Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Zatrzęsło przy zapalaniu? Dwumas ?

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie Zatrzęsło przy zapalaniu? Dwumas ?

    Przedwczoraj przy zapaleniu Alfy zaczęło strasznie trząść samochodem. Potrzęsło jakieś 2-3 sekundy, po czym auto wskoczyło na normalne obroty i od tej pory chodziło już równiutko. Wczoraj problem się powtórzył. Od tamtej pory zapalałem auto wiele razy, ale podobne rzeczy już nie wystąpiły. Dodam, że przydarzyło mi się to samo jakiś miesiąc temu. Łącznie w ciągu miesiąca więc wystąpiło to 3 razy. Tak ogólnie to auto chodzi równo i cicho, nie ma z nim najmniejszych problemów, ładnie wkręca się na obroty, nie palą się żadne kontrolki ostrzegawcze itp.

    Co to może być? Czyżby koło dwumasowe ?

  2. #2
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Przy włączaniu silnika wciskaj sprzęgło. Podepnij do kompa , czy nie wyskakują błędy. U mnie 2 mas nie odzywał się podczas odpalania a był już mocno zużyty. Przy padniętych świecach miałem coś podobnego,silnik odpalał nawet ok ale jak chciałem ruszyć zaczynało go dusić i dostawał b.silnych drgań przez moment po przegazowaniu już już było ok. Informacja o uszkodzonej świecy pojawiła się na desce dopiero przy 3 uszkodzonej świecy (no chyba , że spaliły się jednocześnie). Obecnie mam wymienione wszystkie świece i zrobioną reg. zaworów i efekt już nie występuje.

  3. #3
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Oby to było to. Samochód mam 14 m-cy i świec nie wymieniałem. Pisałem zresztą o tym na forum czy aby już nie czas na ich wymieniane. Dowiedziałem się, że dopóki nie zaświeci się kontrolka to nie

    No i co ważne dzieje się tak tylko i wyłącznie przy odpalaniu. Podczas jazdy nie ma najmniejszych nawet problemów.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mcsudi
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 156 2.0TS 1999
    Postów
    87

    Domyślnie

    U mnie ten problem także sporadycznie występuje, ale tylko przy zimnym silniku. Wymiana świec niewiele pomogła.

  5. #5
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Miał ktoś podobny problem, ale tak, że udało się go rozwiązać ?

  6. #6
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam coś podobnego w Lybrze 2.4jtd ale u mnie unidiag wyświetla "glow plug mulfunction" czyli walnięta jest przynajmniej jedna świeca żarowa. Ponieważ od zakupu auta przejechałem dopiero jakieś 500km to jeszcze nie zrobiłem tego i nie wiele wiem o stanie innych podzespołów. Jedno co zauważyłem to zużytą tulejkę metalowo-gumową w drążku reakcyjnym górnego mocowania silnika. Z pewnością to też ma wpływ na szarpanie przy odpalaniu.

  7. #7
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    G.fu ale czy to jest szarpanie czy takie trzęsienie jakby? Bo mi autem nie tyle co szarpie ile strasznie trzęsie, a chodzi przy tym głośno dosłownie jak czołg wydając taki warkot.

  8. #8
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    No i znowu miałem ten sam problem, ale bardziej mu się przyjrzałem.

    Po odpaleniu auto oczywiście trzęsie bardzo mocno na boki, po dodaniu gazu wszystko ustaje, auto wkręca się na obroty, po puszczeniu gazu chodzi ładnie na luzie i problem już nie występuje. Może to jednak świece? Potrafi ktoś mi pomóc ?

  9. #9
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    no i mi tez pomoc;p hmm ale czy swiece to by za kazdym razem chyba byl problem przy odpalaniu a nie tylko co jakis czas:/ dzis mi sie to tez przydazylo wrrr nielubie tego dzwieku

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    U mnie to samo Raz na jakiś czas. Tak jak bym za krótko przytrzymał na rozruszniku.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

Podobne wątki

  1. [159] trzepanie przy zapalaniu
    Utworzone przez Cisek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 06:43
  2. [159] Swist przy zapalaniu - jakis pasek?
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 00:41
  3. [159] Łupnięcie przy zapalaniu na zimnym
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 14:42
  4. Trzęsie przy ruszaniu, zapalaniu i gaszeniu. 1.9 jtd.
    Utworzone przez tomek-147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 19:45
  5. Szarpie silnikiem przy zapalaniu 1.9 jtd
    Utworzone przez Keanu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 13:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory