Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Giulia, awaria chłodnicy i oringu po 24000km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia SUPER 2.0T, Citroen DS5 THP 200, Mercedes A200
    Postów
    4

    Domyślnie Giulia, awaria chłodnicy i oringu po 24000km

    Witam Wszystkich na forum.

    Mam duży problem z moją Giulią 200hp. Przeglądałem forum w kontekście awarii , ale ogrom postów jest nie do przejścia. Moja julka z 2016 roku produkcji, ale rejestracja to rok 2018. Kupiłem ją w Carserwisie, jeszcze u Pana Marka Babińskiego. Samochód ma przejechane 24000 km. Jest po gwarancji i w czwartek 4 marca byłem na przeglądzie nr 3. Wszystko było by pięknie oprócz dwóch awarii.... Pierwsza to rozszczelnienie oringu na przewodzie doprowadzającym chłodzenie płynem do turbo... (to jeszcze jestem w stanie zrozumieć), ale drugie to rozszczelnienie głównej chłodnicy!!! Przypominam samochód ma przebieg 24000km, a od ostatniego przeglądu przejechałem 5000km. Koszty: chłodnica 2800, oringi grosze około 30-40zł i robocizna 2000, plus spuszczenie i napełnienie układu chłodzenia... razem około 5000zł... A teraz do brzegu. CZY KTOŚ KIEDYŚ MIAŁ TAKĄ AWARIĘ???I czy Kochani miłośnicy macie jakieś rady, uwagi czy spostrzeżenia??? Uwielbiam tą moją czerwoną Julkę, ale i tak jestem w szoku.... PS. Jeżeli był taki wątek na forum a go nie znalazłem to przepraszam(szukałem).... Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Moja jedyna sugestia to broń Cię Panie Boże robić to w ASO...

    Oringi chłodzenia turbo były wymieniane w ramach akcji naprawczej w związku z ich wadą materiałową ale to pierdoła... Może warto się o to upomnieć.
    Ostatnio edytowane przez 07105415 ; 09-03-2021 o 20:06

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Co prawda w S-max , ale też w 3 roku pojawiło się rozszczelnienie. Zamontowanie OEM chłodnicy to ponowne proszenie się o problemy. Na moje szczęście chłodnice były już w zamienniku. Co do kosztów to pewnie jeszcze musisz doliczyć klimę . Mnie w ASO krzyknęli 4300 ( ford) . Zrobiłem to sam ( ale mam warunki) i zamknęło się wszystko w 680zł. Po dziś dzień spokój.
    Też zależy z którego miejsca masz wyciek - w Hyundaiu miałem na pionowej szynie - w punkcie napraw chłodnic skasowali 60 zł za naprawę ( czyli "doprasowanie" tej szyny). Wszystko zależy od miejsca wycieku i innych składowych.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia SUPER 2.0T, Citroen DS5 THP 200, Mercedes A200
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za info. Wiesz oringi to pierdiła ale robocizna już nie. Ten przewód jest mega ujowym miejscu... i za to sobie życzą.... Ale rozszczelnienie chłodnicy to mi się w głowie nie mieści.... a widziałem te miejsca na własne oczy.... jeszcze raz dzięki...

    - - - Updated - - -

    To jest chłodnica płynu chłodniczego i nie ma nic wspólnego z chłodnicą klimy... ale wyciek jest na dolnym zaworze i niestety w pionie u góry... mikro, ale jest.... Dzięki

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Tak na marginesie nie ma co się dziwować jak wloty powietrza są coraz bardziej ażurowe.
    https://sklep.akuki.pl/Chlodnica-wod...a-2.0-50533794
    Z wszystkim zmieścisz sie w 2200zł na ori po za ASO.
    Natomiast dobry zamiennik
    https://allegro.pl/oferta/chlodnica-...004-9330085750
    I w tym przypadku zamkniesz sie w 1500-1600zł.
    Wybór nalezy do Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 09-03-2021 o 20:31

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    A może można ją zdemontować, dać do ludzi, którzy to naprawią. Chłodnice da się skutecznie reperować.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    wiele Giulii Stelvio z tego okresu ma tą wadę- rozszczelnia sie na łączeniu rdzenia z plastikową obudowa najczęściej jak otworzysz maskę zstojąc przodem do auta prawy górny róg- popatrz czy masz czerwone ślady paraflu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Tak na marginesie nie ma co się dziwować jak wloty powietrza są coraz bardziej ażurowe.
    https://sklep.akuki.pl/Chlodnica-wod...a-2.0-50533794
    Z wszystkim zmieścisz sie w 2200zł na ori po za ASO.
    Natomiast dobry zamiennik
    https://allegro.pl/oferta/chlodnica-...004-9330085750
    I w tym przypadku zamkniesz sie w 1500-1600zł.
    Wybór nalezy do Ciebie.
    tia - pod warunkiem że leje jedna - tam są dwie

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia SUPER 2.0T, Citroen DS5 THP 200, Mercedes A200
    Postów
    4

    Domyślnie

    właśnie tak jest u mnie... stojąc przed prawy górny róg i pod samochodem prawy dolny róg....

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    wszystko sie zgadza- wiele aut miało je wymieniane- pisz o partycypacje do FCA- niech w ramach gestu wymieniają tym bardziej iż jest minimalny przebieg.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    oringi na chlodzeniu turbo syandard - u mnie po 27tys ale na gwarancji - akcji nie bylo, robota chyba nie jakas droga no chyba ze w catserwisie (albo ogolnie w Wwie - wiem jak ceny za przeglad 2-3x niz w BB). chlodbice maja czesto drobny wyciek - na 100 ait w kilku widzialem osobiscie (zawsze zahladalem pod maske tez zeby wylapac klientom problemy) ale moze jak koledzy sugeruja da sie naprawic
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 16:10
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Wymiana oringu skrzyni
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 10:22
  4. Wentylator chłodnicy awaria ar156sw
    Utworzone przez marsiu w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 18:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory