Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [146] maglownica

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie [146] maglownica

    witam interesuje mnie renowacja maglownicy...czy taki interes sie oplaca???czy moze lepiej wydac ok 250zł na uzywke na allegro i ja wymienic???moze ktos miał taki problem...pozdrawiam
    alfa romeao 146 1,9TD

  2. #2
    adamo
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę sie do tematu...
    Czy przekładnie są takie same w Boxerach i TSach??

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Witam Kolegę, z Sieradza - swego czasu podejrzewałem u siebie maglownicę i dowiadywałem się nieco w temacie regeneracji. Profesjonalna regeneracja maglownicy ze wspomaganiem to koszt ok. 400-500 zł.

    http://maglownice.polskareklama.pl/?...FRdatAod8S81Xg

    Używkę natomiast można kupić mniej więcej w tej cenie co piszesz. Nie wiem czy warto - a jeśli kupisz taką która po miesiącu również zacznie cieknąć? Mam raczej negatywne doświadczenia jeśli chodzi o zakładanie używanych części - raz się połaszczyłem a później żałowałem

    Uważaj na handlarzy używanymi częściami, bo przed zakupem jest wszystko super-extra i w razie czego zwrot pieniędzy. Jest dobrze, gdy jest dobrze a jeśli pojawiają się problemy to zostajesz bez kasy i ze złomem. Dowiedz się jeszcze jakie jest ryzyko tzn. ile będzie cią kosztowała ponowna przekładka maglownicy i ustawienie zbieżności chyba ((
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    adamo
    Gość

    Domyślnie

    No wlasnie i tu jest problemos... mechaniorzy troszke sobie licza za demontaz i pozniejszy montaz przekladni... w zwiazku z czym regeneracja wychodzi srednio... a z tego co sie dowiedzialem to niekazde uszkodzenie nadaje sie do reg... moja na przyklad nie cieknie tylko w pewnym momencie sie blokuje... -wizualnie z zewnatrz jest jak te z ogloszen :wink: dlatego uzywka nie wchodzi w gre... :wink: z jednej troche mnie te koszta przerazaja... ;// :wink: a z drugiej mozna wyrwac po regeneracji z gwara za jakies ~1600pln, z tym ze jak zaczelismy szukac to w PL nei znalezlismy...

    a tak z innej beczki to w nocy mialem drugiego wlama do Alfiszona... tym razem pociagneli same okularki pomimo, ze w srodku byl panel od radia i inne duperele... troszke dziwnie to wyglada... i tym sposobem mam rozje__ny zamek w klapie bagaznika oraz od str kierowcy (i do tego pogieta blache przy wkladce...)

    grrr

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/show_item.php?...a%3E%3C%2Fi%3E
    czy ktos wie moze czy ta maglownica bedzie pasowac do 1,9 TD??????????
    alfa romeao 146 1,9TD

  6. #6
    adamo
    Gość

    Domyślnie

    Nawet jeżeli będzie... ciekawe ile na niej kkm nakręcisz... :wink: :roll:

    PS
    Mogę Ci moją sprzedać jeśli pasuje od TSa... :wink: -żartuję... :wink:

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stolica(nie mylić z wsią Warszawa)
    Auto
    146 1996r 1,4 BOXER + LPG
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamo

    a tak z innej beczki to w nocy mialem drugiego wlama do Alfiszona... tym razem pociagneli same okularki pomimo, ze w srodku byl panel od radia i inne duperele... troszke dziwnie to wyglada... i tym sposobem mam rozje__ny zamek w klapie bagaznika oraz od str kierowcy (i do tego pogieta blache przy wkladce...)

    grrr
    A wkładki zostały czy znikły.Bo jak znikła która to dorobią z niej klucz i Twój Alfiszon może mieć niedługo nowego właściciela.

  8. #8
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Witam, zeby nie zakladac nowego tematu napisze to tutaj poniewaz moj problem tez dotyczy maglownicy. Gdy mam kola ustawione na prosto podczas ruchu kierownica w lewo lub prawo slychac wyrazne glosne pukniecie, nie jestem w stanie okreslic dokladnie czy to w maglownicy ale tak podejrzewam, gdy ze skretu prostuje kola jest tak samo, slychac glosne pukniecie. Mogly sie zrobic jakies luzy w maglownicy?

    Pozdrawiam, Krzysiek.
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  9. #9
    adamo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał stara.plesn
    A wkładki zostały czy znikły.Bo jak znikła która to dorobią z niej klucz i Twój Alfiszon może mieć niedługo nowego właściciela.
    Tak wkladki pozostaly... ale juz nie spelniaja swojej roli... :wink:


    Krzyśko u mnie blokuje sie pod gumowa oslona, jest tam jakis pierscien? (czy cos w tym ksztalcie) i to wlasnie on stawia opor, zacina sie... - diagnoza mechaniora... co jest przyczyna opisanych przez Ciebie objawow... tylko, ze tak jest w moim przypadku...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Panowie, a może ktoś wie, gdzie w Lublinie regenerują maglownice?
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

Podobne wątki

  1. [155] maglownica 155
    Utworzone przez boorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 08:49
  2. [147] Maglownica
    Utworzone przez sebott w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 21:58
  3. [146] maglownica
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 18:05
  4. [155] maglownica
    Utworzone przez AndonePB w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory