole, phi

    Phi, wczoraj przejezdzilem okolo 200 km i ani razu sie nie wlaczylo to g...., a dzisiaj jak jechalem do pracy to dokladnie w tym samym miejscu co wczoraj hahaha. moze jakies zle prady, musze zaczac jezdzic inna droga

Podobne wątki

  1. [159] Problem z radionawigacją, działa tel, navi nie działa radio.
    Utworzone przez questounico w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 19:38
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 13:42
  3. Klimatyzajca - działa, a w zasadzie nie działa.
    Utworzone przez dzym w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 21:37
  4. [GTV] Lampka na podsufitce - jak to działa.. a raczej u mnie nie działa..
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory