Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: problem z przyspieszeniem AR 145 1,4TS

  1. #1
    winiarz
    Gość

    Domyślnie problem z przyspieszeniem AR 145 1,4TS

    Witam Wszystkich od niedawna jestem właścicielem 145 1,4 TS 2000r i mam problem z przyspieszeniem tzn chodzi o to ze jak gwałtownie wciskam pedał gazu auto nie jedzie niema przyśpieszenia dopiero jak go lekko zaczynam popuszczać auto sie zaczyna zbierać ;( czy np może to być problem ze świecami ponieważ 4 są nowe a 4 zostały stare ?? pomóżcie proszę

    pozdro :|?:

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Moze byc, a swiece wymieniaj zawsze wszystkie.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    u mnie jest to samo, jak poniżej 5000 wcisne do końca pedał gazu to nic w zasadzie się nie dzieje, już się do tego przyzwyczaiłem i jakoś mi to nie przeszkadza, powiedzmy że da się z tym jeździć TS wogóle jest bardzo zagadkowy ale to może być praktycznie wszytko od świec, przez sonde po przepływomierz...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Tak juz musi byc i tyle... Nie zmienimy tego. Przyspiesza od wysokich obrotow. Potrzymaj wcisniety pedal gazu az obroty urosna to poczujesz przyszpieszenie. Nie gwaltowne lecz po pewnym czasie..

  5. #5
    winiarz
    Gość

    Domyślnie

    Czyli po prostu ten typ tak ma ?? czy to może jest jakaś konkretna przyczyna ? bo nie chce sie wciągać w koszty żeby wymieniać cześć po części bo może być jeszcze gorzej, ale i tak jestem zadowolony z tego samochodu bo po prostu te auta maja to coś w sobie :twisted:

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    TS tak ma zaczyna dobrze przyspieszac od okolo 2500 obr/min. Ponizej poprostu sie powoli rozpedza. Jezeli plynna jazda to tylko na wysokich obrotach.

  7. #7
    karpek_k1
    Gość

    Domyślnie Podobny problem

    Witam i pozdrawiam. Mam bardzo podobny problem. AR 146 TS, 2000r. przejechane 90000. Oprócz bardzo podobnych problemów z przyśpieszeniem szczególnie podczas ruszania i po zmianie na 2 lub 3 bieg, dodatkowo słychać delikatne metaliczne puste) stuki (coś tak jakby uderzać językiem o podniebienie) wyraźnie po lewej stronie. Alfa przez sekundę - dwie jest bardzo niemrawa, następnie wskakuje na obroty i jedzie normalnie. Nie zawsze się tak dzieje. Mój plan: świece no i ewentualnie rozrząd (wariator). Jestem (trochę) zielony i prosiłbym o jakąś poradę, za co z góry serdeczne dzięki.
    Janusz K. Żory

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie Re: Podobny problem

    Cytat Napisał karpek_k1
    Witam i pozdrawiam. Mam bardzo podobny problem. AR 146 TS, 2000r. przejechane 90000. Oprócz bardzo podobnych problemów z przyśpieszeniem szczególnie podczas ruszania i po zmianie na 2 lub 3 bieg, dodatkowo słychać delikatne metaliczne puste) stuki (coś tak jakby uderzać językiem o podniebienie) wyraźnie po lewej stronie. Alfa przez sekundę - dwie jest bardzo niemrawa, następnie wskakuje na obroty i jedzie normalnie. Nie zawsze się tak dzieje. Mój plan: świece no i ewentualnie rozrząd (wariator). Jestem (trochę) zielony i prosiłbym o jakąś poradę, za co z góry serdeczne dzięki.
    Janusz K. Żory
    Te wymiany na przyspieszenie nic Ci nie pomoga. Wlasnie to przerobilem Jak masz dobre to nie ruszaj bo tylko kase stracisz

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie Re: Podobny problem

    Cytat Napisał Konrado
    Cytat Napisał karpek_k1
    Witam i pozdrawiam. Mam bardzo podobny problem. AR 146 TS, 2000r. przejechane 90000. Oprócz bardzo podobnych problemów z przyśpieszeniem szczególnie podczas ruszania i po zmianie na 2 lub 3 bieg, dodatkowo słychać delikatne metaliczne puste) stuki (coś tak jakby uderzać językiem o podniebienie) wyraźnie po lewej stronie. Alfa przez sekundę - dwie jest bardzo niemrawa, następnie wskakuje na obroty i jedzie normalnie. Nie zawsze się tak dzieje. Mój plan: świece no i ewentualnie rozrząd (wariator). Jestem (trochę) zielony i prosiłbym o jakąś poradę, za co z góry serdeczne dzięki.
    Janusz K. Żory
    Te wymiany na przyspieszenie nic Ci nie pomoga. Wlasnie to przerobilem Jak masz dobre to nie ruszaj bo tylko kase stracisz
    Niemniej stukanie to może być wariator, karpek_k1 kiedy ostatnio robiłeś rozrząd?
    FORZA ITALIA !

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: problem z przyspieszeniem AR 145 1,4TS

    Cytat Napisał winiarz
    Witam Wszystkich od niedawna jestem właścicielem 145 1,4 TS 2000r i mam problem z przyspieszeniem tzn chodzi o to ze jak gwałtownie wciskam pedał gazu auto nie jedzie niema przyśpieszenia dopiero jak go lekko zaczynam popuszczać auto sie zaczyna zbierać ;( czy np może to być problem ze świecami ponieważ 4 są nowe a 4 zostały stare ?? pomóżcie proszę

    pozdro :|?:
    NIE JEST TO NORMALNE :!: jak spalanie? TS 1,4 przy 4600 obr/min ma maksymalny moment obrotowy.co nie znaczy ze nie zbiera sie wczesniej.piszesz ze musisz popuszczac gaz jesli gwaltownie wciszniesz bo nie chce isc.koledzy pisza CI ze jest oki.bzdura :!: :!: :!: podjedz do konkretnego warsztatu na diagnoze.jak usuniesz ta usterke to dopiero zobaczysz jak to smiga :wink: pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez sebo.ss w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 07:35
  2. [159] 159 1.9 150 km problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 16:23
  3. Problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez zjawa83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 16:51
  4. Problem z przyspieszeniem JTD
    Utworzone przez aredzb w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 15:46
  5. [33] Problem z przyspieszeniem w 16v
    Utworzone przez Falcon w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory