Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [GT] Hamuje na jedno koło, auto pływa po prostej suchej nawierzchni

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    z za kierownicy
    Auto
    AR 3.2 Q4
    Postów
    31

    Domyślnie [GT] Hamuje na jedno koło, auto pływa po prostej suchej nawierzchni

    Przeszukałam forum i nie znalazłam podobnych objawów, nie znam technicznego języka mojej Alfuni.
    Zacznę od tego, że auto stało 2 m-c, całkowicie rozładował się akumulator(akumulator ma około 4 m-c) i chyba bateria podtrzymująca komputer również. Niedało się odpalić z kabli- akumulator ładowany pod prostownikiem. Po włożeniu akumulatora pojawiła się masa błędów, brak możliwości zamknięcia/otwarcia z pilota i dziwny dźwięk pikanie na wyłączonym silniku i zamknięciu kluczem.


    Po przejechaniu 20 km dźwięk przestał "pikać", pilot zaczął działać, ale rozkodowały się szyby - już zakodowane, nie działają głośniki - radio się włącza i leci np płyta ale nie ma dźwięku w głośnikach i pojawił się dodatkowy dziwny objaw, przy gwałtownym hamowaniu hamulec działa na jedno koło i powoduje zarzucenia tyłu pojazdu, dodatkowo przy jeździe na prostej suchej nawierzchni powoduje jakby poślizg, wrażenie jakby koła się z tyłu odkręcały, bicie na prawym tylnym kole - pływanie tyłu pojazdu - Wcześniej nic takiego się nie działo. Mojego domowego mechanika nie ma wiec proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Jadę najpierw do zaprzyjaźnionego elektryka usunąć błędy i jeśli to nie pomoże do mechanika, ale jak mechanik zobaczy kobietę i do tego blondynkę to mi nawciska pewnie kitu i połowe auta wymieni. Z góry dziękuję za udzielone porady.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    tył pływa to wahacze a tle stała to zaciski tłoczki trzeba sprawdzic itp

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    z za kierownicy
    Auto
    AR 3.2 Q4
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkodnik Zobacz post
    tył pływa to wahacze a tle stała
    Wahacze z tyłu czy z przodu, górne czy dolne ?

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jak tył lata - to mogą być wahacze z tyłu :-)
    tam nie ma góra dół :-)

    no ale najpierw ogarnąć hamulce bo to pływanie może być z ich winy więc bez sensu robić zawieszenie

    http://allegro.pl/listing/listing.ph...rice_enabled=1
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 16-02-2015 o 09:54








  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    z za kierownicy
    Auto
    AR 3.2 Q4
    Postów
    31

    Domyślnie

    ale z przodu chyba są , Ślubny mówił coś o tym, że z przodu jakieś kielichach, krzyżaki i przegubach wew. do wymiany, nie jestem techniczna wiec wole się Was dopytać i przygotować bo mnie z torbami puszczą :]

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    co do hamulców spróbuj na postoju kilkukrotnie wcisnąć maksymalnie pedał hamulca z 10-15 razy aby przyrdzewiałe tłoczki mogły się ruszyć, później przy malej prędkości 10-20km/h zahamuj kilkukrotnie bardzo gwałtownie, pływanie samochodu może być spowodowane zbyt niskim ciśnieniem w oponach zwłaszcza ze wcześniej taki objaw nie występował

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Jak podjedziesz na stacje diagnostyki, taka gdzie sie robi przeglady rejestracyjne itp., za 20 zl sprawdza Ci zawieche, a nie przytna, bo nie maja warsztatu :] dodatkowo tam sa trzepaki, pomiary komputerowe itp. Jesli sie faktycznie boisz, ze jakis Janusz Ci wymieni pol auta, zaczalbym tam, bo koszt zerowy praktycznie, a moze cos sie przy okazji okaze.

    Btw. sprawdzalas czy kola sa dobrze podokrecane?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    z za kierownicy
    Auto
    AR 3.2 Q4
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał khad Zobacz post
    Btw. sprawdzalas czy kola sa dobrze podokrecane?
    Koła sprawdziłam w pierwszej kolejności i są ok.

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    zbyt niskim ciśnieniem w oponach zwłaszcza ze wcześniej taki objaw nie występował
    Ciśnienieok. Ale sprawdzę te hamulce i dam znać czy pomogło

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    z za kierownicy
    Auto
    AR 3.2 Q4
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    co do hamulców spróbuj na postoju kilkukrotnie wcisnąć maksymalnie pedał hamulca z 10-15 razy aby przyrdzewiałe tłoczki mogły się ruszyć, później przy malej prędkości 10-20km/h zahamuj kilkukrotnie bardzo gwałtownie,
    Po wykonaniu powyższej instrukcji faktycznie jakby pomogło, hamuje poprawnie - Dzięki, Dzięki ale za to pojawił się nowy objaw na łuku drogi, lekko zarzuciło tyłem, zapaliła się i migała kontrolka systemu VDC , kontrolka nr 28 i kontrolka nr 20 na komputrze nie pojawił się żaden dodatkowy błąd.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	283475291-kontrolki.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	31.8 KB
ID:	157302  

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Zacytuję coś co cytowałem ostatnio:

    "
    Jesli cos padlo to moga to byc:
    -- czujniki przy kolach
    -- czujnik pedalu hamulca
    -- wience magnetyczne na piastach kol (czasami wystarczy wyczyscic)
    -- kiepski akumulator
    -- czujnik polozenia kola kierownicy
    -- sterownik ABS+ESP
    "


    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1...#ixzz3RvwY6iFb

    Po pierwsze aku do sprawdzenia - jak długo stał, któż to wie, może nie trzyma? Zastanów się kiedy to się stało - jak podczas hamowania może to być czujnik pedału hamulca - wyciągnąć go można samemu, jest zaraz za pedałem hamulca tam w głębi gdzie idzie ramię od pedału. Jeśli nie jesteś w stanie powiedzieć to może być któraś z w/w przyczyn - skoro piszesz, ze na łuku podczas jazdy może to być czujnik przy kole. Jak już jedziesz do magika to poproś o podłączenie do kompa i sytuacja się wyjaśni z miejsca. Niech elektryk sprawdzi stan akumulatora - przez niego wiele rzeczy może się dziać dziwnych z autem. Ogólnie VDC System failure znana przypadłość naszych Alf, nic wielkiego to raczej nie będzie, naprawa zamknie się w stówce znając życie.

Podobne wątki

  1. [146] Pompa ABS nie podaje płynu na jedno koło
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 14:14
  2. Alfa pływa, myszkuje na śliskiej nawierzchni
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 01:27
  3. [145] Brak hamulca na jedno tylne koło
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 18:37
  4. Auto pływa jak pada deszcz
    Utworzone przez grzes1226 w dziale 166
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 09:00
  5. Jedno koło pod większym kątem /-|
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory