Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: Sprzęgło + dwumas

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie Sprzęgło + dwumas

    Witam,

    jakiej firmy polecacie sprzęgło i dwumas. Na pewno ktoś już zmieniał komplet, proszę o opinie. Co można jeszcze zmienić podczas wymiany sprzęgła, żeby drugi raz nie zdejmować skrzyni?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał karamba Zobacz post
    Co można jeszcze zmienić podczas wymiany sprzęgła, żeby drugi raz nie zdejmować skrzyni?
    Wysprzęglik.

    Oryginał to Valeo.
    Ja u siebie zamontowałem Sachs. Jeździ się z tym bardzo dobrze. Tyle że zauważyłem, że łożysko oporowe bendiksu rozrusznika szlifuje o koło dwumasowe... Wątpię, żeby to było spowodowane konstrukcją koła dwumasowego Sachs. Ale na chwilę obecną prowadzę dochodzenie w tej sprawie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    ja mam luk i jestem z niego zadowolony.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    ja też mam komplet LUKa sprzędło i dwumas , tak jak magil pisał przy okazji wysprzęglik wymień, ja wymieniałem jeszcze uszczelniacz wału

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja zakładałem sprzęgło i dwumas valeo a wysprzęglik luk i działa bez zarzutu (nic nie obciera ani nie wpada w wibracje). Oprócz tego zaleca się wymianę uszczelniacza wału.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Taka informacja dla tych co wymieniają sprzęgło. Starajcie się zlecić zakup sprzęgła warsztatowi, który będzie Wam je montował. Wiem, że w internecie można wiele rzeczy kupić taniej ale nie zawsze w przypadku drogich elementów to do końca się opłaca. Mój szwagier wymienaił komplekne sprzegło z dwumasą w Skodzie Octavi 1.9 tdi. Sam kupił podzespoły w hurtowni motoryzacyjnej w Poznaniu. Zlecił założenie wszystkiego w warsztacie w Szczecinie, w którym od kilku lat serwisuje auto. po złożeniu wszystkiego i przejechaniu 10 km okazało sie, ze dwumasa stuka. Musiał zapłacić za kolejne wyjecie sprzęgła i wysłać do Poznania wadliwa dwumasę Sachsa do hurtowni. Dwumasa trafiła w konsekwencji do producenta do Niemec i orzekł on po miesiącu,że jest sprawna. Szwagier w tym czasie zakupił nową dwumasę bo auto służy jako taksówka i każdy dzień postoju to brak zarobku. W konsekwencji został z niby dobrą dwumasa w ręku i musiał z własnej kieszeni zapłacić za drugi demontaż sprzęgła a jak wiadomo nie jest to mało. Na dzień dzisiejszy zrobił by zupełnie inaczej. Wytargował by z mechanikiem dobra cenę na komplet i miałby dzisiaj gdzieś to że dwumasa stuka. Warsztat by sam musiał bujać się z producentem i wymieniać wszystko we własnym zakresie. Oczywiście zrobicie jak uważacie ale ja teraz dwa razy sie zastanowię zanim sam kupię drogą część. Choć do tej pory zawsze sam kupowałem wszysko bo mam dojscie do tanich części nieoryginalnych w zwykłym sklepie motoryzacyjnym.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    jasne i przepłacajcie 500zł sprzeglo dwumas 500 i robocizna 800. po to są ubezpieczenia Panie OC. jeszcze mi się nie zdarzyło żeby klient zwrócić cokolwiek trzeba brać dobre ze sprawdzonych miejsc. a na warsztacie nigdy nie wiesz co ci wepchną. przykładów jest dużo.
    i nagminne łłamanie prawa przez warsztaty w stylu nie dam gwarancji na robotę bo nie moje części. piękny nielegalny chwyt. jeśli tak ktoś powie weżcie na piśmie tę odmowę, a ja współpracując z kancelarią prawną pomogę wam :-).
    szacunek dla tych dla których jest obojętny materiał. ja rozumiem klient daje części używane. ale nie jak daje nowe.
    Ja mam ubezpieczenie oryginalności pochodzenia części. na ponad 100000 zł więc jakaś gwarancja jest. a mechanik mało tego nie da ci gwarancji n części tylko na robocizne. zpłaci 8 vat nie 23 vat. i zadowolony, a skroi przy okazji.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Dlatego pisałem żeby najpierw zorientować się w cenach i wiedzieć co mechanik zakłada

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Mamy sklepy internetowe iparts intercars itd jest ich wiele i bez problemu możemy się dowiedzieć ile taka część powinna kosztować i czy mechanik nie próbuje z nas zedrzeć.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Akurat intercars na stronie ma takie ceny, że ho ho... Przy nich to każdy mechanik bierze za pół darmo
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Sprzęgło czy dwumas w 1.9 JTD
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 14:52
  2. Sprzęgło i dwumas Alfa 156 1,9 16V 140 KM
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 06:09
  3. sprzęgło czy dwumas?
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory