Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Czuła na paliwo?

  1. #1
    Tomston
    Gość

    Domyślnie Czuła na paliwo?

    Witam, już dawno zauważyłem, że moja alfa jest czuła na paliwo, tzn. (może przykładowo) tankowałem raz benzynę w Auchanie i dusił mi się na wolnych obrotach ciężko reagował na gaz jakby były zapchane wtryski ale kiedy tankowałem taką niby samą benzynę na statoilu (95) wszystko było już w porządku. I tu się rodzi moje pytanie bo parę samochodów jeździ na pewnej benzynie bez żadnych mankamentów no i zalałem ją do swojej gtv-ki i już zauważyłem, że zaczął czasami się przyduszać na wolnych obrotach, musi tak być? czy może coś dolać do paliwa żeby wtryski może przeczyściło? lub może znacie jakieś inne metody i czy w ogóle da się coś zrobić żeby moja gtv-ka reagowała na paliwo jak większość samochodów, czyli bez ''wybrzydzania''?

  2. #2
    Redaktor Dwusuwowiec Avatar Alfistka
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Brodnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 2007
    Postów
    101

    Domyślnie

    ja mam co prawda dieselka, ale też bardzo czuła na paliwo, raz zalałam na jakiejś nieznanej stacji, to zaraz kontrolka od wtrysków się zapaliła, dolałam uszlachetniacza i płynu do wtrysków, i tak nie mogło, czuć było pod nogą że samochód wolniej przyspiesza i się zbiera, aż się przestraszyłam że poszły wtryski, ale jak w końcu wyjeździłam to nieszczęsne paliwo i wlałam ze sprawdzonego źródła to kontrolka przestała świecić i autko odzyskało swoją moc, nigdy więcej takich kombinacji, teraz już wiem że nie ma co kombinować, parę groszy taniej a może być po wtryskach więc nie warto.

    LIFE’S TOOSHORT TO DRIVE BORING CARS

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    zmień świece, będzie dobra iskra, to będzie lepiej palić nawet 'gorsze' paliwo, unikaj 'tanich' stacji

    verdebiancorosso

  4. #4
    Tomston
    Gość

    Domyślnie

    o to jest jakaś wskazówka z tymi świecami muszę pogadać ze swoim mechanikiem on sporo czasu pracował w serwisie fiata więc alfy zna na wylot ( sam też jeździ alfą) i dopytam się dokładnie jak rozwiązać ten problem bo wiecie paliwo polskie po 4 zł to nie po 6;]

    ....a tak przy okazji to może ktoś zna świece godne polecenia tak żebym nie zbankrutował?
    Ostatnio edytowane przez Tomston ; 18-04-2012 o 08:26

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Zatankowałem ostatnio na Orlenie po przejechaniu może 500m zaczęły falować obroty na wolnych więc raczej Gtv jest czułe na paliwo


    Świece - NGK Platyna
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 18-04-2012 o 10:37
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Uciekające paliwo
    Utworzone przez bialcon w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 14:59
  2. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  3. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18
  4. [33] Paliwo do 33 1.7 8V.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 15:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory