Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: Domykanie Szyb - przestało działać

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar H4seo
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    okolice krk
    Auto
    gt 2.0 jts 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Mi chodzi o to czy nie powinno być tak że jak mam dwie szyby otwarte (sam je otworzyłem) i wychodzę z auta, to po zamknięciu powinny obie odrazu iść do góry. Bo póki co idzie tylko szyby tych drzwi które otworzyłem i zamknąłem (trzasnąłem ).
    Aby druga szyba się zamknęła to albo muszę przytrzymac na pilocie guzik, albo otworzyć i "trzasnać" drugimi drzwiami wtedy i w drugich drzwiach po zamknięciu drzwi szyba pójdzie do góry. Dla mnie logiczne było by gdyby po wyjściu z auta obie szły do góry automatycznie. lub zamykały się automatycznie po aktywacji centralnego z pilota. Bez sensu (jak dla mnie ) jest że wychodząc z auta muszę pamiętać o szybie w drugich drzwiach.
    Hahah, miałem podobny tok myślenia. Nawet taką pracę traktowałem jako prawidłową, ale ...
    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    nic z tych rzeczy się u mnie nie dzieje, (szyby zostają w tej samej pozycji w której je zostwiłem) i myslę że u kolegów również. podejrzewam, że trzeba zaprogramować szyby.
    Oznacza, że mam zaprogramowane szyby, to w tym momencie ....
    Nie mam już pytań panowie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	633921783736320000-facepalm.jpg
Wyświetleń:	2100
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	59926  

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Czyli że co? Że szyby same się zamykają tylko wtedy jak otworzę i zamknę drzwi w których szyba jest opuszczona??
    Jak dla mnie bez sensu, wydaje mi się że coś jest jeszcze nie tak... Muszę to rozkminić bo mnie to drażni...
    Skoro w w wyposażeniu mam : Automatyczne domykanie szyb, - to powinny się domykać... i tyle...

    - - - Updated - - -

    Czyli że co? Że szyby same się zamykają tylko wtedy jak otworzę i zamknę drzwi w których szyba jest opuszczona??
    Jak dla mnie bez sensu, wydaje mi się że coś jest jeszcze nie tak... Muszę to rozkminić bo mnie to drażni...
    Skoro w w wyposażeniu mam : Automatyczne domykanie szyb, - to powinny się domykać... i tyle...

  3. #23
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    przeczytałem chyba wsio i nadal nie wiem co wy macie za kłopot kurde


    wybaczcie

    "automatyczne" - domkną się jak dłużej przytrzymasz przycisk zamykania autka ( u mnie tak to działa )








  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar H4seo
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    okolice krk
    Auto
    gt 2.0 jts 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    przeczytałem chyba wsio i nadal nie wiem co wy macie za kłopot kurde


    wybaczcie

    "automatyczne" - domkną się jak dłużej przytrzymasz przycisk zamykania autka ( u mnie tak to działa )
    Mieliśmy zły tok rozumowania. Ot wydawało nam się, że szyby jak są niedomknięte, to powinny się obie domykać przy wyjściu z samochodu. Jednakże po rozregulowaniu szyb, miałem tak samo jak songokudj.
    Jednakże po tym jak to opisaliście i własnym doświadczeniu, to takie domykanie było męczące.
    U mnie obecnie domykanie i uchylanie ich pilotem jak najbardziej działa w sposób jaki powinny, a szybki po otwarciu / zamknięciu są w pozycji, której je zostawiłem... Działało tak od początku...

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Po zakupie GT przeczytałem całą instrukcję do niej i nie było tam ani słowa o otwieraniu i zamykaniu szyb z pilota. O tej funkcji dowiedziałem się od was, tak więc postanowiłem spróbować.
    Podchodzę do samochodu i trzymam przycisk otwierania, alarm się wyłącza, zamki się otwierają, a za chwilę szyby zjeżdżają w dół. Myślę sobie - jest czadowo. No to teraz w drugą stronę. Trzymam przycisk zamykania samochodu, zamki się zamykają... i cisza. Szyby ani drgną :/
    No myślę sobie, że coś źle przeczytałem. Wsiadłem do samochodu, zamknąłem ręcznie i poszedłem poczytać forum raz jeszcze, bo może coś źle zrobiłem. Przy okazji przewertowałem instrukcję - upewniłem się tylko, że słowa nie ma tam o otwieraniu/zamykaniu z pilota.
    Po raz kolejny podchodzę do samochodu - szybki się otwierają, jest ok. Niestety na automatyczne zamknięcie nie ma szansy. Ktoś ma jakiś pomysł o co biega?

  6. #26
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja nie mam :-)
    u mnie działa w obie strony








  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ja nie mam :-)
    toś mi pomógł

  8. #28
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ale się starałem :-)








  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    kolego najpierw zamknij drzwi z kluczyka, a za 2 razem wciśnij i trzymaj na bank sie podniosą
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Pany

    Automatyczne domykanie szyb - to nie naciskanie guzików na pilocie (to akurat inna funkcja). Autmatycznie domyaknie ma służyć nie zapominaniu zamknięcia szyb po opuszczeniu auta. Czyli jak masz otarte szybki w piekny wiosenny dzień, i wysiadasz z auta to po "trzaśnięciu" drzwiami ( celowo nie piszę po zamknięciu żeby nie mylić - nie dotykamy guziak w pilocie) szybki autamtycznie się domykają /zamykają. I działa mi to tylko na tych drzwiach które otworzę i zamknę. A chodzi mi o to czy ktoś może wie jak zrobić żeby w górę szły odrazu obie (prawe i lewe drzwi). Mogę was zapewnić że to domykanie szyb tak ma właśnie działać. w niektorych autach uruchamia się po zamknieciu (bez przytrzymywania przycisku). Jestem niemal na 100% pewien że to kwestia zaprogramowania lub zresetowania szybek ( w instrukcji doczytałem że szyby się resetują jak bardzo długo przytrzyma sie guziczek na panelu sterowania w drzwiach).
    Ale polecam wam pewien sposóc (Hard Reset ) Zdejmijcie obie klemy z akumulatore, i poczekajcie z 10 min. Ja jak je zdejmuję to je zwieram żeby było szybciej. (Broń Boże nie zwierjacie na podłączonym akumulatorze). Zanim zdejmiecie klemy otwórzcie szyby powiedzmy do połowy. Po ponownym podpięciu klem do akumulatora szyby pójdą do góry (drzwi muszą być zamknięte - na otwartych szyby mogłyby pójść za daleko w górę - nie jestem tego pewien ale wolałem sam nie ryzykować - oczywiście nie wypadną ale chodzi o ich górne max ustawienie). Potym ekspermencie kolejnzą rzeczą jaką zrobicie to programowanie. Czyli max szybka dół - nie pószczacie guziczka -trzymacie licząc do 5 i max w gorę i znowu nie puszczczacie guziczka i liczycie do 5. Teraz opuszczacie szybkę kierowcy np do połowy. I wychodzicie z auta "trzaskacie" drzwiami - nie dotykajcie guzikow na pilocie - zobaczycie co się stanie tzn szybka powinna po trzaśnięciu pójść w górę. Jedna uwaga jak bedzieicie robić programowanie szybek to, za pierwszym razem szybka może wam poruszać się skokowo do góry tzn. Naciskacie szybka idzie z 20 cm i staje, puszczacie i naciskacie ponownie znowu szybka idzie 20 cm i staje i tak jest dio samej góry. Bez stresu to zupełnie normalne, za drugim razem już tak nie bedzie (gdzieś w instrukcji też coś znalzałem na ten temat )

Podobne wątki

  1. Próba podłączenia DSP - przestało działać radio
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:35
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 18:34
  3. [166]LPI Vialle nagle przestało działać
    Utworzone przez Duderson w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 00:11
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 17:33
  5. LPG działało i przestało działać
    Utworzone przez Rafcio w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory