Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156] silnik ustawienia swiateł

  1. #1
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie [156] silnik ustawienia swiateł

    Czy ktoś może mi napisać, ewentualnie zilustrować zdjęciami, gdzie znajdują się silniki od regulacji wysokości swiateł?
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  2. #2
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    To jest ten element który od razu widać od tylnej strony światła po otwarciu maski. Samo rzuca się w oczy

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    dokładnie!!! i na wierzchu mają wystający pionowo element w kształcie szesciokąta na który zakładasz klucz nasadowy 6-tkę i regulujesz światła. :wink:
    pamiętaj żeby przed ustawieniem świateł,potencjometr przy liczniku do ich opuszczania był w pozycji 0. :!:

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    apropo ustawiania swiatel..
    znacie jakis sposob jak je ustawic samemu, tzn jak dobrac wysokosc..?

  5. #5
    mOOn
    Gość

    Domyślnie

    Stajesz przy ścianie włączasz światła i zaznaczasz na ścianie np.kredą na jakiej wysokości są światła. Odjeżdżasz 5 metrów i ustawiasz światła 5 cm poniżej zaznaczonej linii. Podobnie możesz ustawić halogeny tylko tam obniżasz o 11 cm. Pozdrawiam.

  6. #6
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Ok. dzięki, ale chodzi o coś innego, ja światła mam ustawione dobrze, problem w tym, że nie działa mi regulacja z kabiny, właśnie ta o której piszecie, że przy ustawianiu świateł trzeba ją ustawić na zero i w czasie jazdy z większym obciążeniem, załądowanym bagażnikiem, świecę innym po oczach. Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok. ale nie wiem gdzie znajdują się silniki do tej regulacji, żeby sprawdzić czy one są w porządku, lub ja je w ogóle mam ;//
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  7. #7
    mOOn
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak napisał Emenems silniczki do regulacji świateł są widoczne po otwarciu maski patrząc od wewnątrz na lampe. Sprawdż zasilanie w silniczkach i w kabinie przy pokrętla regulacji.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.piotrus
    Ok. dzięki, ale chodzi o coś innego, ja światła mam ustawione dobrze, problem w tym, że nie działa mi regulacja z kabiny, właśnie ta o której piszecie, że przy ustawianiu świateł trzeba ją ustawić na zero i w czasie jazdy z większym obciążeniem, załądowanym bagażnikiem, świecę innym po oczach. Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok. ale nie wiem gdzie znajdują się silniki do tej regulacji, żeby sprawdzić czy one są w porządku, lub ja je w ogóle mam ;//

    witam!!!być może że masz źle zamontowane siłowniki(kulis siłowniczka nie siedzi w gnieździe odbłyśnika)ale to jest raczej nie możliwe gdyż wtedy światła będą świecić zbyt nisko i będą drgały :>>>
    podejrzewam że:
    1)nie masz wogóle siłowników tylko ręczną regulację
    2)masz uszkodzone siłowniczki
    3)są nie podłączone
    4)jest coś nie tak z potencjometrem w kabinie
    5)jakaś przerwa w instalacji

    najprostszy sposób sprawdzenia działania elektrycznej regulacji świateł (dwie osoby):!:
    a)otworzyć maskę
    b)włączyć zapłon i krótkie światła
    c)jedna osoba nasłuchuje przy reflektorze
    d)druga osoba kręci suwakiem regulacji świateł w skrajne położenia(0-3,3-0,0-3....)

    jeśli wszystko jest ok,słychać harakterystyczny odgłos pracy siłownika.

    poniżej masz zdjęcie tyłu lampy ze wskazaniem na siłownik i śrubę regulacyjną. DD

    pozdrawiam!!!
    Ostatnio edytowane przez andro34 ; 25-04-2010 o 22:41


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Jak zwykle w takich przypadkach jak już wiesz o co chodzi to wszystko okazuje się tak proste, że pytania na ten temat wydają się być głupie Ja po prostu nie wiedziałem, że silnik-siłownik znajduje się w tym samym miejscu, co regulacja :shock:
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Temat stary ale nie chcę nowego zakładać niepotrzebnie.
    Dziś zauważyłem, że prawe światło mijania zaczęło walić w gorę, myślałem, że może niechcący zmieniłem poziom ale nie, jest jak było. Jak pokręciłem pokrętłem od wysokości lamp okazało się, że tylko lewa działa.
    Teraz niech ktoś mi powie, czemu sama się lampa ustawiła w górę skoro ja jej nie ruszałem? Czyżby silniczek lampy za każdym razem jak odpalam auto to ją pozycjonuje?
    Reflektory soczewkowe ale nie ori xenony.
    Da się jakoś manualnie obniżyć wysokość świecenie czy muszę na gwałt szukać nowego silniczka (jeżeli się przepalił, a może tylko zamarzł ? )

Podobne wątki

  1. Kontrolka swiateł zewnetrznych
    Utworzone przez siwy491 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 21:46
  2. Nie idzie wyregulować swiateł
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 04:48
  3. paląca się kontrolka swiateł
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 19:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory