Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147

    witam koledzy w dziale alfy 147 zaczalem temat o takim samym tytule i pomału coś dziubiemy z kolegami (m.in kolega "omen" sporo pomogł ) zobaczymy co się wymyśli.... Jako że niektorzy z was mając Gt nei zaglądają do 147 dlatego też piszę u żródła. Do takiej przerzutki wstepnie potrzbowałbym kilka zdjęć i wymiarow aby rozważyć czy to wypali przed jakimikolwiek zakupem kanap(czasami spory kawalek drogi trzeba przejechac zanim sie cos obejrzy i przymierzy dlatego tez wolalbym wszelkie problemy wczensiej rozwazyc) dlatego najpierw planowanie...
    potrzebowałbym:
    1)kilku zdjęć zamka z oparcia kanapy z alfy GT oraz ucha czy bolca jaki jest(nie wiem jak to w gt ale w 147 jest ucho). nie widzialem jak wyglada... i myśle czy zostanei takie samo czy trzeba je przlozyc z GT czy cos innego wymyslic... plus wysokosc tego zamka/zapięcia/bolca od zawiasu. i wymiar miedzy tymi bolcami od jednego do drugiego(rozstaw)
    2) rozstawy zawiasow oparcia i siedziska
    3) wymiary oparcia
    jezeli ktos moglby zrobic dla mnie takie zdjecia pomierzyc cos bede bardzo wdzieczny...

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    chodzi Ci o kanape tylna z tymi zamkami? bo nie bardzo rozumiem o co chodzi jezeli wytlumaczysz dokladnie co chcesz to moge Ci po 16 dzisiaj zrobic pomiary i zdjecia

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    dokładnie o te zamki od tylnej kanapy...
    plus pare wymiarow kanapy i rozstawy mocowan czyli zawiasow

    ---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

    a i to "ucho" czy "bolec" w zaleznosci co jest, co jest przy karoseri a wchodzi w zamek

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    noname sorki, że nie odp ale byłem trochę zajęty i wyleciało mi już z głowy pomierzenie tego wszystkiego. Aktualnie jestem już w Holandii i nie mam na razie dostępu do GT.
    Na zdjęciach co wrzuciłem widać jak wyglądają bolce i ucha mocujące oparcie i w 147 i w GT.
    Poniżej zamieszczam Ci jeszcze zdjęcie bolca w podłodze który trzyma kanapę w GT.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0221.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	115.6 KB
ID:	43893
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja robiłem tak jak pisałem wcześniej przymiarki kanapy z GT i zawiasy dolne mijały się o jakiś 1cm jeśli chodzi o mocowania. W przypadku kanapy problem jest z dolnymi mocowaniami które wychodzą na zewnątrz podczas gdy w 147 idą do wewnątrz.
    Mocowania w GT:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oparcie GT l1.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	350.6 KB
ID:	43895 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oparcie GT p1.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	333.3 KB
ID:	43900
    A tak w 147:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oparcie 147 l2.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	285.2 KB
ID:	43896 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oparcie 147 l1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	325.9 KB
ID:	43897
    Mocowanie siedziska też jest szerzej rozstawione, a środkowe nie stanowią jednej całości:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mocowanie kanapy 1a.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	264.8 KB
ID:	43898 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mocowanie kanapy 1.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	265.6 KB
ID:	43899
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oparcie GT p1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	99.7 KB
ID:	43894  

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    hmmm...dobry ropzwiazaniem byłoby przerzucenie calych "desek i blach tylnich" z jednej kanapy do drugiej i podebranie materialu na nadkole...wtedy z zawiasami nic by sie nie robilo...pytanie czy tapicerzy takie rzeczy robia...:/
    'drift-r' widac gdzies mi umknelo ze robiles przymiarke kanapy z Gt juz "zywcem" do 147. a jak z wymiarami? zmiescilo sie siedzisko miedzy boczkami i tymi schowkami o ktorych rozmawialismy? a oparcie nie odstawalo od boczkow? nie bylo krotsze?
    i jeszcze pytanie o zamki zapiecie(nie zawiasy bo to juz wiemy) sa takie same? sposob zapiecia pasuje? ta sama wysokosc i rozstaw?

    ---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

    'omen' w tych zdjeciach co wrzucales nie ma zapiecia i ucha do zamka. zawiasy owszem sa

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Mam gdzieś na telefonie fotki tego zapięcia ale nie zaglądałem jak to wygląda w przypadku GT. Zapięcie montowane do karoserii w 147 da się odkręcić więc można by było ewentualnie wymienić. Siedzisko kanapy z GT jest szersze i mieściło się między boczkami ale te blachy mają inny kształt więc nie wskoczyło w odpowiednie miejsca. Nie sprawdziłem czy mocowanie górne jest w tym samym miejscu bo przez te mocowania dolne oparcie nie mieści się między wybrzuszenia na nadkola.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    pytanie gdzie teraz prowadzic dyskusje? moze wrocmy tam gdzie temat byl zalozony czyli w dziale 147 a to niech bedzie jako informacja dla uzytkownikow gt i prosba o ewentualne wymiary(do tych co nie wchodza na 147)? "drift-r" tam odp...

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    koledzy zmierzy mi ktos w alfie GT oparcie? wymiary od dolnego zawiasu do zamka(miejsca zapiecia ucha) ich rozstaw oraz szerokosc kanapy po plycie i od frontu(w sensie czy oparcie profil na wprost czy po skosie).... przydałaby sie jeszcze grubosc oparcia chce sprawdzic czy wiele rozni sie od tego w 147

    chce porownac ze swoim zanim pojade do tapicera pytac sie o ewentualne modyfikacje

Podobne wątki

  1. SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147
    Utworzone przez noname w dziale 147
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 26-12-2018, 10:32
  2. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  3. Zamiana Foteli w 147
    Utworzone przez Falo w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 18:18
  4. SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147, potrzebny tapicer
    Utworzone przez noname w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 15:34
  5. Zamiana foteli z anglika
    Utworzone przez Karo1205 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2009, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory