Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Krzywa kierwnica, zle ustawiona maglownica?

  1. #1
    gondas
    Gość

    Domyślnie Krzywa kierwnica, zle ustawiona maglownica?

    Witam
    Niedawno wymieniałem w sfojej AR kompletne zawieszenie przednie oraz maglownice (ciekła) Po tych zabiegach pojechałem do ustawienia zbierznosci, zbierznosc jest ustawiona bardzo dobrze ale niestety kierownica jest przechylona lekko w lewo. Chłop który to robił powiedział ze nie da sie jej idealnie równo ustawic poniewaz chyba maglownica jest ustawiona jakos tak ze z jednej strony koncowka drazka wystaje bardziej a z 2 mniej. Moje pytanie to czy da sie przekrecic jakis sama kierownice zeby była prosto i jesli sie da to jak mam tego dokonac sa tam jakies zaczepy zeby sciagnac góre klaksonu lub sruby czy cos takiego? Nie ukrywam ze mnie to drazni jak jest przekrzywiona w lewo przy jezdzie na wprost. Taka sliczna kierownica wykonczona drewnem i krzywa w jedna strone to az wstyd Jesli macie jakas rade to prosze o pomoc co z tym zrobic. Pozdrawiam wszystkich alfistyów

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Też tak miałem... Ponad rok jeździłem z przekrzywioną delikatnie w lewo kierownicą. Na początku była idealnie prosto, później zamiana zawiechy i koleś na zbieżności, tak jak u Ciebie, ją przekrzywił... Też stwierdził, że tak ma być... Było tak do ostatniej soboty, kiedy to wymieniałem wahacze i inne ustrojstwo i nagle mój zaufany mechanik przy ustawianiu zbieżności ją wyprostował. Niestety nie wiem jak to zrobił, niemniej jednak jakoś się mu to udało. Podejrzewam, że i u Ciebie, jesli wcześniej było ok, da się to zrobić, a krzywizna to być może efekt pracy jakiegoś "douczonego inaczej" mechanika, który w dodatku spieszył się na obiad.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondas Zobacz post
    Chłop który to robił powiedział ze nie da sie jej idealnie równo ustawic poniewaz chyba maglownica jest ustawiona jakos tak ze z jednej strony koncowka drazka wystaje bardziej a z 2 mniej.
    Witam ,nie ma rzeczy niemożliwych , ja nie wiem co to za fachmany ustawiają zbieznosc ze po tym zabiegu kierownica krzywa ?po pierwsze kierownice się blokuje takim ustrojstwem o fotel kierowcy zeby właśnie takiego skutku nie bylo ,a po drugie morzna kierownice przestawic na wieloklinie, stosowalem to kiedys we Fiatach i przypuszczam ze w Alfie jest tak samo .Tylko Uwaga odlacz Akumulator przed tym zabiegiem ,zeby ci poducha nie wyj...la .pozdr

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No niezły fachman, ma tak być bo coś tam jest dłuższe i krótsze - bzdura. Ustawiasz zbieżność, a jak kierownica jest przekrzywiona to pół obrotu wkręca się jedną a wykręca drugą końcówkę i aż do skutku. I tak powinien to zrobić. Jak płaciłeś za usługę to też trzeba było cenę przekręcić w dół. A na wieloklinie nie zawsze ustawisz prosto bo raz że może kierownica być niewąsko zapieczona dwa , na jednym ząbku będzie lekko w lewo a na drugim w prawo i zonk.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    gondas
    Gość

    Domyślnie

    No teraz to musztarda po obiedzie, chciałbym sprobowac przestawic ja na wieloklinie, powiedzcie jak rozebrac kierownice momo? sa jakies specjalne sposoby nie chce nic uszkodzic ciagnac za klakson na siłe lub cos takiego. Pozdrawiam.

  6. #6
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    ...Ustawiasz zbieżność, a jak kierownica jest przekrzywiona to pół obrotu wkręca się jedną a wykręca drugą końcówkę i aż do skutku.
    Dokladnie tak jak slavol mowi - ja dzis ustawilem na zbieżności swoja przy odchyleniu 40 stopni. Nie było problemu - jest prosto a koszt to 80 PLN

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondas Zobacz post
    No teraz to musztarda po obiedzie, chciałbym sprobowac przestawic ja na wieloklinie, powiedzcie jak rozebrac kierownice momo? sa jakies specjalne sposoby nie chce nic uszkodzic ciagnac za klakson na siłe lub cos takiego. Pozdrawiam.
    regulowanie kierownicą sobie daruj!więcej możesz zepsuć niż naprawić!w obudowie kolumny kierowniczej jest umieszczona specjalna taśma która może się skręcić i rozkręcić określoną liczbę obrotów (ok 2 w prawo i dwa w lewo),jeśli coś pomylisz możesz doprowadzić do jej zerwania.
    (jest to część raczej nienaprawialna)wtedy nie będzie klaksonu i kontrolka airbagu będzie się świecić.

    zrób tak jak radzi kolega slavol,jest to szybki i dokładny sposób ustawienia kierownicy.


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Mam to samo coraz bardziej schodzi mi na lewo pojade na zbieznosc i zobacze co z tego wyjdize a przekladnia ma na to jakis wplyw ?? bo mam wyciek
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przekładnia nie ma żadnego wpływu, nawet jak masz wyciek. No chyba, że wymieniałeś drążki to wtedy trzeba ustawić zbieżność.

  10. #10
    gondas
    Gość

    Domyślnie

    No i juz wszystko gra
    Pojechałem jednak po raz kolejny na zbierznosc, tylko ze tym trazem do aso w pszczynie i powiem wam ze oni tam naprawde wiedza jak sie zaopiekowac naszymi autkami. Totalnie bezproblemowo. Pani blondynka usmiechnieta prosi aby poczekac chwilke przedstawia mechanika który bedzie naprawiał ci furke po czym daje kuponik na darmowa kawke.Na kierownice zakładaja folje co by drzazgi nie upalcowac to samo ze skurzanymi siedzeniami. Po czym ta sama pani blondynka przychodzi do ciebie i mówi ze twoj samochod juz na ciebie czeka. Oczom ukazuje sie samochodzic z prosta kierownica a do tego umyty i wypucowany Polecam ten serwis i dla nich nie ma ze sie nie da! Dzieki za pomoc panowie!

    ---------- Post dodany o godzinie 20:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:08 ----------

    Niedawno w mojej Ar rozpadła sie pucha na filtr powietrza (pordzewiałe sruby pourywały sie w srodku :/ Chciałbym wsadzic tam cos lepszego. Myslicie ze kupno czegos takiego ma sens? Układ dolotowy HP IndctionKit Alfa Romeo 156 Auto Style - Tuning - SKLEP
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Ustawiona zbieznosc a ciagnie w prawo
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 23:00
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 18:02
  3. JAK POWINNA BYĆ USTAWIONA POMPA PALIWA ALFA 166 2.4 JTD 1998r
    Utworzone przez Bolo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 17:32
  4. krzywa felga
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 12:03
  5. [ 146] felga krzywa?
    Utworzone przez dareme89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory