Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: giulietta 2,0 z 1984

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie giulietta 2,0 z 1984

    Witajcie

    Sprawa wygląda tak :

    Ostatnio przeżywam chyba kryzys wieku średniego i postanowiłem że kupię dla siebie auto z moich młodzieńczych lat i doprowadzę je do stanu perfekcyjnego gdyż uważam że to ,,ostatni dzwonek" aby pojeździć prawdziwym autem w dobie jednorazówek.

    Szukałem chwilę (dobrą) kręciłem nosem aż wczoraj zobaczyłem ogłoszenie o sprzedaży giullietty 2,0 z 1984r.

    To była miłość od pierwszego wejrzenia

    Szybki tel. i tu mocne pozytywne zaskoczenie :

    Samochód należy do Pani która zakupiła go od swojego francuskiego pracodawcy który miał go od nowości jeździła nim do 1992 r i później wstawiła go do garażu gdzie stał do dziś.

    wg. właścicielki auto nigdy nie miało żadnej kolizji stłuczki itp - całość zachowana jest w oryginale.

    Ponieważ nie byłem za bardzo ,,przy czasie " poprosiłem o dokładne zdjęcia auta po oglądnięciu kupiłem je ,,zdalnie"

    Po auto wybieram się w przyszłym tyg. więc na dniach pojawi się w kraku

    I teraz pytanko - prośba do was szanowni forumowicze będę potrzebował pomocy w reanimacji rekonwalescenta.

    Będę potrzebował części :

    Z oględzin zdjęć wynika że z elementów blacharskich potrzebuję : przednią szybę (pęknięta) klosz kierunkowskazu przód od strony kierowcy (pęknięty) oraz wyciaraczki reflektoru od strony kierowcy (brak)

    do tego oczywiście części eksploatacyjnych czyli gumy zawieszenia ,amory, filtry świece itp itd. kompletny wydech .

    Z robocizny namiar na konkretnego blacharza - pasjonata z okolic Krakowa - autko ma dziurkę w nadkolu , jedne drzwi dołem są do roboty oraz na progach wewnętrznych jest rudy nalot.
    potrzebuję kogoś z referencjami od was nie chciałbym jakiegoś paproka który zniszczy auto.

    resztę będę próbował sam ogarnąć powoli, niespiesznie, zgodnie z kategorią wiekową auta i nowego wlaściciela

    pomożecie w poszukiwaniach ?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    gratulację zakupu i trzymam kciuki za doprowadzenie jej do pięknego stanu, gdybyś był z trójmiasta to bym miał dobrego blacharza, jednak odległość raczej za duża :/ jak już będzie w domu, to wrzuć koniecznie zdjęcia jak wygląda

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał redziar Zobacz post
    gratulację zakupu i trzymam kciuki za doprowadzenie jej do pięknego stanu, gdybyś był z trójmiasta to bym miał dobrego blacharza, jednak odległość raczej za duża :/ jak już będzie w domu, to wrzuć koniecznie zdjęcia jak wygląda

    oczywiście - mało już 116 na drogach ............

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Już wiem kto mi podkupił auto .
    Generalnie Giulietta to było jedyne auto któro z dobrze wyregulowanymi gaźnikami zamykało obrotomierz na każdym biegu
    Jeśli chodzi o model to z częściami mechanicznymi nie powinieneś mieć większych problemów, Wiele gratów pasuje z modelu 75 z słabszych wersji silnikowych ( te które miały koła na 4 szpilki ).
    Z blacharką, lampami itp jest już gorzej, ( patrz drugi temat odnośnie Giulietty którą robi kolega z forum ).
    Taki szybki zestaw naprawczy ( auto stoi ponad 15 lat więc gumy raczej już nadają się do wymiany ).
    Komplet gum na wał napędowy 800zł, komplet hamulców ( klocki tarcze, reperaturki zacisków, przewody ) około 800zł, sprzęgło również w kwocie do tyś zł powinieneś być w stanie znaleźć. Potem regulacja motoru, oleje filtry i jeśli nic nie jest zniszczone to powinna śmigać jak marzenie ( o zawieszeniu nie wspominam bo to raczej tania sprawa ).
    Odnośnie jednak Twojego egzemplarza to stanowczo nie jest to rok 1984. Giulietta przechodziła dwa liftingi modelu. Pierwsza seria wyglądała właśnie jak Twoja i zakończyli jej produkcję około 1982 roku, potem była inna deska rozdzielcza ( okrągłe nawiewy i jajkowate zegary ) do 1983 roku a po 1983 dostała szerokie zderzaki. Jeśli faktycznie jest to motor 2.0 to najprawdopodobniej jest to rocznik 1982. Odnośnie zielonych szyb to również nie jestem pewien czy aby one się nie pojawiły dopiero w modelu po trzecim lifcie ( lub dopiero w 75tce po 1987 ).
    Dlatego moja propozycja cenowa za to auto była sporo niższa niżeli wołał właściciel.
    Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pokręciłem bo to takie pisane na szybko z głowy.
    Co do samego modelu to pamiętam, że Giulietty były dużo fajniejsze niżeli 75tki. Sztywniejsze, bez zbędnych plastikowych dokładek na zewnątrz, taki prawdziwy męski samochód .
    Powodzenia w przywracaniu mu świetności.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    stefan116 to chyba nie mówimy o tej samej - moja jest dokładnie taka jak kolegi Dymo nawet ten sam kolor .

    Przeglądałem sieć i rzeczywiście ku mojemu miłemu zdziwieniu nie ma problemu z większością częsci mechanicznych są też uszczelki silnika .Problem jest przede wszystkim z szybą przednią ,kierunkiem i wycieraczką.

    A koledze Dymo życzę żebyśmy się jak najszybciej spotkali w swoich odremontowanych nabytkach

    szybę na gwałt kupię .........

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 21-05-2014 o 15:11
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Bo kolegi Dymo auto również jest z pierwszych lat produkcji ( czyli do 1982 roku ).
    Twoje auto to rozumiem to :
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-giul...tml#565cdaea6c
    http://allegro.pl/alfa-romeo-giuliet...241590994.html
    http://www.gumtree.pl/cp-samochody-o...azja-592945137
    Jeśli tak to jest to model przed pierwszym liftingiem czyli do 1982 roku.
    Auta z lat 1983 do 1985 powinno wyglądać tak:
    https://www.flickr.com/photos/816585...ol-1253799@N24
    https://www.flickr.com/photos/816585...ol-1253799@N24
    na tyle powinno mieć plastikowy pas przez całe auto z odblaskami po bokach ( wprowadzono to do wszystkich modeli po 1983 roku ) i wyglądać tak:
    https://www.flickr.com/photos/forzai...|forzaitaliapl
    Jak można też zauważyć ma inną atrapę na przodzie:
    https://www.flickr.com/photos/forzai...|forzaitaliapl
    Cała deska rozdzielcza powinna być inna ( zdjęcie mojej byłej Giulietty ) :
    http://www.garnek.pl/sevennn/1868266...omeo-giulietta
    Pisząc o jajkowatych zegarach mam na myśli duże wskazówki plus komputerek pokładowy po prawej stronie:
    http://www.garnek.pl/sevennn/1868267...omeo-giulietta

    Co nie zmienia faktu, że auto mogło być tak zarejestrowane jako taki rocznik w momencie sprzedaży, ale na 100% nie jest to 1984rok. Jeśli faktycznie jest bezwypadkowe to dla samego nadwozia było warto je kupić. Ja sam chętnie kupię takie auto ale właśnie po ostatnim lifcie ( szerokie zderzaki, czarny duży grill, jajkowate zegary i plastik na tylnim pasie ).

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Stefan116 nie ma co ukrywać to właśnie tą kupiłem

    a wiecie może jest jakiś vin dekoder do 116 lub ktoś będzie mógł ,,rozklepać" mi go ?

    szybka rzeczywiście droga - jak nie będę miał wyjścia to kupię ale spokojnie najpierw fizycznie trzeba mieć auto

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wyślij VIN pod adres: centrodocumentazione@alfaromeo.com, dowiesz się przynajmniej daty produkcji .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    już jutro będzie

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm
    Utworzone przez tomasz777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 01:49
  4. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory