Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [146] Śruba mocująca tarczę hamulcową

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie [146] Śruba mocująca tarczę hamulcową

    Witam mam krótkie konkretne pytanie, otóż przy odkręcaniu przedniej tarczy hamulcowej w mojej belli urwałem jedną ze śrub (tę z kołkiem prowadzącym koło) mocujących tarczę,
    i tu rodzi się moje pytanie:
    jak fachowo nazywa się ta śruba i gdzie ją można dostać ewentualnie od jakiego modelu można tę śrubę dopasować?
    pozdrawiam

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Ta śruba tkz szpilka nie jest tak istotna dla bezpieczeństwa można zupełnie bezpiecznie jeżdzić z jedną szpilką . Ja również mam pozdeimowane szpilki i powkręcane po jednej śrubie na piastę ze względu na moje alusy . Tarcza generalnie trzyma się na śrubach od koła

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Ta śruba tkz szpilka nie jest tak istotna dla bezpieczeństwa można zupełnie bezpiecznie jeżdzić z jedną szpilką . Ja również mam pozdeimowane szpilki i powkręcane po jednej śrubie na piastę ze względu na moje alusy . Tarcza generalnie trzyma się na śrubach od koła
    Jak najbardziej zgadzam się z 75andrew155 sam mam po jednej na koło, jakoś żyje i w niczym mi to nie przeszkadza :wink:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Abrial
    Gość

    Domyślnie Re: Śruba mocująca tarczę hamulcową

    te szpilki ułatwiać mają zawieszenie felgi na tarczy przed przykręceniem całego koła, moża by w ogołe je zlikwidować, same 4 śruby by wystarczyły ale..., zapobiegawczo można przykręcić zwykłą śrubą

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie, szpilki te same w sobie może nie mają większego znaczenia przy eksploatacji samochodu jednak staram się aby mój egzemplarz jak najdłużej przypominał stan w jakim opuścił fabrykę. Po długich poszukiwaniach co wcale nie było łatwe znalazłem te szpilki w malutkim sklepie motoryzacyjnym z akcesoriami głównie do polskich samochodów.
    I teraz sensacja na miarę strefy 11 - szpilki montowane w Alfach 146 są identyczne jak te w naszym poczciwym maluszku
    zostawiam was z tą wiedzą pozdrowienia :mrgreen:

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82
    Dzięki za zainteresowanie, szpilki te same w sobie może nie mają większego znaczenia przy eksploatacji samochodu jednak staram się aby mój egzemplarz jak najdłużej przypominał stan w jakim opuścił fabrykę. Po długich poszukiwaniach co wcale nie było łatwe znalazłem te szpilki w malutkim sklepie motoryzacyjnym z akcesoriami głównie do polskich samochodów.
    I teraz sensacja na miarę strefy 11 - szpilki montowane w Alfach 146 są identyczne jak te w naszym poczciwym maluszku
    zostawiam was z tą wiedzą pozdrowienia :mrgreen:
    to nie sensacja.wszystkie samochody grupy fiata maja takie same.taki sam tez rozstaw srub felgi...
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Jak wymienić tarczę hamulcową?
    Utworzone przez jinx55 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 22:15
  2. Śruba mocująca tarczę hamulcową
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory