Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: A wy jakie paliwo laliście w zimę?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie A wy jakie paliwo laliście w zimę?

    Zanim napiszecie obejrzyjcie filmiki

    https://www.youtube.com/watch?v=PaVW...ature=youtu.be

    te w adnotacjach też.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    ja jeżdżę na zwykłym Lotosie, niezależnie od tego czy zima czy lato. Ale tego ON akurat w teśnie nie było, więc nie wiem czy to dobrze czy źle. Jednak Alfa nie miała zimą problemów z odpalaniem czy też pracą silnika podczas mrozów. Choć z drugiej strony ta zima, to była bardziej kalendarzowa

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    ja jeżdżę na zwykłym Lotosie, niezależnie od tego czy zima czy lato. Ale tego ON akurat w teśnie nie było, więc nie wiem czy to dobrze czy źle. Jednak Alfa nie miała zimą problemów z odpalaniem czy też pracą silnika podczas mrozów. Choć z drugiej strony ta zima, to była bardziej kalendarzowa
    tez zawsze tankuje na lotosie w sumie ciagle na jednym i mam wrazenie, ze jest duzo lepsze paliwo niz na orlenie i bp

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Ja też na lotosie, głównie na jednej stacji. Co do testu to taki sobie. Moim zdaniem, jak już miało być porównanie paliw premium ze zwykłymi, należało by porównać paliwo premium i zwykłe od tego samego dostawcy. W tym teście tylko w jednym przypadku tak jest.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Ja w zimie tankuję tylko na Statoilu, paliwo arktyczne.
    Może to i głupie ale zwykłej ropy nie tankuję w ogóle, zawsze leję premium.
    AR 159 SW, 09r, Distinctive Q-Tronic, 1.9 JTDm 16V była, Opel Insignia ST jest



  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Tankuję przeważnie Shell Vpower na zmianę z Shell Fuelsave, ale szczeże mówiąc chyba przerzucę się na Statoil...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    Ja też na lotosie, głównie na jednej stacji. Co do testu to taki sobie. Moim zdaniem, jak już miało być porównanie paliw premium ze zwykłymi, należało by porównać paliwo premium i zwykłe od tego samego dostawcy. W tym teście tylko w jednym przypadku tak jest.
    A co tu porównywać diesel verva i eko to to samo jak na przedstawionym filmiku. To i to to shit! Z resztą jak ma się porównanie paliwa premium do zwykłego. Premium porównujemy do premium a zwykłe do zwykłego. To jak porównywać Liptona do Minutki.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    To i ja tutaj się dołożę. Ostatnio na ten temat pisaliśmy z kolegą awj1.
    Miałem możliwość wglądu do kart paliwa Orlen na jesieni (paliwo przejściowe) i wczoraj dostęp do identycznych danych na stacji Lotos. Jako ciekawostkę podam, że na Orlenie boją się pokazać te karty jak ognia! A na Lotosie bez problemu i zbędnych pytań pani poszła i przyniosła. Jedynie nie pozwoliła wykonać kopii.

    Napiszę z pamięci:
    Orlen EKO - liczba cetanowa 51, Verva 56. Poza tym wg karty te paliwa niczym się nie różniły! Zawartość siarki, temp płynięcia, smarność (360 mikro m!) na identycznym poziomie. W zimie, wbrew temu co mówią pracownicy stacji, oba te paliwa nie posiadają biododatków (stąd pogorszona smarność).
    Z kolei Lotos - zwykły ON smarność na poziomie 155 mikro m (!), Dynamic 222. Oba liczba cetanowa 53. Temp płynięcia zwykły -22, Dynamic -21. Różniły się delikatnie ilością pozostałych pierwiastków. Zawartość estrów metylowych w obu przypadkach 7%. Niestety na tej stacji nie mają paliw arktycznych, podane przeze mnie dane dotyczyły paliwa typowo zimowego.

    Więc albo Orlen robi klientów w balona, albo ściemnia w kartach paliw.

    Reasumując, zmieniam stację z Orlenu na Lotos Raczej zatrzymam się przy zwykłym ON, bo zawsze coś do paliwa ciekawego dolewam.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    awj1 w pewnym sensie tak. Ale jeśli test byłby wykonany w sposób jaki ja napisałem mielibyśmy obraz tego jak w takich temperaturach zachowają się paliwa kilku producentów. Ja sam nie wieżę w paliwa premium.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    To napiszę wam ciekawostkę, ojciec mojej znajomej jest kolejarzem. Pracuje często, na jednej z głównych stacji przeładunkowych na Podkarpaciu, i co tam można zauważyć? Przyjeżdżają cysterny kolejowe Orlenu, i podjeżdża sznurek cystern samochodowych, oczywiście różnych stacji. Wszystkie są napełniane tym samym. Różnica w paliwie na starcie żadna, dopiero potem zależy jak żyłuje dana stacja. Są dwie perły - cystern Lotos-u i Shella nigdy tam widział.

Podobne wątki

  1. Jakie felgi na zimę
    Utworzone przez Koko Dżambo w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 18:50
  2. Jakie kosmetyki na zimę?
    Utworzone przez folky w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:53
  3. Co lejecie (paliwo) na zimę do swoich jtd na zimę ?
    Utworzone przez predator w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 21:44
  4. Felgi na zimę do 166, jakie?
    Utworzone przez sqadak w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 14:07
  5. Jakie opony na zimę
    Utworzone przez camratka w dziale GT
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory