Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: [156] Jak przekonac ojca do Alfy Romeo 156 ???

  1. #1
    Hazel
    Gość

    Question [156] Jak przekonac ojca do Alfy Romeo 156 ???

    Witam.
    Od dziecka jestem milosnikiem Alfy Romeo. Aktualnie mam Renault Lagune 97r 1.8 8v, jutro sprzedaje samochod dokladam swoje pieniadze i planuje kupic cos z LPG. Samochod bd mi pomagal utrzymywac ojciec poniewaz aktualnie studiuje dziennie i mam marne pieniadze co sobie dorobie w weekend. Wiadomo ze razem z nim musze dojsc do porozumienia co do samochodu. Zalezy mi na Alfie Romeo tylko dla niego to drogie i paliwozerne samochody, jest on fanem volkswagenow do ktorych mnie takze namawia...
    Planuje wziac alfe 156 1.6 z lpg czy te samochody sa naprawde tak drogie w utrzymaniu i z lpg pala tak duzo gazu?
    On namawia mnie do np. golfa 1.4 z lpg lub ibiza 1.4 lpg...
    Na studia dojezdzam autobusem samochodem na miesiac bd robil ok. 300km.
    Podajcie jakie argumenty jak go przekonac, jakies przyklady kosztow czesci 156 i volkswagenow no i spalanie lpg.
    Mam nadzieje ze alfaholicy pomoga mi w dotarciu do celu.
    Z gory dzieki pozdrawiam Hazel.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Nie ma racjonalnych argumentów, żeby brać Alfe. Bardziej się psuje, (szczególnie T.S.) części nie zawsze są tańsze i to na pewno nie będzie bezawaryjny samochód (na pewno nie tak jak golf). Ale kto z nasz Alfaholików kieruje się rozsądkiem?
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    W Twoim przypadku nie bierz 156 z LPG.
    Po co Ci LPG, dla 300 km miesięcznie ?
    Pewnie chcesz już kupić z założoną instalacją ? Silniki TS nie są stworzone pod LPG.
    Kupuj Golfa.

  4. #4
    Hazel
    Gość

    Domyślnie

    Tak chce kupic z zalozona lpg.
    A silniki 1.9 JTD?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    156 jest nieporównywalnie droższa w utrzymaniu od Golfa czy Ibizy, więc dobrze przemyśl sprawę. Nie wiem, jakim dysponujesz budżetem, ale kupno JTD w dobrym stanie to nie taka łatwa sprawa, a TSy (zwłaszcza te kupione od przypadkowej osoby, która nie wie do czego służy bagnet) bywają kapryśne i przy zakupie musisz się z tym liczyć.
    Ostatnio edytowane przez sebott ; 11-11-2011 o 20:25
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Po pierwsze, jaki masz budżet na zakup Alfy?
    Pamiętaj, że za kwotę około 10.000zł a nawet i mniej kupisz Alfę 156, ale części do niej będą kosztowały tyle samo, niezależnie od tego czy zapłaciłbyś za tą 156 8.000zł czy 28.000zł, przy czym im niższa wartość zakupu Alfy tym prawdopodobnie proporcjonalnie większe wydatki.
    Co do LPG, to nie prawda, że T.S. nie radzi sobie z gazem. Ja miałem, zrobiłem nim na LPG prawdę sporo tysięcy km, byłem w Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, w Chorwacji i nigdy mnie nie zawiódł. Warunek którego ja się trzymałem to taki, że instalację zakładałem sam - wówczas jest na to gwarancja, poza tym wie się co się ma i to się sprawdza, ja przez 5 lat użytkowania instalacji nie dołożyłem do niej ani grosza, poza jednym wtryskiwaczem, który był nieszczelny (200zł).
    Trudno jest trafić zadbany egzemplarz, który ma właściwą historię serwisową, co nie znaczy, że nie jest to możliwe (przykładem jest moja poprzednia Alfa, gdybym miał 10 takich, to sprzedałbym je na pniu).
    Co do argumentów... Hm... ciężka sprawa. Zależy ile ojciec ma Cię wspomóc finansowo. Poza tym to ma być auto dla Ciebie, dla niego, czy dla Was?
    Nie łatwo przekonać kogoś, kto ma zupełnie przeciwne zainteresowania do swojej opcji. Za Alfą przemawia przede wszystkim nietuzinkowość, styl i brzmienie T.S.a, które jest milion razy przyjemniejsze niże w VW.
    Jednak koszty właściwego serwisowania (rozrząd, zawieszenie) mogą przerosnąć oczekiwania niejednego miłośnika motoryzacji.
    Nie wiem ile zostało Ci do końca studiów, ale może warto poczekać i kupić samochód mając już stałe źródło dochodu?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Nie ma co się bać alfy w gazie (gaz najwięcej psuje silniki tym co go nie mają )

    Ogólnie zajechana 156 to lipa, silnik ts 16v to lipa, zawieszenie jest delikatne, elektronika płata figle, niektóre egzemplarze maja już zjedzoną podłogę.
    Wiec albo wywalisz duzo kasy i kupisz lalkę albo padło i posadzisz ojca na minie.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Rewil
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    BMW 440i M / Alfa 159 / kiedyś 156 SW
    Postów
    192

    Domyślnie

    "Ojciec, na golfa to ja nie porucham"
    Inteligentna kamera samochodowa, z użyciem sztucznej inteligencji - watchoutai.com


  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rewil Zobacz post
    "Ojciec, na golfa to ja nie porucham"
    pucujesz mi monitor
    ale święta prawda!
    mam 2.0 TS z gazem i nie powiem, żeby było źle, pali koło 11/100, a gdybym robił 300km na miesiac, to bym nie kupował z gazem
    jak ojciec jest zagorzałym maniakiem VW, to współczujemy, takiej osoby nie przekonasz, bo Alfę kupuje się z chęci posiadania, a nie z powodów ekonomicznych

    verdebiancorosso

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ja jak kupowałem to ojciec też nie był za Alfą, ale, że samochód był głównie dla mnie to i tak Alfe kupiłem. Nawet powiedziałem, że ja już zdecydowałem i albo Alfa albo żadne. No i od półtora roku jeżdżę swoją włoszką i se chwalę A ojciec chce teraz jakieś drugie dla siebie kupić, ale jakoś wątpie żeby Alfę wybrał, bo jemu by bardzo rzadko służyła, a o Alfy dbać trza.
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

Podobne wątki

  1. Alfa dla ojca niemowlaka :)
    Utworzone przez woyopol w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 00:05
  2. problem z 2.0 hdi ojca
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory