Strona 1 z 21 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 201

Temat: Zamarznięte paliwo, czy jakaś większa awaria??

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie Zamarznięte paliwo, czy jakaś większa awaria??

    Panowie taki problem... schodzę sobie dzisiaj do samochodu odpalam i chodzi...to wiec wysiadam sobie szybę spryskać odmrażaczem, z kolegą chwile gadam no wszystko góra 3 minuty....a alfa zgasła...no to wsiadam do samochodu odpalam(odpaliła sie normalnie) i nie minęło 2 sekundy i gaśnie!!!Mówię co jest!! Pale po raz kolejny i znowu to samo... i znowu i znowu...aż w końcu sobie darowałem bo akumulator zajeżdżę. Auto stało 2 dni na dworze,czy to problem z paliwem(co najbardziej wydaje mi sie prawdopodobne) czy coś innego. Samochodu narazie nie moge wstawić do ciepłego garażu, bo to w obcym mieście i nawet nie maiłem możliwości gdziekolwiek go wprowadzić... będę się bawił i kombinował w poniedziałek ,bo musiałem na weekend pilnie wyjechać i samochód niestety zostawiłem tam gdzie stał...(a był mi pilnie potrzebny ) tak że pozbawiony alfy czuje się strasznie sflustrowany!!!
    Panowie jakieś pomysły??? Możliwe paliwo czy coś bardziej skomplikowanego??

  2. #2
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    pytanie jaka była temperatura w nocy po której auto ma problemy... jeżeli poniżej -10 + letnie paliwo to na 99% to ON...
    Ostatnio edytowane przez chrisdelarosa ; 27-01-2012 o 15:39

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie

    ON ... a podobno było coś koło -15*C, a tankowałem nie tak dawno bo może z tydzień temu(na Bliskiej bo po drodze miałem) i jeszcze w baku jest dobrze ponad pól ... jakieś inne sposoby poza wprowadzeniem do ciepłego garażu??Podobno jakieś środki są żeby dolać do paliwa, tak??Niektórzy też twierdzą ,że benzyny można wlać...zna ktoś jakieś sprawdzone metody??

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Może wytrąciła się parafina w filtrze paliwa? Musiał byś zajrzeć do środka...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klejek Zobacz post
    ON ... a podobno było coś koło -15*C, a tankowałem nie tak dawno bo może z tydzień temu(na Bliskiej bo po drodze miałem) i jeszcze w baku jest dobrze ponad pól ... jakieś inne sposoby poza wprowadzeniem do ciepłego garażu??Podobno jakieś środki są żeby dolać do paliwa, tak??Niektórzy też twierdzą ,że benzyny można wlać...zna ktoś jakieś sprawdzone metody??
    Benzyne sobie daruj. Jak widać nie dodawałeś żadnych komponentów do ON które zapobiegają gęstnieniu ON więc myśle,że tu trzeba szukać przyczyny. A parafina w filtrze paliwa na pewno się wytrąciła jak kolega wyżej pisze. Dodatek dobry do ON kosztuje ok. 25zł i wystarczy Ci na dwi zimy a Ty przynajmniej śpisz spokojnie i bez niemiłych niespodzianek.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie

    no ok. nauczka na przyszłość i ograniczone zaufanie do stacji benzynowych na stałe no ale dodanie tego dodatku załatwi sprawę przy obecnym stanie rzeczy, czy garaż, zdejmowanie filtru paliwa i jego wymiana...bo w obcym mieście to będzie ciężko kogoś życzliwego znaleźć ...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    FSD
    Auto
    159 SPORTWAGON 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Wg prawa polskiego olej napędowy od 16 listopada na stacjach powinien mieć temperaturę blokowania zimnego filtra na -20 stopni Celcjusza. Lepiej nic nie dolewać do paliwa tylko sprawdzić filtr paliwa, bo to nie musi być parafina. Mało przedwojenne a szkoda coś lać w ciemno.
    Podobny objaw miałem w innym aucie i przyczyną była zamarznięta woda w intercolerze. Silnik przez to nie dostawal powietrza i od razu gasł. Może to pokaże wskaźnik doładowania a jak nie to ściągnąć z kolektora dolotowego rurę dolotowa.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sprotek Zobacz post
    Wg prawa polskiego olej napędowy od 16 listopada na stacjach powinien mieć temperaturę blokowania zimnego filtra na -20 stopni Celcjusza. Lepiej nic nie dolewać do paliwa tylko sprawdzić filtr paliwa, bo to nie musi być parafina. Mało przedwojenne a szkoda coś lać w ciemno.
    Podobny objaw miałem w innym aucie i przyczyną była zamarznięta woda w intercolerze. Silnik przez to nie dostawal powietrza i od razu gasł. Może to pokaże wskaźnik doładowania a jak nie to ściągnąć z kolektora dolotowego rurę dolotowa.
    Teoretycznie paliwo ma być też super jakości na stacjach a i tak się buble trafiają i g... się leje nie wiedząc nic o tym.
    Nie neguj dolewania uszlachetniaczy - tym bardziej w zimę środków przeciw wytrącaniu parafiny ( ja właśnie leję http://allegro.pl/oryginalny-black-a...027803638.html i nigdy przez dwie zimy nie miałem problemów z odpaleniem auta ani z parafiną ).

    A teksty o jakości paliw na stacjach i tym jak powinno być.... między bajki można wsadzić.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Nie wiem czy po odłączeniu przewodów nie dało by rady nalać do środka denaturatu i odczekaniu. Mi kiedyś o pomogło.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    FSD
    Auto
    159 SPORTWAGON 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Nie neguj dolewania uszlachetniaczy - tym bardziej w zimę środków przeciw wytrącaniu parafiny ( ja właśnie leję http://allegro.pl/oryginalny-black-a...027803638.html i nigdy przez dwie zimy nie miałem problemów z odpaleniem auta ani z parafiną ).
    A ja nie leje żadnych uszlachetniaczy i też nie mam żadnych problemów z odpalaniem auta w zimie. Żadne placebo na dobry sen nie jest mi potrzebne.

Podobne wątki

  1. Sposób na zamarznięte spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Czarnecki w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 07:31
  2. [159] Zamarznięte klamki
    Utworzone przez markopolo67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 11:35
  3. Zamarznięte hamulce bez zaciśniętego ręcznego.
    Utworzone przez Brumby w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:25
  4. [159] zamarznięte drzwi, uszkodzony zamek?
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 10:34
  5. [146] Większa moc w 146 ?
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 09:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory